Nová kniha vychází v červenci!

441376

Milí čtenáři,
tuto knížku jsem napsala pro ty, kteří chtějí vědět, jak to s Řeckem opravdu je. Ve zprávách denně čteme a slyšíme, jak se to drzé Řecko plné líných lidí, usrkávajících ouzo pod cypřišem, zase domáhá dalších peněz z „našich“ kapes a na oplátku nám chce poslat armádu džihádistů.
Mým cílem je, abyste odložili všechny předsudky a v klidu, třeba právě u sklenky ouza nebo dobrého vína, se začetli do této knížky, ve které se vám pokusím vysvětlit, jak to v Řecku vlastně opravdu vypadá. Zda je na každém šprochu pravdy trochu a jestli Řekové opravdu nedělají nic, kromě pobírání socialních dávek.
Nejsem ekonom ani politolog, ale v Řecku žiji už sedmnáct let. Nedívám se tedy na dění zde očima odborníka, ale jako člověk dívající se na člověka. Mými hlavními zdroji jsou moje oči, uši a také „jedna paní povídala“.
K některým závažnějším tématům jsem si ale přizvala na pomoc odborníka Yiannise Korečka, který se zaobírá důvody a důsledky uvedených témat. Popisuje a interpretuje fakta a uvádí seriózní zdroje svých informací. V mnohém se často neshodujeme, nebo si dokonce protiřečíme. Já sama tento fakt považuji za důležitý, protože z něj jasně plyne, že lidé mohou mít na stejnou věc různý pohled.
Mým poselstvím není zastávat se Řecka jako takového, ale uvést vás do této země se všemi jejími pozitivy i negativy, pomoci vám vžít se do situace jejích obyvatel a přimět vás, ať se na ně díváte jako lidé a ne jako ekonomové, kterými většina z nás stejně není.
Pavla Smetanová

 

předobjednat můžete zde:

https://www.nln.cz/knihy/recka-ruleta-pribehy-lidi-v-nejiste-dobe/

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecká krize. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

37 reakcí na Nová kniha vychází v červenci!

 1. Alena napsal:

  Dobrý den Pavlo,
  moc ráda bych si objednala Vaši novou knihu, ale na webovou stránku se nemůžu dostat. Prosím, není ještě nějaká jiná možnost, jak si Vaši knihu objednat ?
  Moc Vám děkuji, přeji krásné léto ( já už se nemůžu dočkat srpna, až dorazím do Řecka )
  Vše čtenářka Alena

 2. Mára napsal:

  To je příjemné překvápko – určitě přibude do mojí sbírky ;). Už se na ní těším.

 3. Čerf napsal:

  Výborná zpráva, knížku si určitě nenechám ujít!

 4. Elvíra napsal:

  Díky, určitě si knihu koupím. Situace v Řecku mě zajímá. Uvidím, jak bude v září na Krétě. Z pohledu syna – ekonoma, to vypadá špatně.

 5. Ela napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli budou Vaše knížky také k dispozici v elektronické formě – optimálně v mobi formátu. Zvykla jsem si nosit knihovnu ve čtečce a Vaše knihy mi tam chybí. Uvítala bych event. i možnost individuálního nákupu napři i v pdf. Děkuji za informaci. Ela

  • Jirka (Gryf) napsal:

   Na pravé straně webu (pod archivem) máte seřazeny všechny knihy a odkazy vedou přímo na nakladelství, kde si je (mimo Krofu bez průvodce) můžete objednat v elektronické podobě.

   • ostrovanka napsal:

    přesně, jak píše Jirka, tři už jsou v elektronické podobě. Ta nová snad časem také bude jako ekniha. Jinak v pdf bohužel nemohu poskytnout, protože práva má nakladatelství. Ale dají se půjčit v knihovně.

 6. Ela napsal:

  Děkuji za informaci. Vyžaduji mobi formát 🙂 pokud to lze.
  Nenapadlo mě klikat na upoutávky zde, automaticky jsem šla do obvyklých knižních e-shopů, kde je vše v papírové verzi.
  Možná by to byl námět pro Vašeho marketéra?
  Ela

 7. A_ja napsal:

  Dobrý den, tak eKnihy už mám nakoupené a za necelých 14 dnů si je budu číst na Korfu. Jsem moc zvědavá, jak se za těch 17 let co jsem tam byla naposledy ostrov změnil. Tak Řecku zdar a už se moc těším 🙂

 8. yiannis korecek napsal:

  dobrý den všem,

  nemyslím si, že by se naše texty v následném rozebrání výrazně lišily. největší rozdíl jsem zaznamenal v talentu předávat informace. můžete hádat, kdo tahal za kratší konec.

 9. Simona napsal:

  Už ji držím v ruce !!!!!!! 🙂
  A nemůžu se dočkat večera až si s ní zalezu do pelíšku.

 10. Dagmar napsal:

  Mám ji!

 11. Eva napsal:

  Včera jsem pro ni byla v knihkupectví v obch. centru Arkády v Praze a už byly všechny vykoupené. Prý snad zítra přijde další várka. Tak už se těším.

  • ostrovanka napsal:

   opravdu vykoupene? Tomu snad ani nemohu uverit?

   • Eva napsal:

    Ano, opravdu! Bylo to v knihkupectví Dobrovský. Knížku jsem nenašla nikde v regálech, ptala jsem se tedy prodavače a řekl mi, že jsou všechny vykoupené. Jste známá osobnost, píšete moc pěkně a o Vaše knížky je zájem! Sama jsem zrovna minulý týden o dovolené četla Sonjin deník už podruhé.

 12. Dagmar napsal:

  Přečetla jsem ji jedním dechem (jako všechny vaše knihy) ,těším se na další knihu.

 13. vlasta napsal:

  milá ostrovanko,
  včera mi manžel předčítal z internetu co všechno prý bude muset Řecko privatizovat a prodat, aby zaplatilo část dluhu. Byla jsem v šoku. Jak se o tom mluví přímo tam u vás? Je to tak a nebo to jsou opět jen naše zkreslené zprávy?

  • ostrovanka napsal:

   myslim, ze recko svuj dluh nemuze nikdy splatit. a do prodeje se rekum moc nechce. ale uvidime…

 14. Zuzana Taucová napsal:

  Dobrý den, Pavlo,
  před pár dny jsem Vás poznala.. přes knihu Sonjin deník. A jen chci napsat, že jsem nadšená! Jsem také vášnivá pisatelka deníků, i jsem cestovala, ale hlavně se mi líbí Váš styl psaní, asi že je dost podobný tomu mému 🙂
  Tak jen jsem chtěla dát vědět, že máte novou fanynku 🙂
  Krásný den,
  Zuzana

 15. Liběna Bradáčová napsal:

  Milá Pavlo.
  Přečetla jsem všechny Vaše knížky. Všechny jsou krásné. Většinou to jsou úsměvné příběhy.
  Avšak ta poslední Řecká ruleta mi vyrazila dech. Určitě jsem se při ní ale nesmála.
  Je to síla. Pocity, které ve mě vyvolává jsou především údiv, smutek, vztek na pány politiky a to nejenom v Řecku, ale hlavně je to lítost nad osudy obyčejných lidí v Řecku ( a nejenom tam ), kteří nic nezavinili. Ale co je nejhorší, to je bezmocnost.
  Jak to všechno dopadne? Držím palce.
  Avšak nemohu asi udělat nic víc, než letět v září již počtvrté na Korfu ( Agios Stefanos – sever ), kde to milujeme, podpořit obyvatele Řecka alespoň tím, že budu utrácet za jejich skvělá jídla a pití a poslouchat nádhernou hudbu. 🙂
  Vy i pan Koreček jste odvedli skvělou práci.
  Knihu budu šířit alespoň mezi svými známými.
  Moc děkuji

  • ostrovanka napsal:

   mila libeno, diky!!! za to, ze jste pochopila a ze podporujete recko. pravda je nekde na puli cesty, ale nic neni jen cerne nebo bile.

 16. Pavla napsal:

  Milá Pavlo,
  knihu jsem přečetla, když jsem začala, myslela jsem, že ani nepůjdu spát, jak to se mnou zacloumalo… Díky vám obou za tuto knihu, jak jsem psala na webu – měla by se nějak masově šířit, aby si co nejvíce lidí udělalo obrázek o těch „líných Řecích“.
  Doufám, že už pracujete na další 🙂
  Krásné léto přeje
  Pavla

  • ostrovanka napsal:

   moc moc dekuji i za yiannise. ten pocit, ze to nekomu prineslo nejake pozitivni zazitky nebo poznani, je opravdu cenny. diky! udelala jste mi radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *