Nový rok se blíží (A co z toho plyne?)

Sama nevím. Už několik dní přemýšlím, co sofistikovaného či vtipného bych napsala, jenže tím, že můj život je tak pestrý, nic mi nepřipadá už hodné zapsání.

Na Boží hod jsme si hověli sami doma, Adonis klasicky dole u svých okenic, když tu nám zavolal náš známý homosexuální psycholog Kostas, pán ve středních letech, zda-li bychom ho nepřišli navštívit, že je na vánoce úplně sám. Zželelo se nám nebohého člověka a ač se nám opravdu nikam nechtělo, obětovali jsme láhev červeného a krabičku belgické čokolády, abychom nepřišli s prázdnou, a vyjeli ve tři čtvrtě na sedm, i když jsme byli domluveni na šetou. Já jsem ještě, jako správná Češka, která nerada chodí pozdě, volala, že jsme se zpozdili, nicméně na druhém konci bylo úplné ticho.

Kosta ještě prožíval svůj odpolední spánek, když jsme dorazili. Po deseti minutách seřval Ofelii a Janýska, že se prohánějí po jeho bytě a snaží se dohnat homosexuálního koucoura Sofoklise, který vypadal jako malé lvíče, stejně nepřátelsky se tvářící. Potom se nás s trochou despektu zeptal, co bychom chtěli k pití, na mé přání reagoval dolitím z polovic vypité láhve piva /…ne, tohle opravdu nemohu/, Adonis si nepřál nic a dětí se nezeptal. Posléze zatopil v krbu, ukázal nám svou sbírku jesliček, které už léta vyrábí a asi za hodnu, když děti začaly být opravdu říčné a já taky, jsme se odhodlali k odchodu.

Poté následovalo pár klidných dnů, až do včerejška, kdy bylo tak krásně, že jsme s pár přáteli vyrazili na pláž. Náš kamarád Pepa-potapěč, který slíbil přinést gril a chobotnice, přinesl nakonec gril a buřtíky z Lidlu, neboť chobotnice při předvařování v papiňáku zcela spálil, piknik se ale podařil. Sešlo se nás pár Čechů, Řeků, moje slovenská kamarádka Miriam, jeden Albánec /který, protože mu bylo žinantní jíst z našich zásob, našel kobylku, utopil ji ve slivovici, ugriloval a snědl místo oběda…/ a jedna ruská Židovka z Ameriky, najedli jsme se, vykoupali v ledovém moři, vypili hektolitry vína a bylo nám dobře.

I přesto, že jsme se nedávno s Adonisem holedbali, že uděláme silvestrovský večírek u nás doma a pozveme i Indiány, kteří zde nakonec zůstali až do dneška, rozhodli jsme se po zralé a střízlivé úvaze, že nebudeme dělat něco, co nechceme,/ jen abych měla o čem psát/ a celou slavnost jsme odvolali. Ano, na tomto místě bych si to samozřejmě mohla celé vymyslet a podplatit Miriam, aby to na mě neprozradila, ale s přibývajícími léty mi ubývá fantazie, takže vše popíšu věrně tak, jak tomu opravdu je.

Dohodli jsme se, že zůstaneme sami a pokud se k nám na večer nikdo nepřifaří, půjdeme spát ještě před půlnocí.

Na oběd se však nečekaně objevil náš americký kamarád Alan, se kterým jsme vypili půl demižonu vína, které jsem chvíli předtím obdržela od jednoho člověka, který si mě snaží předcházet.

Adonis mezitím dokončil Ofeliinu první postel, kterou sám vyrobil, natřel na růžovo a objednal na ni matraci, která začas dorazila. Ofelie však, když měla jít do postýlky, řekla, že tady spát prostě nebude a přesunula se k nám…

A tak je to u nás pořád. Chaos, spousta vína a přátel a většinou dobré nálady. A to nám, a vám všem, přeji do Nového roku. Život je totiž strašně krátký…

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Nový rok se blíží (A co z toho plyne?)

 1. duna napsal:

  Nápotopně 😉 Hodně štěstí v roce 2008 i ve všech dalších…

 2. Mod. napsal:

  pajohodně štěstí a hodně krás v tom příštím roce:-)

 3. NULI napsal:

  No, s tím pozváním na návštěvu to dotyčný doktor zřejmě nedomyslel. Já také nedokážu obvykle odmítnout, ale když na místě samém zjistím, že někde moje děti či vnoučata nejsou vítána, tak tam prostě příště nejdu. Takže předpokládám, že i Vy si příště nenecháte v podstatě vmanipulovat něco, co „nedělá dobrotu“.

 4. sneczech napsal:

  Hodně štěstí!

 5. Terezula napsal:

  xronia pollavšak on je ten chaos v životě potřebný – jinak by to vše nebylo tak pestré 🙂 Také přeji vše do nového roku a hlavně ať se vše odvíjí aspoň trochu podle tvych představ 🙂

 6. Bára napsal:

  Připojuju se k ostatním a přeju veselý a příjemný rok 2008.

 7. KIKINA napsal:

  Xronia polla, Tobě i Tvé rodince!!Vše nej, nejvíce zdraví a z ostatního od každého kousek, jak bude potřeba… Píšeš báječně, stejně báječně jako žiješ svůj život, naplno!Chaos a náhody jsou důležité, bez to ho by byla nuda. Některé důležité věci je nutné mít naplánované, ale ostatní ať se děje jak to přijde. Pa do Kerkyry Markéta

 8. olev napsal:

  Jj aj tobe hodne stesti vroce 2008.

 9. sonja napsal:

  ja taky preju vsecko nejlepsi!!!

 10. Ostrovanka napsal:

  vsem moc dekuji za mila slova a prani!!!

 11. Vlastik Stavinoha napsal:

  PF 2008Tak jsme v Novém roce. Češi- eine simulanten bande, jak je ve Švejkovi, hořekují nad zavedením poplatků cca 1 Euro za návštěvu u lékaře. Naše sousedka při oslavě u bazénu v létě v podroušeném stavu uklouzla a nalomila si malíček. Do sádry a hned nemocenská to se rozumí, jsme solidární. Pak rehabilitace v sanatoriu týden a pak pravidelné prohlídky v intervalech. Teď bude absolvovat speciální léčbu, kyslíkové vaky a proto nemůže s námi do Egypta (Za 14 tisíc *****hotel All incl. sakumprdum) Nám se ale zdá zdravá. Moje maminka, která odešla v 52 letech před 25 lety do důchodu každý rok absolvuje lázeňský pobyt 3 týdny zdarma. Ale nadává na postupně všechny vlády, teď na julínky a topolánky.Letěl jsem letos poprvé do Řecka a myslím si, že Češi se mají o 100% líp, a to jsem byl s ženou v Aténách, kde je to asi lepší, než na „venkově“. Takže držím palce Vám v cizině, všude je něco lepší a i horší. Zdraví vás ti co seděli za Vámi v letadle Praha-Atény na podzim.

 12. Ostrovanka napsal:

  vlastik: zdravim taky a ocekavam vas na korfu, at si trosku spravite dojem z recka!!!

 13. edita napsal:

  vše nej……až te´d se probírám ze silvestrovských oslav asi podobně jako vy… nečekaně a naprosto neplánovaně k nám do zavítalo 10 našich přátel a setrvali asi do páté hodiny ranní. Nicméně i můj muž, který se té návštěvy doslova polekal, nakonec konstatoval, že to byl úžasný závěr roku a já si myslím totéž. No a vám všem daleko od domova, ale blízko moře a teploučka, přejeme jen to krásné v životě, hodně lásky, sluníčka, zdravíčka a božího požehnáníčka! Z valašského království zdraví za všechny edita.

 14. Ostrovanka napsal:

  edi, u vas by me prekvapilo, kdyby to bylo mene nez 10!! hodne stesti na valassko!!

 15. chilli napsal:

  ostrovy recka oproti pevnine maj svoje kouzlo.mimochodem muj pritel se jmenuje taky Adonis

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *