Zimní fofr na ostrově

20160812_133530

Konečně začalo pršet. Říkám konečně, protože když je hezky, nic mě neudrží doma. Chodím po venku a nasávám ty klidné slunečné podzimní dny a dobíjím baterky, které jsem v létě vybila na doraz.

Skoro každý den se s mojí anglickou kamarádkou Kim chodíme koupat k větrnému mlýnu. Dříve jsme chodily jen za pěkného počasí, loni jsme začaly chodit, i když bylo zataženo a trochu foukalo, a letos jsme se rozhodly, že budeme chodit za každého počasí, pokud tedy nebe nebude metat hromy a blesky. Hlavně ty blesky, hromy nám tolik nevadí, a taky pokud nebudou vlny stříkat přes silnici.

Nedávno jsme takhle vyrazily, venku bylo zamračeno, já jsem si s sebou pro jistotu vzala deštník, a když jsme konečně dorazily ke mlýnu, spatřily jsme dva pány, kteří se zrovna převlékali z plavek a říkali, že voda je krásná. V tu chvíli se rozpršelo tak, jak je to možné jen na Korfu. Z minuty na minutu se strhla divoká bouře a my s Kim jsme se šly schovat do malých převlékacích kabinek. Ti dva plavci, kteří stáli vedle v druhé kabince, nás přesvědčovali, ať počkáme, až se bouře přežene a jdeme se koupat.

Stály jsme tedy v plavkách a odolávaly silnému pokušení jít místo do moře do vedlejší  vyhřáté kavárny na ouzo, a při tom jsme pozorovaly blesky honící se po černém nebi. Po chvíli bouře ustala a i déšť se trošku zmírnil, tak jsme vyběhly a skočily do vln. Moře se v tu chvíli zdálo teplé, velké kapky deště nám skrápěly obličeje a my jsme se přesvědčily, že plavání v dešti má svoje nepopiratelné kouzlo.

Do kavárny jsme zapluly záhy a číšník, když nás viděl, nám kromě ouza přinesl i horkou vodu s citronem.  Pár lidí popíjejících svoji polední kávu, když nás spatřilo s mokrými vlasy,  se s námi dalo do řeči na téma teplota vody a naše duševní zdraví. „Jste šílené,“ pravil kdosi z temného kouta kavárny. „Ne, šílený je ten, kdo se v zimě koupat nechodí  a místo toho chodí do smrdutých posiloven,“ smála jsem se já. Někteří souhlasně pokyvovali hlavou, jiní si na znamení nesouhlasu na svých pět svetrů oblékli ještě zimní bundu.

Teplota vody může být tak okolo 19 stupňů, takže je zřejmě velmi podobná jako teplota vzduchu, možná v tu chvíli i trochu teplejší.

Pravdou ovšem je, že zimní koupání vyžaduje alespoň minimální dávku šílenství, kterou ovšem my s Kim disponujeme.

Jinak se na Korfu pořád něco děje a já jsem začala trošku závidět takovým těm věčným brblalům, kteří nadávají na korfskou zimu a tvrdí, že se nudí. Jak já bych se ráda nudila alespoň pět minut. Začala jsem totiž zase chodit na zkoušky do naší dechové kapely. Po půl roce, kdy jsem na svůj saxofon téměř nesáhla,  mě sice brněla celá pusa, ale pomalu přicházím zase do formy.

Kromě toho chodím zpívat do amatérského pěveckého kroužku a taky jsem se rozhodla, že si chci založit bluesovou kapelu.  Mezitím tu i v zimě máme pořád nějaké návštěvy, slaví se různé svátky a narozeniny a zima tak ubíhá tempem, které se mi ani trochu nepozdává…

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Zimní fofr na ostrově

 1. Vladimír napsal:

  19 stupňů teplá voda,klobouk dolů Pavli.Budeš zdráva jako řípa.Už jsi asi zvyklá.Já jsem tak o 4 st. horší.Je třeba.Koupání v bouřce,to musí být nádhera.Vezmu si příklad.Koukám,že jsi skoro workoholik.Jinak trošku se naučit nudit,není vůbec těžké,sem tam i prospěje.

 2. Čerf napsal:

  Když jsem odjížděl z Lefkady, mělo moře kolem 22 stupňů a bylo to na mě tak akorát. Ale když bych se – jako vy – koupal každý den, třeba bych taky 19 stupňů dal a odtud je k zasloužilému středomořskému Amundsenovi už jenom kousek :-). Máš moji velkou úctu a držím palce, ať se aspoň těch 5 minut na nudění najde. To se, myslím, dá vydržet! :-).

 3. Papaja napsal:

  19? to jde, jsem tedy taky asi trochu blazen 🙂

 4. Jirka - Plzeňák napsal:

  To nám se před třemi léty stalo, že na Rovině byla teplota 16 stupňů. Naštěstí jen jeden den. Vozíme s sebou teploměr do vody. Asi se promíchalo moře po bouřce – kdo ví.
  Stejně Ti závidím, zde hlásí tento týden celodenní mrazy a místy k ránu až -12 stupňů.

  • ostrovanka napsal:

   uf, to je hodne nizka teplota. ale kdyby svitilo slunicko a byl snih, tak budete mit aspon vanocni atmosferu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *