Jak na Nový Rok (tak po celý rok)

pomyslela jsem si s úlevou, když jsme se s Adonisem ještě před dvanáctou na Silvestra usmířili. Už ani nevím, proč jsme se nepohodli, možná, že nám ujela tramvaj, když měl Adonis ještě spoustu času okukovat obchody. Jedno je ale jisté, že pokud přežijeme čtyřiadvacetihodinovou přítomnost jeden druhého celý měsíc mimo domov, přežijeme spolu už zřejmě všechno.

Dříve jsem pohrdala novoročními předsevzetími, ale před dvěma roky jsem zjistila, že pokud je člověk vezme vážně, mohou být opravdu užitečná. A tak jsem před dvěma roky přestala kouřit, před rokem jsem se začala učit hrát na saxofon a napsala knížku. A letos??

Letos bych se ráda se svým instrumentem přidala k uniformovanému velikonočnímu procesí. A pokud se mi podaří k tomu ještě něco napsat, věnovat se dětem, pracovat na každodenním vztahu s manželem a udržovat si vnitřní pocit štěstí, mám na celý rok práce až nad hlavu.

Když u mých rodičů byl nedávno opravář televizí, loučil se s nimi slovy: „A tak vám v Novém Roce přeju hodně nejen zdraví, ale taky štěstí. Lidi na Titaniku byli taky všichni zdraví, ale bylo jim to houby platný.“

Tomu jsem se upřímně zasmála. A tak nezbývá, než souhlasit a popřát to samé i vám všem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostrovanka cestuje. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Jak na Nový Rok (tak po celý rok)

 1. L. napsal:

  to je fakt…hehehe..:)))

 2. edita napsal:

  tak to je i oblíbené rčení mého táty…a asi na tom kus pravdy bude! :-)))a pamatuj si, že taky platí – co se škádlívá, to se rádo mívá….takže drobná bouřka ve vztahu není na škodu…u nás je bouřka třeba jen kvůli tomu, že není hned umyté nádobí, za chvíli je v še v pohodě, ale když jsem třeba lehce bouchla autíčko, tak byl můj muž v naprostém klidu a sdělil mi, že to se přece stává a auto je na používání…a pak se v tom čert vyznej! :-)) hezký den do Prahy. Edita a chlapi z Valach

 3. buteo napsal:

  Dobře jsi vše naplánovala. Myslím všestrannosti naší Zimy. Pár dnů slušný mrazík, vánoční obleva, teď se zda, že ještě drobet připadne. Myslím, že děcka budou nadšené. Užívejte si v Praze, je tam přece blaze.

 4. sauvignon napsal:

  Kde jste? V Brně je sněhu jak na horách…

 5. David napsal:

  Myslim si, ze vztah bez bourky by byl fadni a po bource je pekne i to usmirovani :-).Uzijte si zbytek pobytu v zasnezene Ceske republice a stastny navrat bez komplikaci domu.

 6. sara napsal:

  No to snad sněží kvůli vám !! tak..hodně štěstí..( a zdraví)

 7. Zuzka napsal:

  Tak to rčení jsem neznala, něco na tom bude 🙂 … Jinak se omlouvám, že jsem se neozvala, když jsem byla v Praze, ale měla jsem další a další lidi na seznamu…. snad mě chápeš 🙂 Šťastný nový rok 🙂

 8. NULI napsal:

  Edito, taky jsem někdy taková, vůbec se nechápu. Myslím tím, že dceři vytknu nějakou hloupost, protože mne to v tu chvíli namíchne – a pak provede něco „horšího“ a já to omlouvám. Nejsme my lidi divní?A co se zimy týká – už se Vám všem, Pájo, předvedla v plné kráse, tak ji trochu propusť ze služeb… A Tvá předsevzetí jsou bezva. nějaký psycholog probíral, že předsevzetí mají svůj význam a neměli bychom se jich šmahem zříkat. tak já si také jedno dala – že těm svým dětem konečně zpracuji historky a vzpomínky …

 9. Mod. napsal:

  Hlavně, aby se vám podařilo odletět, Filip čekal v letadle ve Vídni skoro 6 hodin, než to vzlétlo.Jinak pájo, to tak lidi ale mívají, že spolu vydrežj o doolené 24 hodin denně:-))

 10. sedmi napsal:

  😀 nápodobně

 11. Ostrovanka napsal:

  L. 🙂 kdy se narodi mimi?
  edita: presne tak. cert aby se v tom vyznal.
  buteo: nadseni nezna mezi. at zije snehova kalamita!
  sauvignon: brno jsme museli bohuzel vynechat, snad priste. v praze je taky snehu jak na horach.
  davide: moc diky, pozdrav cele rodince.
  sara: priste, az pojedeme, dame vedet, aby ten, kdo snih nerad, mohl vyklidit pozici:)
  zuzka: chapu moc dobre, to je v klidu…
  nuli: tak jo, zimu propoustim, ale az po ctvrtku, to odletame. nerada bych tady zazila tani tehle hromady snehu…
  mod: jenze my na dovoleny spolu nikdy nebyli, vis? teda prinejmensim deset let, kdy jsme byli naposledy v praze.
  sedmi: zdravim:)

 12. Gábina napsal:

  Pájo, ale vy jste spolu každý den, tak to si myslím, že spolu vydržíte i nadále 🙂 Jinak přeji bezproblémový návrat domů

 13. M.Amar napsal:

  Já vám taky všem přeju hodně štěstí a zdraví do nového roku a pohodu, která z vyprávění čiší.

 14. Papaja napsal:

  Já to náhodou chápu… být hodně spolu zatěžkávací zkouška je! Znám to kdysi od rodičů na dovolené a taky sama od sebe ve vztazích-není nad pravidelné odloučení (aspoň na chvilku během dne). 🙂 Pájo, také přeji kupu štěstí a jak to tak vypadá, vše ostatní z toho vyplývá. 😀 Já si letos zapomněla dát předsevzetí, tak si asi nějaké dám od zítřka. :)))

 15. Ostrovanka napsal:

  gabina: to jo, ale ja jsem nahore a on dole v dilne. takze jsme spolu pod jednou strechou, ale v jinem patre:)
  m.amar:diky moc. tobe taky.
  papaja: kde se nachazis? a jake je to predsevzeti??

 16. Papaja napsal:

  Ahoj Pájo. Teď jsem byla na moravě a zase mě čeká stěhování. Stále v rámci ČR. :))) Předsevzetí neřeknu. 😀 Je jich víc a jestli aspoň jedno dodržím, pochlubím se koncem roku. .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *