O motýlích křídlech (a Olince)

Donedávna jsem byla zarytým odpůrcem sociální sítě Facebook. Před několika dny jsem však podlehla, napsala své jméno a přijala desítky známých i neznámých přátel. Nemám nijak v úmyslu (připomeňte mi tuto větu, prosím, pokud bude třeba) na FB stránku psát, že jdu právě na procházku či že jsem měla zlý den, ale hodlám ho využít ku prospěchu svému i jiných.

První člověk, který mě na mojí nové stránce oslovil, byla Olinka Joklová. Psala mi do vzkazů, že byla jednou na Korfu s maminkou, kde jsme se setkaly a že je to ona, co má nemoc motýlích křídel. Matně jsem si vzpomněla, že jsem něco takového už slyšela. Klikla jsem tedy na její stránku a našla tam tento pořad ČT, při jehož shlédnutí jsem strnula hrůzou: podívat se můžete kliknutím na tato slova.

Olinka, mladá, i přes nepřízeň osudu, stále dobře naladěná dáma, je zafačovaná od hlavy až k patě, hubeňoučká tak, že už se skoro neudrží na vlastních nohách, protože její nemoc, i přes své honosné a krásné jméno, je naprosto devastující a každý prožitý den se stává fyzickým utrpením. Olinka potřebuje intenzívní péči své maminky, další a další nekonečné množství kvalitních obvazů a mnoho potřeb, které pojišťovna nehradí.

Moje kamarádka a spolublogerka Monika se rozhodla na svém blogu uspořádat veřejnou dražbu v Olinčin prospěch. Zúčastnit se může každý. Pokud máte co nabídnout do dražby, prosím, pošlete foto a vyvolávací cenu na emailovou adresu: nika111@volny.cz , pokud budete předměty raději dražit, pak sledujte Moničin blog . (Z minulé
dražby u Moniky vím, jak je to zábavné).

Pokud byste chtěli pomoci přímo a poslat, byť i malý finanční obnos, můžete sem: 194 844 067/0300 v.s. 283, každá pomoc je důležitá.

A pokud sami máte Facebook či svoji internetovou stránku, napište tam, prosím, o Olince.

Vznesme se s Olinkou na motýlích křídlech. Alespoň na chvilku. Pak si totiž uvědomíme, že většina našich starostí (včetně řecké krize) je vlastně docela fajn.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na O motýlích křídlech (a Olince)

 1. Edita napsal:

  posílám penízky a na aukci kouknu…a děkuji, že dáváš vědět i o takto důležitých věcech…:-)) jsi sluníčko na jarním nebi…pořad o "motýlích křídlech" jsem v televizi kdysi viděla a je to opravdu děsivé. Olince přeji hodně zdravíčka…a vás zdravím na kerkyru..edita

 2. Čerf napsal:

  Děkuji za upozornění, zkusím taky něco napsat u sebe na blogu a za sebe každopádně něco přidám. Když už člověk nemůže pomoct jinak…

 3. Mod. napsal:

  Jste hodní:o) Mně se právě podařilo získat příslib pana Michala Horáčka na nějaké podepsané knihy a CD do dražby, tak se můžete ucházet:o)

 4. Ostrovanka napsal:

  edita: skvele!! diky.
  cerf: to je bezva. napises sem odkaz na svuj blog?
  mod: hodnej, zkusime ziskat i dalsi celebrity /nebo polobrity:)/

 5. buteo napsal:

  Perfekt
  Tak si dnes po ránu snídám celerový salát /šak víme/ s mrkví a ořechy, to aby na to viděl a ještě měl jasnou hlavu a tu Tě slyším, jak je to s těma důchodci. Stručné, jasné, jen nemusíš tak spěchat.

 6. Ostrovanka napsal:

  buteo: diky, musism si na to dat pozor, mluvim jako kulomet:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *