Fekálie II. (O týden později)

Opravdu jsem v tomto tématu nechtěla pokračovat. Doufala jsem pevně, že teď už sem budu dávat jen romantické ostrovní příběhy z náměstí u sklenky ouza nebo z procházek po pláži. Ale nedá se nic dělat. Ještě na chvíli se se mnou do těch fekálií budete muset ponořit…

Když Petros s Jerrym minule odešli, bylo mi jasné, že se hned tak něco nepohne. Adonis šel opět na radnici, odkud druhý den poslali zase dva instalatéry. Ti se tu zase procházeli, koukali, očumovali, ale pak jsme se s nimi začali docela dobře bavit, takže byli takoví přátelštější, nakonec dali do trubek nějakou barvu a zjistili, že opravdu k nám do garáže vytékají splašky z vedlejšího domu, dali nám povolení ke kopání a na vedlejší dům ceduli, že pokud s tím majitelé do úterka /do včerejška/ něco neudělají, vypnou jim v celém domě vodu. Ano, tak se na ně musí, pomyslela jsem si vděčně, jinak je všem srdečně jedno, komu a odkud co odtéká.

Adonis pak zašel ještě jednou na hygienu a chtěl, aby poslali svoho člověka, který by mu dal potvrzení, co se tu děje a to v případě, že by sousedi, kteří jsou zřejmě na vině, nechtěli platit za rozkopání ulice, mohl jeho papír použít u soudu. /Adonis soudy miluje…/.

Na hygieně se tím ale nikdo nechtěl moc zabývat, takže Adonisovi ruply nervy, chytil hlavního hygienika za flígr a řval na něj z pětimilimetrové vzdálenosti, že pokud nepřijdou oni k nám, přinese všechny fekálie z naší garáže k nim do kanceláře a to osobně…Toto čistě řecké jednání tu většinou zafunguje.
Hygienik tedy plaše řekl, že bude víkend, ale hned v pondělí dorazí osobně.

V pondělí oprvdu dorazil s nějakou slečnou, která měla buď protokolovat nebo mu držet svačinu, kdoví, a když jsem mu otevřela a ukazovala garáž, řekl, že nic nevidí a nevěřícně pořád sledoval tu slečnu. Tak jsem mu vysvětalovala, že tam byli instalatéři z radnice a barvili ty splašky, aby viděli, odkud jdou a on mi pořád nevěřil a tak se ptal, jakou barvu tam dávali….Když jsem říkala, že fialovou nebo zelenou, že už nevím, zase kroutil pět minut hlavou. Poté oba odešli.

V úterý přišel majitel vedlejšího domu, sám prý instalatér, a začal čistit trubky v kanále. Asi po třech hodinách zjistil, že čistil nesprávně trubky a to sice ty, které má na starosti město, tak sbalil nářadí a řekl, že přijde ve středu brzy ráno rozkopat ulici….

Dnes je středa. Vodu nikomu nezastavili, majitel zatím neodrazil, brzy ráno už bylo a já jsem právě domyla poslední várku nádobí ve vaně.

Co bude dál?

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Fekálie II. (O týden později)

 1. Ivana napsal:

  Tsssss,to je síla.

 2. Terezula napsal:

  no ale už se to pomalu začíná hýbat -aspoň něco než nic. Jinak ty barevné splašky bych chtěla vidět – ani neznám, že se něco takového dělá. tak když budu počítat v řeckém čase, tak při mém optimismu bych věřila, že příští týden už se to pohne definitivně. Kéž bych se trefila 🙂

 3. Anonym napsal:

  Nic příjemnýho,ale aspoň máš exotický námět na povídku, že? 😀 pavel

 4. hanele napsal:

  duna píše o sračkách, ty o fekáliích…ten podzim se nám ale vybarvuje 🙂 zkusím se taky nechat inspirovat !!!! Vydrž!!!

 5. Anonym napsal:

  vydrž, prťka, vydrž

 6. Ostrovanka napsal:

  ivana, terezoula: no, byla to sila, nastesti uz je tomu konec, aspon do pristiho ucpani trubek…
  pavel: co bych neudelala vsechno kvuli jednomu nametu:)/ty trubky jsem si kvuli tomu ucpala samozrejme sama:)/
  hanele: zkus se inspirovat necim prijemnejsim!(-:
  kdo to je?? co mi pise, at vydrzim?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *