Jeden příjemný zážitek (z Korfu)

Nedávno jsem tu měla na dovolené novomanžele. Zřejmě měli oba už jedno manželství za sebou, napovídal tomu nejen jejich věk, ale i lehkost, s jakou k novomanželství přistupovali. Ženich byl v podnapilém stavu už na letiši a nevěsta ho s omluvným úsměvem vedla za ruku, aby neupadl.

Ač byl ženich v alkoholovém opojení po celou dobu líbánek, nebyl nijak otravný nebo nepříjemný. Byl spíše v takovém celkem vtipném a milém rauši.

Ptala jsem se ho, jestli pořád ještě zapíjí radost ze svatby či už teď zapíjí žal z nového závazku. Smál se a říkal, že zapíjí život jako takový.

Při odletu jsem mu radila, aby moc nemluvil, aby nikdo nepoznal, v jakém je stavu. Podnapilé lidi totiž pak posádka nechce pustit do letadla. Děkoval mi a oba se se mnou srdečně loučili.

Po několika dnech mi volala nevěsta. Představila se a ihned prohlásila, že si na ně určitě pamatuji. Jenže já si jména moc nepamatuji, tak jsem ji požádala, aby se mi připomněla. „To jsme my, jak jsme byli u vás na svatební cestě a manžel pořád popíjel…,“ řekla trošku stydlivě. Hned jsem samozřejmě věděla.

„Víte, já mám na vás takovou prosbu- v hotelovém pokoji jsem si zapomněla zlatý řetízek s kamínkem. Byl to pokoj 233. Myslíte, že by se dal ten řetízek vypátrat?“

Slíbila jsem, že se zeptám a zavolám nazpět. Volala jsem do hotelu, kde si na dvojici okamžitě vzpomněli. Recepční zavolala vysílačkou uklízečce, která si také hned vzpomněla a za chvilku byl řetízek na světě.

Volala jsem nevěstě a radostně jí oznamovala dobrou zprávu. Děkovala mi a řekla: „Ten řetízek má pro mě nesmírnou hodnotu, protože je po prababičce. To je zvláštní, já jsem ani na vteřinu nezapochybovala, že by tam byl.“

A já jsem si uvědomila, že přesně kvůli takovým příběhům jako je tenhle, mám Řecko tolik ráda.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zážitky s turisty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 reakcí na Jeden příjemný zážitek (z Korfu)

 1. filipika napsal:

  Já bývám v případě ztrát optimistická pokaždé.. alespoň má člověk naději. Hezký příběh!

 2. Mod. napsal:

  Myslím, že tohle je už minimálně za dvě pizzy, a tomu už říkám plán! :o))

 3. Mára napsal:

  Tak snad byl pán v ovíněném stavu jen na té dovolené, život s alkoholikem není žádný med. Pamatuju si jak na jedné dovče byl jakysik pár z Ostravy. Pán byl bývalý horník a doslova prochlastal celou dovolenou. Jinak je příjemné, že ten řetízek nikdo neztopil, protože říct, že v pokoji nic nebylo je velice snadné. Některá pokojská by si možná řekla, že to je hezký dýško:-)

 4. Čerf napsal:

  I tohle je jeden z mnoha důvodů, proč mi Řecko přirostlo k srdci. Musím mu nějak vzkázat, že skutečnost, že ho letos v létě poprvé za posledních 10 let nenavštívím, ode mne není žádná nevěra, ale jen využitá příležitost podívat se tam, kam už se mi to nejspíš nikdy nepovede. Za rok už by to zase mělo být standardní, takže už se těším někam tam k vám k Iónskému moři. Mimo jiné i na lidi, pro které vzít si cizí věc není nic normálního.

 5. Edita napsal:

  jé to je krásné! :-)) já mám řecko, potažmo Kerkyru ráda ještě z jiného důvodu…kvůli tobě a tvé rodině…:-))přeji krásný zbytek léta na Kerkyru a pošli trošku sluníčka prosím i k nám…:-)) edita z valach

 6. wlcice napsal:

  Ano, tohle je jedna z vlastností, které Řekům sluší. V tomto směru s nimi máme ty nejlepší zkušenosti 🙂 ..kapitola all (tedy i alkohol)inclusive už tak příjemná není- někteří to mají jako turné od baru k baru-a kolem poledne jsou už silně nesnesitelní. Letos jsme měli "štěstí", bylo tam několik stejně žíznivých :-(( a následně "vtipných".

 7. Ostrovanka napsal:

  filipka: to je dobre. akorat clovek zazije obcas zklamani…
  mod: anebo 4??? tak kdy?
  mara: rikala jsem si to same, ale snad to vedela, kdyz si ho brala. jak rikam, pro oba je to minimalne druhe manzelstvi, tak snad vedi, do ceho jdou…
  cerf; ano, to je porad jeden z mnoha duvodu, ktery me zde drzi.
  edi: posilame virtualni slunicko a prejeme brzke zdravi!
  wlcice; all inclusive je jedna z nejhorsich produktu cestovniho prumyslu, podle meho nazoru. nemam slov. ale kde je poptavka, je i nabidka:(

 8. Edita napsal:

  asi jsi to opravdu hned poslala, Luďkovi je lépe a sluníčko dnes svítilo celý den a oba vás moc pozdravuje! :-)) edita

 9. Papaja napsal:

  To je fajn. :)))

 10. toffo napsal:

  Je to pravda
  Byla jsem letos se sestrou a dětmi poprvé v Řecku, na Lefkádě. Jsme maximálně nadšené a vzpomínky budou na celý život. Jentak se zase k moři nedostanu :-). My jsme nechali v koši kočárku u hotelu peněženku, celé odpoledne. Zůstala i s obsahem na svém místě.Jediná špatná zkušenost byla na letišti se státními zaměstnanci, jinak byli Řekové milý, přátelští, usměvavý. Na svém blogu mám report: http://toffo.blog.cz/1107/kali-orexi-vassiliki Zdravím – Marie

 11. Thassomil napsal:

  Když jsem jel poprvé do Řecka a delegátka mi po přistání řekla nad mými "otevřenými" zavazadly, tady se nekrade, to vám udělali na Ruzyni a ztratily se vám akorát cigarety, myslel jsem, že si dělá (_I_). Mněla ale ve všem úplnou pravdu.

 12. Papaja napsal:

  Ale nespoléhala bych se na to. :)))

 13. Ostrovanka napsal:

  edita: to je moc fajn. zdravime!
  toffo, papaja: ano, skvely zazitek, ale opravdu se na to neda spolehat.
  thassomil: to mela:)

 14. Ostrov Rhodos napsal:

  článok
  Naozaj pekný článok

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *