Vánoční anděl

IMG_0573

„Musíte změnit auru vašeho domova, objímat stromy a chodit do přírody…,“ oznámil vysoký muž, MUDr Vladislav Fruhauf z Plzně mojí sestřičce, která se k němu uchýlila jako k poslední spáse v posledním stadiu rakoviny.

 

O jeho léčitelských schopnostech se dozvěděla od kamarádky, jejíž známá znala někoho, komu prý pomohl. A tonoucí se stébla chytá, to je známá věc.

 

Moje sestra, sama lékařka, neměla k léčitelům moc velkou důvěru. Vadilo jí totiž, že neví nic o lidském těle a často říkají úplné nesmysly. K léčiteli z Plzně však pojala důvěru právě proto, že je sám také praktikujícím lékařem.

 

Ten den jsem ji vezla do Plzně já. Doktor měl čas až v devět večer, přes den totiž operuje a ve svém volném čase pak léčí energií. Jely jsme spolu potemnělou dálnicí a povídaly si. O naději i beznaději. O nemoci, která se vyléčit nedá, ale řekly jsme si, že věříme na zázraky, které se občas dějí.

 

Esterka byla hrozně unavená. Měla bolesti a nemohla pořádně dýchat. Na té cestě do Plzně ale trvala.

 

Šla jsem s ní dál. Doktor ji pobídl, ať vypráví, co chce. Nevěděla přesně, co by chtěl slyšet a tak se trošku rozvyprávěla o všem možném. Pak nás obě požádal, abychom si sedly na židle naproti němu, zavřely oči a zhluboka dýchaly. Potom přiložil ruce na její hlavu a chvíli je tam držel. Pak přiložil ruce na moji hlavu, kterou silně tisknul. Pak řekl, ať oči otevřeme.

 

Poté se na nás asi patnáct minut upřeně díval. Střídavě na mě a na ni. Já jsem se mu dívala zpříma do očí a v duchu se ptala: „Fakt jí můžeš pomoct? Jsi podvodník nebo ne?“ Hlavou se mi honilo tisíce otázek. Ani jednou jsem neuhnula očima, to on, když už se nemohl dívat do mých očí, podíval se do těch, které byly vedle mě.

 

„Kde jste ji vzala?“ ukázal na mě doktor. „To je moje sestra, můj strážný anděl,“ odpověděla Esterka. Doktor jen pokýval hlavou.

 

„Tak hlavně pijte černý čaj a   nedržte žádné diety. Někteří lidi dodržují makrobiotiku nebo jsou vegetariáni, to je blbost,“ oznámil autoritativně. Esterka se usmála: „No, já černý čaj už asi třicet let nepiju, nedělá mi dobře, maso už nejím dvacet let a stravuju se celkem makrobiticky…“

 

Doktor se otočil a v ruce třímal dva kameny: „Tyhle kameny jsem vám nabil. Jeden je na dodání dobré energie a ten druhý, to je vysavač. Ten vám vezme tu špatnou energii. Vezměte si je s sebou na chemoterapii.“

 

„A co rodiče?“ zeptal se ještě. „Jsou hodně duchovně založení,“ odpověděla po pravdě sestra. „No, tak hlavně žádné svaté obrázky a panbíčkaření, to vám nepomůže,“ pokračoval doktor. „Ach jo, všecko špatně,“ pomyslela jsem si.

 

„Naši nemají žádné svaté obrázky, ale věří v sílu modlitby,“ trošku zaraženě vysvětlovala.

 

„Příští sobotu tady mám seminář, bude to asi pět hodin u mě doma, vysvětlím vám, jak je to s těmi energiemi. Bude to stát 2200 kč na osobu. Sestru vezměte s sebou…. Ten seminář je důležitý, abych s vámi mohl nadále pracovat.“

 

„Kolik jsme vám dlužní, pane doktore,“ zeptala jsem se na odchodu. „Bude to pět set i s těmi kameny. Vy si vezměte taky jeden. Ten už máte v ceně…“ vytáhla jsem pětistovku a vydaly jsem se tmavou nocí k autu.

 

Esterka byla dlouhou cestou vyčerpaná, ale řekla, že se pokusí do Plzně dojíždět, že jí třeba pan doktor opravdu pomůže. Já jsem si svůj dojem raději nechala pro sebe.

 

Po týdnu se její stav výrazně zhoršil. Měla za sebou první z další řady chemoterapií a tak doktorovi zavolala, že na seminář přijet nemůže, protože by to prostě fyzicky nezvládla. „Přijeďte tedy asi hodinu před začátkem, udělám si na vás čas a napustím do vás co nejvíce energie,“ slíbil lékař.

 

Netušila jsem, jak vůbec zvládne tu dalekou cestu. Ale touha uzdravit se byla tak silná, že se odhodlala odjet. Tentokrát ji vezl manžel. Když ji doktor dostatečně „napustil“ energií, věnoval jí zase další kámen, tentokrát obrovský šutr a chtěl skásnout pětistovku plus další dva tisíce dvě ste korun, protože jí prý předal ten seminář v té energii, vyndal manžel poslední tisícovku z peněženky a omluvil se, že víc peněz nemá, že to nečekal. „Nevadí, dáte, kolik můžete,“ strčil do kapsy lékař velkoryse tisícovku a doporučil dále objímat stromy a přijet zase co nejdřív. Poznamenal, že nemoc hodně pokročila, ale že bude dělat vše, co je v jeho silách, aby ji zastavil. Ale to znamenalo další dojíždění.

 

Žádné příště už ale nebylo. Když sestřin manžel volal doktorovi, že je Esterka v nemocnici a nemůže přijet, odpověděl, že má přijet, až ji pustí. „A kolik to bude stát, pane doktore?“ zeptal se švagr s obavou v hlase. „No, já jí zase udělám ten seminář, takže zase jako minule…“

 

Kameny leží na jejím nočním stolku, ale její postel je už prázdná.

 

„Až uvidíte, že tu nejsem, neplačte, protože váš zármutek je zároveň mým zármutkem. Já vím, kam jdu a těším se tam,“ řekla rodičům několik dnů před svým odchodem.

 

Tohle přání se jí pokoušíme splnit, i když je to těžké. Já ovšem pořád přemýšlím o tom, jak může někdo využívat bezbranné lidi i na smrtelné posteli.

 

V hlavě cítím jen tlukot svého srdce, jinak je tam úplné ticho. Ve svém nitru ale vím, že teď se role obrátily. To ona bude strážným andělem nejen mně, ale všem, které měla tak ráda.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

111 reakcí na Vánoční anděl

 1. Mod. napsal:

  Tohle jsi mi ani neříkala :-((

  • Rataj napsal:

   Tak mám chuť ten Tvůj článek poslat Lékařské komoře a finančáku do Plzně.

   • ostrovanka napsal:

    to ja jsem prave nechtela. nechci se mu mstit, ale chtela bych, aby si na nej pripadni dalsi lide v podobne situaci dali pozor. ale on to mozna uz nekdo udela za me…

 2. Wien napsal:

  Uprimnou soustrast 🙁

 3. Čerf napsal:

  Obchod s nadějí… Taky ho znám z doby, kdy umíral táta. Takový strážný anděl má mnohem větší moc, než my v podobné roli tady na zemi. Přesto ti moc přeju, ať ho potřebuješ jen výjimečně. A ať se hlava zase postupně naplní spoustou věcí, které mají tu výhodu, že jsou v naší moci.

 4. wlcice napsal:

  Celé rodině samozřejmě upřímnou soustrast. Není nic horšího, než se navždy loučit se svými nejbližšími. Jsou to ničím nenahraditelné ztráty trvalého rázu 🙁

  ad šarlatán: není to bohužel poprvé, co jsem slyšela takový příběh, kdy se léčitel pasoval do role spasitele a tučně si za to nechal platit. Snad mu ty pověstné boží mlýny namelou, co si zalouží… třeba bude mít možnost tuto účinnou léčbu jednou aplikovat sám na sebe.

  • Mod. napsal:

   Je mi úplně proti mysli, když je léčitelem lékař, principy jsou přece tak diametrálně odlišné, že jedno, nebo druhé nemůže přece myslet vážně.

   • wlcice napsal:

    myslím, že principy-jakékoli- tomuto člověku nic neříkají. vše koná z principu lásky… k penězům :-((

    • HonzaPraha napsal:

     Souhlas. Vůbec nechápe, jak blbou karmu si vyrábí.
     Nabíjení energií za 500? Treba reiki je dostupné i zdarma pres ruzne weby, staci vyhledat ‚distant reiki‘.
     Pribeh take ukazuje, ze osobni doporuceni od jedne osoby jeste nemusi mnoho znamenat. Uprimnou soustrast a vsestranne uspesny rok 14.

 5. Hanka M. napsal:

  Myslím na vás Pavlínko.

 6. Mod. napsal:

  Já mám s léčitelem jen dvě životní zkušenosti, 35 let staré a týkají se paní (myslím, že se jmenovala) Patočkové ze Semil. Jezdila se k ní léčit jedna naše kamarádka Lila, herečka z Brna, které lékaři řekli, že je neplodná, no a protože paní Patočková uměla léčit i na dálku z fotek, ale nikdy nechtěla o nikom z těch lidí na fotkách nic vědět, vozila Lila na své seance pokaždé i spoustu fotek a nahrávala na diktafon, co paní Patočková u které fotky drmolila, někdo to byly i „recepty“ na bylinné čaje a pokaždé končila slovy “ ….to je vůle Boží!“
  Jednou i mou fotku a taky fotku mého strýce, mámina bratra, který měl rakovinu, a protože máma žádnou jinou fotku neměla, přibalila Lile jeho fotografii pořízenou pár let po jeho návratu z vojny, cca 25 let starou.
  Lila otěhotněla, já dostala svůj recept a otěhotněla jsem taky, ale když paní Patočková uviděla tu desítky let starou fotku mého strýce, odstrčila ji od sebe a řekla “ To ne, tady může pomoct jedině Bůh!“
  Paní Patočková si nikdy o žádné peníze neřekla, co jí kdo dal, to jí dal.

 7. Eliza napsal:

  Moc s tebou a rodinou soucítím, a vím co to je, právě v předvánočním čase. Můj manžel zemřel před čtrnácti dny, a stále sedí s námi u stolu, nacházím jeho rozdělané práce po domě, zahradě, v mrazáku, prostě všude. Když vnuk dělal minulý týden přijímačky na gymnázium, tak jsme chtěli požádat o odklad. Ten den měl Tomův děda kremaci, a my jsme měli co dělat, aby jsme ten den normálně existovali. Vnuk šel do školy a udělal přijímačky na 98 %, nejlépe ze všech. Ptala jsem se, jestli se nebál. Ne babi, vždyť děda si sedl vedle mne a radil mi. Když jsem něco nevěděl, tak to obletěl nad ostatními a řekl mi jak dál. A pak taky , že Vás mám doma pozdravovat, a že už se těší jak pokecá se svým tátou tam v nebi. A jak mu o nás bude vypravovat. Jaké že má správné vnuky. Tak babi proč bych se bál, on to už děda tady všechno dodělal, to co měl, a byl za to spokojenej. Tak buď taky. Tak taky jsem, pomohl nám vychovat správné vnuky.

 8. edita napsal:

  Pájo, už jsme si to řekly, máme tam nahoře teď každá svého andílka a třeba se tam potkají…Mě hodně pomáhaly tvá slova a já teď žádná nenacházím…Je mi smutno na duši, že někdo může takto zneužívat bezmoc a naději nemocných lidí. Je to nemorální. Každopádně Esterku ani mého tátu už nic nebolí a třeba nás teď tam nahoře v dobrém „pomlouvají“. 🙂 Držte se! Pokud možno krásné sváteční dny…

 9. Marcela Nováková napsal:

  Upřímnou soustrast Pavlínko celé rodině. Ač nikdy nepřeji nikomu nic zlého, tomu šarlatánovi se to musí vrátit i z úroky, za každého člověka, kterému takto“pomohl“!!! Pro každé PRASE se vaří voda… myslím, že nejsem jediná, kdo si moc váží toho, že jste sem napsala jeho plné jméno. Kéž by to bylo varováním pro mnoho dalších lidí, tolik doufajících v uzdravení! Budte silní a držte se, všichni, Váš anděl na Vás s láskou dohlíží! Klid v duši a děkuji za tento příspěvek !

 10. Amellia napsal:

  Přeji Vám i celé rodině upřímnou soustrast a co nejvíc síly v těchto těžkých chvílích..

 11. Renata T. napsal:

  Pavlo, je mi to moc lito. Prijmi prosim mou uprimnou soustrast. Myslim na Tebe a Tvou rodinu. Dej vedet, kdybys neco potrebovala. Renca

 12. Liška napsal:

  To je hodně bolestné.
  To mě mrzí.

  Při četbě jsem si celou dobu říkala: kdy už to dobře dopadne, je to přece smyšlený příběh, určitě musí být …

 13. Veru napsal:

  To je mi moc líto… upřímnou soustrast

 14. petruše napsal:

  Bohužel nemoc si nevybírá a rakovina je nemoc zlá. Zemřel na ni můj tatínek, nejlepší chlap pod sluncem, takoví jako on se už nerodí. A co se týče toho léčitele, věřím, že se mu vše vrátí až přijde čas.

 15. Roobin napsal:

  Těžko se hledají slova útěchy, když smutek převládá ve dnech kdy by měl být každý jedinec naopak naplněn pocitem štěstí, lásky a pohody. Život je bravurním, naprosto obyčejným, chytrým, přitroublým, komickým nebo tragickým autorem našeho chvilkového zdejšího bytí. Ztráta blízké osoby bolí, hodně bolí.
  Z osobní zkušenosti vím, že čas je tu od toho aby separoval city od smutných vzpomínek a to se mu vskutku daří. Čas suší slzy, přináší smích.

 16. Bohdana napsal:

  Když mi 23.12. přišel od Mirky Z. mail se smutnou zprávou, že Ester bude první, která bude chybět na našem setkání 30. výročí maturity v roce 2014, pořád ještě mi nedošlo, že svět je tak malý, že jsem čtyři roky chodila na Vítěznou pláň do jedné třídy s Vaší sestrou.
  Já věřím, že odchodem z tohoto světa to nekončí a pro dobré lidi je připraveno hezké pokračování.
  A co si pamatuji, Ester mezi takové lidi patřila. V srdci s Vámi zůstane pořád.

 17. Alena napsal:

  Přijměte ode mě prosím upřímnou soustrast, cítím s vámi. A.

 18. ostrovanka napsal:

  dekuji vam vsem za vase komentare. i kdyz mnoho z vas vubec neznam osobne, hodne to pro me znamena.

 19. MatoušD napsal:

  Je mi to moc líto,upřimnou soustrast.

 20. M.Amar napsal:

  Každý den přemýšlím, co napsat, ale vůbec mě nic nenapadá. Strašně mě to zasáhlo, i přesto, že jsem ji osobně vůbec neznala, ale tím, že jsem četla její blog, a že moje maminka procházela tím samým ve stejném časovém intervalu, mi nějak trvalo to vstřebat.

  Je mi to moc líto, věřím ale, že je teď na lepším místě.
  Hodně síly, Pájo!

  Markéta

 21. Míla napsal:

  Co říct? Hodně síly……..Míla.

 22. Thassomil napsal:

  Upřímnou soustrast. Mně takhle před léty tiše odešla tchyně. Také jsme s ní byli u „léčitele“. Nebyl rovněž přehnaně levný, ale doposud těch peněz nelituji. Tihle šamani totiž nemusí dávat naději nám, kteří tady zůstáváme, ale rozhodně uklidní duši těm nemocným. Nechci se toho darebáka zastávat, ale kdyby bylo jeho čarování levné, nemohlo by mít tak uklidňující účinek.

 23. Elena napsal:

  Tak jsem se těšila, jak se s Vámi podělím o mé pocity ze setkání z vaší úžasnou kamarádkou Evou, když jsem se před svátky všichni potkali, ale nějak mi chybí slova……
  Před více než dvěma roky mi na náskledky úrazu zemřel tatínek. Vrátili jsme se tehdy z dovolené, spokojení, opálení , těšili jsme se, jak se podělíme o zážitky a najednou tu za pár hodin nebyl…… Vím, jak je to těžké, ale říkají, že to chce čas – ale zatím jsem nepřišla na to kolik.

 24. Lenka napsal:

  On by si člověk potom říkal…měli jsme tam jet, určitě by jí to pomohlo, jsme hloupí, že jsme to neudělali, peníze neobětovali…takhle ví, že udělal vše…a víc ani nemohl. Má takové klidnější svědomí, nebo jak bych to řekla.

 25. Helena napsal:

  Jak bylo psáno, „tonoucí se stébla chytá“, je pravda. Je hrozné, že toho někteří „léčitelé“ nadaní nadpřirozenými schopnostmi zneužívají. O to víc je to horší, že se jedná o vystudovaného lékaře. Nicméně, pokud byl vybrán Vaší sestrou, lékařkou, ke kterému měla možná větší důvěru a odnesla si od něho alespoň zrnko naděje, pak to splnilo účel.
  Protože i to zrnko na zlepšení si člověk v těchto situacích umocní na obrovskou hromadu písku. A to je to nejdůležitější. Mám prožito podobné. Přeji hodně sil z Korfského slunce.
  Zdraví a na někdy na Korfu se těší Helena.

 26. Dana Dean napsal:

  Pavlo, uprimnou soustrast. Nejhorsi je prazdno, ktere vznikne. 5.9.13 mi umrel muz, taky na rakovinu. Pomuze jenom cas. Zatim to ale boli.
  Nebudu psat o lekari z Plzne, sam to pozna az prijde jeho cas.

  Drz se. Dana

 27. MatoušD napsal:

  rok 2014Tak jsem se konečně pročetl Soňou do míst kde je vše řečeno a konečně to doklaplo i mně!!! Podezření ve mě hlodalo mockrát ale četl jsem to na přeskáčku tak mě trochu utíkaly souvislosti.Už tady bylo vysloveno vše,bylo to krásný a obdivuju co jste dokázala.Soňu i Ostrovanku dočtu do současnosti a budu se těšit na další story .Mám všechny 3 vaše knihy i toho aktualizovaného Pruvodce,letos ho využiju.Koncem května konečně navštívím Korfu a třeba i potkám Soňu spolu s Ostrovankou.Už to vypadalo na Liapades ale pak se to zamotalo termínově a je to A.Stefanos.Přeju Vám upřimně v těchto těžkých chvílích hodně síly(tu vy máte) a podle možností Dobrý.

  • ostrovanka napsal:

   🙂 teda, obdivuji vas, prokousat se celym blogem sonji a ostrovanky vyzaduje notnou davku casu a trochu masochismu:)

   • Lenka napsal:

    Ne to není pravda, je to krásný číst, já osobně četla celou Ostrovanku a její knihy a nahrazujeme mi to dovolenou, která není možná.

 28. Michaela napsal:

  Přeji upřímnou soustrast a hodně sil a taky víru, že se sestřička jen vrátila do míst, kde je jí dobře (je to jako návrat domů, tam, kde je člověk milován a miluje).
  K panu doktorovi jsem také jela a zúčastnila se dokonce jeho semináře. Ne kvůli mně samotné, ale tatínkovi, který má rakovinu. Seděla jsem tam a pořád dokola jsem se ptala, jestli to myslí pan doktor vážně, jestli je to možné to, co tam vypráví. Nicméně nechtěla jsem propást seminář ve víře, že by tam mohla zaznít nějaká převratná informace, která dokáže nemocného spasit. Myslím, že dům pana doktora byl plný lidí stejně zoufalých jako jsem byla já, hledajících pomoc pro sebe nebo své blízké. Po semináři jsem už k němu nejela a ani můj tatínek. Omlouvala jsem se přes sms dostatečně dopředu, že nepřijedeme. Zůstalo bez jakékoli reakce. Jaksi nemělo smysl pro pana doktora, aby reagoval, jeden zoufalec odpadl, přijede jiný. Stále přemýšlím, jak s tím, co vím a co jsem si teď přečetla u Vás, naložím. Také mi nejde o mstu, ale jde o ty lidi, kteří se skutečně vydávají z posledních peněz nebo mála peněz. To, že jsem to absolvovala, byla moje svobodná vůle (jak říkal i pan doktor), tím se netrápím, v kůži pana doktora bych být nechtěla, špatně by se mi večer usínalo při představě, že balamutím lidi a těžko bych se chlácholila, že jim za „malý i nemalý“ peníz prodávám naději na život. Jinak ještě k tomu, jak jsem se dostala ke kontaktu, byl mi mimo jiné doporučen MUDr. Lebenhartem z Klatov a také MUDr. Koželuhovou, o které mám jinak velice dobré mínění (nevím, do jaké míry pana doktora zná osobně a jeho praktiky a na základě čeho mi doporučila ho kontaktovat, ale určitě se s ní na příští návstěvě podělím o zážitek.

  • ostrovanka napsal:

   michaelo, to je moc zajimave, diky za komentar. mne treba prekvapilo, ze nez jsme jely poprve, sestra mu psala sms, kde se ho ptala, kolik to asi bude stat a on taky neodpovedel.

   ja verim, ze existuji lide, kteri dovedou pracovat s energiemi a maji treba dar lecit. ale v tom pripade je to dar a ne jejich zasluha a podle toho by ho meli taky vyuzivat. tim nchci rict, ze by to melo byt zadarmo.

   az budes vedet, proc ti ho ti doktori doporucili, budu moc rada, kdyz mi to napises na pavla74@hotmail.com nebo klidne sem. zajimalo by me, zda ma opravdu za sebou nejake uspesne pripady vyleceni.

   na internetu o nem nejsou v podstate skoro zadne zminky.

 29. MatoušD napsal:

  Žádný masochismus mě se to moc líbilo a hlavně jsem tomu chtěl přijít na kloub.K tomu času,prosinec a leden je pro mne pracovně mrtvo.Proto hlavně ležím v knížkách,na webu a podomně .Jo a taky setěším do Řecka. Se stejnou diagnozou mi odešel jak táta tak i máma,bylo to zlé.Odpusťte že tu plácám pátý přes devátý,jen bych Vás chtěl nějak podpořit a nevím jak. Zdravím na Korfu,tady konečně trocu chumelí.

 30. Michaela napsal:

  Ráda Vám napíšu, co se dozvím. Pan doktor Lebenhart, na kterého jsem se obrátila prostřednictvím emailu (termín osobní návštěvy jsem měla také objednaný) a vylíčila mu zdravotní situaci otce, mě odkázal na doktora Frühaufa s tím, že on asi panu otci pomoci nedokáže, ale pan doktor Frühauf pomohl už v podobných situacích leccos dokázal a je to „šaman“. Já bych dokázala připustit i „pravdivost“ toho, co tam pan doktor vyprávěl, ale… nejvíc zarážející pro mě stále zůstávalo to, jak vykalkuloval cenu za ten svůj seminář. Nemělo to jaksi žádný strop. Kdyby se mu do baráku nacpalo 50lidí, tak by prostě vybral 100.000,-. A asi jsme všichni byli někdy na nějakém tom organizovaném placeném školení nebo semináři, takhle to přece seriózní firmy nebo školitelé nedělají. Vždycky se počítá s nějakou konkrétní účastí +/-. Nemluvě o tom, že se připravují nějaké materiály, seminář má nějakou osnovu, program, o občerstvení pomlčím, to by bylo to poslední, co by mě zajímalo, ale tohle všechno jsou nějaké náklady, které se zohledňují při stanovování ceny za školení. Ale tady veškeré náklady odpadají, seminář ve vlastním domě (takže nájem nula), tak snad leda náklady na topení? Po skončení semináře si účastníci v tichosti žmoulali v dlani 2.200,- a v tichosti odevzdávali panu doktorovi a bez obdržení dokladu tiše opouštěli dům. Chtěla jsem se pana doktora zeptat (beze svědků, aby ch nevyvolávala úplně trapnou situaci) na způsob kalkulace ceny za seminář, ale po delší době čekání na to, než se vylidní obývák, mě přišli poprosit jiní účastníci, že by potřebovali, abych vycouvala autem, aby také mohli vyjet. Byla jsem v časové tísni (protože mám doma malé dítě a už jsem oproti plánu měla hodinové zpoždění) a tak jsem vyjela s autem a už se nevrátila a tak jsem to neudělala. Pravda je, že člověk je často v nějakém prapodivném rozpoložení, protože neudělá kroky, které by za „normálních okolností“ udělal automaticky. Viz. nevyžádání si daňového dokladu. Jelikož jsem u pana doktora termín pro tatínka domlouvala na několikrát, tak se také stala následující epizoda. Termín objednaný, tatínkovi špatně, tak jsem jela místo něj, procedura stejná, jak jste popsala Vy. Odevzdala jsem panu doktorovi 1.000,- s tím, že domlouváme termín na další týden pro otce. A pokud nebude tatka ve stavu přijet, přijedu místo něj. V ten domluvený den bylo otci celkem dobře a tak se vypravil s mou maminkou k panu doktorovi. Přijeli včas a v domě nikdo nebyl. Za to před domem čekala ještě jedna objednaná maminka s dítětem. Rodiče mi volali, jak jsem to tedy domluvila? Volala jsem p. doktorovi, který stál v zácpě a hlásil asi 20min zpoždění. Když jsem mu řekla, že tam čeká více lidí, řekl samozřejmě, že to je problém a ten prostě v ten den nevyřešíme. Řekl mi, že jsem mu onen termín nepotvrdila přes sms a tak vzal jiné lidi. Když necháte doktorovi 500,- Kč navíc s tím, že každopádně někdo přijede, tak jsem už nic nepotvrzovala. Nicméně rodiče jsem poslala pryč a žádný další termín se již nekonal, s výjimkou mé účasti na semináři, kde jsem si akorát odečetla to pětičento. Neupírám nikomu žádné schopnosti, existenci energií ať už vesmírných nebo jakýchkoli jiných uznávám jakož i náš přesah mimo tento materiální svět, ale chování tohoto pána mi do toho jaksi nezapadá. Ale je možné, že někomu i pomohl tím, že v něm zažehl víru, možná obrovskou víru, ale na mě to s odstupem času působí nevěrohodně a mám pocit, že se dopouštím pocitově proti jiným lidem něčeho nedobrého, když mlčím a nic nepodniknu. Za tuhle zkušenost se nestydím, není to žádná větší ztráta než jen ztráta toho finanč. obnosu. Styděla bych se, pokud bych byla onen lékař a věděla, že to celé je jen výdělečná činnost založená na zoufalství nemocných lidí a jejich blízkých. Je ale možné, že pan doktor uvěřil ve své schopnosti po tom, co se někdo uzdravil v kombinaci jeho terapie a chemoterapie???

  • ostrovanka napsal:

   🙁

  • Mára napsal:

   Michaelo, tak to co píšete je celkem síla. Sice nemám osobní zkušenost, ale z toho co tu čtu to vypadá na slušný hyenismus alá byznys s lidským neštěstím. Jinak stát se to mě, tak se o to na netu podělím -např. na webu znamylekar je nějaký chirurg z Plzně tohoto jména(jestli to není tedy shoda jmen).
   Moc nechápu ten „masový“ seminář. Přijde mi to asi jako kdyby si psychiatr pozval 10 lidí najednou na sezení. Či astrolog by dělal výklad více lidem naráz.

 31. Jitka napsal:

  Pájo, cítím s Vámi i Vaší rodinou….
  Finále této zákeřné nemoci jsme s tatínkem prožívali v prosinci loňského roku. 14.12.2013 zemřel. Měla jsem výčitky, že jsem nevyhledala nějakého léčitele, i když on byl vzorným a pečlivým pacientem a žádné alternativní metody nechtěl.
  Po přečtení Vašeho smutného článku už žádné výčitky nemám. Vyčůranost táta nesnášel a něco takového by mu asi spíš přitížilo…
  Snad bude pro nás všechny rok 2014 lepší…
  Zdravím na Korfu.

 32. Lenka napsal:

  Pavlínko, je mi moc líto, že vás postihla taková bolestná a smutná věc. Přijměte upřímnou soustrast.
  Přečetla jsem všechny kometáře a musím vlastně souhlasit s každým. Tento člověk je určitě hyjena, co vydělává na lidském neštěstí, ale na druhou stranu, když jsem se dozvěděla, ža můj manžel umírá, nedokázala jsem se s tím smířit a čekat. A tak jsme kupovali drahé čaje od čínského léčitele a teprve až když mi prodal prošlý a plesnivý produkt jsem ho dokázala zavrhnout.

  Potom jsem objevila pana doktora Pekárka na Zahradním Městě. Ten si na člověka udělal čas popovídal , dal naději, prodal nějaké přípravky. Manželovi to bohužel nepomohlo, ale já měla pocit, že musím něco dělat a zkoušet a věřila jsem do poslední chvilky, že se stane zázrak. Dr. Pekárek byl velice moudrý pán, vydal i o své práci knihu, zaučoval další lidi. Byl to spíš vědec. Věřím tomu, že dokázal v mnoha případech pomoci.
  Píšu to proto, že si myslím, že člověk potřebuje věřit, aby potom dokázal tu bolest překonat. Nikdy jsem nelitovala toho, že jsme takto utratili spoustu peněz. Myslím, že bych byla víc nešťastná, kdybych jen čekala a nic nepodnikla a pak si říkala co kdyby…..
  Přeji vám už jen samé krásné dny. Pro mě je pohlazení na duši vždy návštěva Řecka, protože i manžel ho miloval celý rok se pak těším na další léto u moře. Letos (vlastně už loni) to bylo u vás na Korfu a tak si jen prohlížím fotečky a raduji se a vzpomínám, jak jsme si to s kamarádkou užily. A z jedné se na mě usmívá jedna krásná, milá a usměvavá průvodkyně Pavla …..

 33. Miloš napsal:

  Ahoj. Jsme úplně ve stejné situaci. Manželce zjistili rakovinu slinivky.
  Doktoři nám popřáli hodně štěstí a odkázali nás do centra bolesti. K panu Frühaufovi jsme se dostali na doporučení panem Lebenhartem. Absolvovali jsme dvě sezení,
  kterých jsem se zúčastnil i já. Prý abych taky dodával energii manželce. Nikdy jsem nedůvěřoval těmto lidem, ale člověk udělá cokoli v takovéto situaci. Za jedno sezení, které netrvalo víc jak hodinu, jsme zaplatili 4200,-Kč. Dneska jsme měli jet zase na další návštěvu do Ledce u Plzně.
  Po přečtení tohoto blogu jsme se s manželkou dohodli, že nikam nepojedeme.
  Držte nám palce.

 34. MUDr. Tomáš Lebenhart napsal:

  Vážení… letmo jsem pročetl tento blog… je plný negativní, destruktivní energie. Uvědomte si, prosím, že každý je plně odpovědný za svůj život a vše co se v něm děje. Také si, ve svém zájmu uvědomte, že pokud něco chcete (prakticky zázrak, aby vás někdo zachránil, když už všichni lékaři to vzdali) a dal vám šanci se uzdravit – což vskutku musí zrealizovat ve finále sám, měli byste za to zaplatit. Dluh není rozhodně tou podpůrnou energií… Peníze v této společnosti představují energii. Nebo byste raději chtěli u Dr. F. měsíc uklízet a vařit? A apriorní nedůvěra je blokující. Pokud hledáte problémy, je třeba se zaměřit na vlastní osobu. Nemoc Vám nikdo nepřidělil, dělali jste nevědomě vše pro její existenci a jste za ni plně odpovědní. Není výjimka. Pokud toto břemeno chcete lacino shodit na někoho jiného, tak jak Vás to učí naše zdravotnictví, nemáte vpravdě mnoho šancí se uzdravit. Toto Vám sděluji s naprostou pokorou a láskou ke všem, pro Vaše dobro.
  Nemohu ručit za práci jiného člověka. Mohu však vycítit jeho potenciál. A radím Vám, pokud nemáte v někoho důvěru, nechoďte za ním. To se samozřejmě týká i mě…. Dr.Lebenhart

  • Modona napsal:

   Celý můj život je postavený na pozitivních energiích a zejména optimismu a předpokládám, že váš taky pane :-), takže já bych si to raději u pana F. následně oduklízela a odvařila.
   Vzhledem k tomu, že stejně pozitivně jako já, uvažujete i vy a pan F., určitě by to nebyl problém :o)

  • ostrovanka napsal:

   komentar z FB od Jany: Věřím v sílu energie, v sílu víry, respektuji alternativní medicínu… A také věřím v instinkt. K panu doktorovi by mě nikdo nedostal ve chvíli, kdy jsem si přečetla větu: „Vážení… letmo jsem pročetl tento blog… je plný negativní, destruktivní energie.“ Slovo (a hlavně čin) „letmo“ by v této souvislosti člověk, který by měl mít nadstandardní dar empatie, vůbec neměl praktikovat… A především: plná negativní energie (a zejména uraženého ega) jsou slova pana doktora – na rozdíl od dané části blogu včetně diskuze, kde převládá cit, pochopení a soucit. Samozřejmě také smutek. Ovšem smutek přirozený a adekvátní momentální životní situaci. A malinko hořkosti a třeba i smutného vzteku. Všechno dohromady svědčící v tomto kontextu o schopnosti citů a soucitu. Netvrdím, že pan doktor neměl reagovat (a hájit sebe). Zvolil ovšem zajímavý způsob sebeodhalení…

  • Robby napsal:

   Jak můžete, dr. Lebenharte, doporučovat takového hajzla lidem, kteří jsou totálně zoufalí? To s ním jedete v jeho kšeftech napůl? S tím chlapem mají zkušenost i členové mojí rodiny, je to podvodník, šarlatán, zlovolný parchant, který se chová odporně i ve špitálech, kde slouží. Pokud vím, vyrazili ho pro neschopnost a neshody s kolegy z Mulačovky, a teď totálně zkazil pověst nemocnice ve Stodě, kam se už lidi bojí na chirurgii vůbec chodit, protože se mu – a to zcela oprávněně, jak to tady tak čtu – přezdívá Doktor Smrt. Kam tenhle mizera, šarlatán a neschopa stoupne, tam sto let tráva neroste. Varuji všechny, vyhněte se Fruhaufovi na sto honů!!!!

   • Ostrovanka napsal:

    robby, poslala jsem vam mail.

   • MUDr. Tomáš Lebenhart napsal:

    Pod tíhou negativních ohlasů s dr. F. jsem se rozhodl již nikoho za ním neposílat. Vím o několika lidech, které dovedl k uzdravení (metastázy v kostech, ulcerozní kolitida s 15 průjmy denně…) ale nemohu jejich jména bez nich uvádět, to snad pochopíte. Dr. F. pro mě tedy zůstává záhadou… S omluvou všem zklamaným, Dr. Lebenhart

    • Modona napsal:

     Pokud je pan F. schopen dodáváním své energie léčit rakovinu kostí, zaslouží si Nobbelovu cenu, přinejmenším za Mír, a měla by se o tom tedy dozvědět Lékařská komora, aby ho mohla navrhnout, přinejmenším na odebrání licence.

     • Modona napsal:

      A ještě bych se chtěla zeptat, jakým způsobem pan F. ty příjmy za energie zdaňuje? Je tady někdo, kdo od něj někdy dostal nějaké potvrzení o přijatých penězích? Jestli ne, zeptáme se příslušného FÚ, jestli zdaňuje i jiné příjmy než podle § 6 zákona o dani z příjmu.

    • ostrovanka napsal:

     pane doktore, zcela jistě nemůžete uvádět jejich jména, ale mohl byste jim dát odkaz sem nebo kontakt na mě, aby se podělili o své pozitivní zkušenosti? zatím se ozývají bohužel jen ti, kterým nepomohl, ale skásnul je o velké peníze. já bych byla vděčná, kdybych se seznámila s někým, koho dovedl k uzdravení z metastáz v kostech. a jsem si jistá, že takový člověk sem napíše velmi rád.

 35. ostrovanka napsal:

  kdyz dokaze clovek delat zazraky sam, proc by za to mel platit nekrestanske penize nekomu jinemu? ten komentar o penezich nechapu v tehle souvislosti vubec. ja jsem mudr lebenhartovi napsala mail, kde mu posilam odkaz na svuj blog, protoze ho v komentarich zminuji nekteri lide, kteri jsou v zoufale situaci a on je poslal za dr. fruhaufem. pisu mu, ze jsem ho chtela upozornit na zkusenosti nekterych pacientu, o nichz by mel, jako ten, kdo dr. fruhaufa doporucuje, rozhodne vedet. napsal, ze si da pozor a ze dekuje. ja mam totiz za to, ze pokud ma nekdo nejake lecitelske schopnosti, pak je to dar. nerikam, ze by ho mel davat dalsim zdarma, ale spis se asi zamyslet nad tim, v jake situaci jsou tihle nemocni. vetsinou nemohou pracovat, maji v lepsim pripade invalidni duchod a za kazde sezeni zaplati 1-4 tisice. to neni moc motivace k vyleceni, protoze si reknou, ze kazda dalsi navsteva je muze privest na mizinu (garantovat uzdraveni jim samozrejme nemuze nikdo). na tohle chci proste poukazat. myslim, ze by si lide meli sdelovat sve zkusenosti, at uz dobre, ci spatne, zvlast, kdyz jde o tak cennou vec, jako je zdravi a zivot.
  a jeste jedna vec: duveru si clovek musi ziskat. kdyz duveruji nejakemu cloveku, ktery mi nekoho doporuci, pak mam duveru i v toho, koho neznam. a samozrejme kdyz duveru v nekoho ztratim, pak je nesmysl dale vyuzivat jeho sluzeb, to je pochopitelne.

  • Modona napsal:

   Pavlo, jak jsem již byla napsala, tam, pravda je, že schopnost „dělat zázraky“ mají skutečně všichni, ale většina to neví a i ti co to ví, “ to neumí uchopit a pracovat s tím“.
   Když půjdeš jako těžce nemocná za kořenářkou Patočkovou, která má na stole flašku od okurek do které můžeš vhodit stovku, nebo dvě, nebo pětitisícovku,podle vlastní úvahy, a ona ti navíc poctivě řekne “ tady může pomoct jedině Bůh“ , vypadá to poctivě. Tady ovšem narážíme na lékaře s klinickou praxí, u kterých každý člověk předpokládá, že mají správný odhad a ten si nechají zaplatit, a to je to, co na tom vidím jako nejvíc nebezpečné.

 36. Modona napsal:

  Peníze jsou jen peníze, žádnou energii nemají, resp. mají tolik energie, kolik je schopen podržet kus papíru, rozhodně se energie kusu papíru neodvíjí od částky, která je na něm natištěna.
  Kdo peníze má, může si za ně pořídit věci, které mu energii dodají, třeba i pozitivní, kdo je nemá, musí si pozitivní energii pořídit jinak.
  A pokud jde o vyjádření pana L., má to znamenat, že lidé, kteří nemají peníze nemají právo na zázraky??
  Možná se někdy dávno stalo, že pánové, kteří měli schopnost/dar, získávat energie a předávat je jiným, tuto schopnost ztratili, protože začali svou schopnost prodávat.

  • Dr.Lebenhart napsal:

   Domnívat se, že peníze jsou jen papírky, nepodložené energií je velmi najivní. To by znamenalo, že k jejich získání stačí natáhnout ruku…
   Tak to ale není. Pro jejich získání je třeba vynaložit energii… Nestarejte se, co dostane ten či onen, to že dáte peníze naplňujete základní zákon Života o vyrovnání energií.

   • Modona napsal:

    Neřekla jsem, že peníze nejsou podložené vydanou energií, nakonec kdysi bývaly taky podložené zlatem, že ano:-), ale nebudeme snad polemizovat o tom, jak to s vydanou energií za účelem vydělat peníze je, protože někomu stačí natáhnout ruku a na druhé straně jsou lidé, kteří dřou do úmoru, aby vydělali dolar za den.
    Rozhodně se nestarám o to, co dostane ten či onen, což neznamená, že mne nezajímá odpověď na mou otázku, zda chudí nemají právo na vámi poskytované zázraky?

    • MUDr. Tomáš Lebenhart napsal:

     Já žádné zázraky neposkytuji. Tvrdě pracuji a celý život se učím. Mým cílem je přivést nemocné ke zdraví. Pokud to nedokážu, doporučím někoho silnějšího. Myslíte si že vesmírné dary se rozdávají jen tak, nazdař bůh? Nikoliv. Každý obdarovaný si předchozími existencemi tyto dary tvrdě oddřel, duchovně se čistil, někdy i za cenu stejného utrpení, které k němu přivádí zoufalé hledající. Medicínský systém od nich vybral spoustu peněz za zdr. pojištění a nepomohl jim… Nesuďte lidi, kteří vám chtějí pomoci. Nemáte představu kolik nergie je to stálo a stojí. Dr. F. např. pracuje na chirurgickém oddělení a večer, když přijde domů, místo aby odpočíval, do jedné v noci pomáhá potřebným. Přesto mě samozřejmě zajímají a budou zajímat jeho výsledky. Chodí za ním často z běžného hlediska beznadějné případy. Znám mnoho, které uzdravil, ne však všechny. Takové neznám nikoho…Peníze, které obdrží takoví lidé většinou věnují pro prospěch celku. Např. v buddhistickém světě, je obdarovaný poctěn a darující mu za přijetí daru děkuje. Pokud toto pochopíte, máte vyhráno… Nebudete se už ničím podobným trápit.. Le.

     • ostrovanka napsal:

      ja bych opravdu chtela poznat alespon jedineho pacienta, kteremu doktori nedavali uz zadnou nadeji, ktery se u Dr F uzdravil. takovy clovek se o tehle diskuzi ovsem jen tak nedozvi. nebyl byste tak laskav a nepredal tenhle odkaz nekomu takovemu, kdo ma pozitivni zkusenost a chtel by nam o ni napsat?
      ja myslim, ze clovek, kteremu se takovy zazrak stal, by to udelal jiste velmi rad.

     • Madeleine napsal:

      Docela by mne i zajimalo, co na ty vecerni ksefty pana doktora F. rika financni urad…

 37. Modona napsal:

  Tak já začnu novým komentářem, ta nudle začíná vypadat divně 🙂
  Víte pane, to je taky jeden z problémů, který se mi zdá jako zásadní, tedy, že lékaři štěpí své síly mezi pracoviště v nemocnicích, své soukromé ordinace a pak ještě třeba i své soukromé praxe. Ony mají dny pořád jen 24 hodin, a možná v konkrétním případě paní E., kdyby se její lékařka nevěnovala pacientům v nemocnici “ jen v pondělí“, nemuselo to dojít až tak daleko, aby paní E. nakonec potřebovala zázraky.
  Jinak, vracíme se tedy zpět k pojmu „dar“ a k tomu si jen dovolím připodotknout, že já jsem Budhista.
  Dar milý pane není něco co si člověk vyžádá, dar je to, co dostane, to, co je mu dárce ochoten darovat o své vlastní vůli. Dar je, když se rozhodnu udělat pro někoho jiného něco bez nároku na odměnu, dar mohou být předměty a samozřejmě i peníze. Dar je, když svému soukromému zubaři ( který nemá smlouvu s žádnou pojišťovnou) přinesu lahev Chivasky, to, že mu za opravu svého chrupu zaplatím např. 5 tisíc, to není dar. Nakonec za dar určitě není možné považovat něco, co by bylo možné si případně “ odvařit nebo oduklízet“, jak jste zmínil ve svém prvním komentáři.
  Přeji vám hezký den.

  • ostrovanka napsal:

   taky se pridavam sem. cituji MUDr L: „Dr. F. např. pracuje na chirurgickém oddělení a večer, když přijde domů, místo aby odpočíval, do jedné v noci pomáhá potřebným.“

   k tomu bych jen rada rekla, ze neco jineho je pomahat potrebnym a neco jineho jsou ksefty. kdyz se nekdo rozhodne vydelavat penize 24 hodin denne a neodpocivat, je to ciste jeho vec.

   napadlo me, jak by lecitele mohli uctovat, aby to bylo spravedlive. co treba uctovat jakoukoliv jimi zvolenou castku s tim, ze kdyz jejich metoda nezabere, vsecky penize, do posledni koruny vrati rodine? proste by davali jistou garanci. clovek by mel aspon dobry pocit, ze kdyz prijde na mizinu, bude alespon zdrav a kdyz stejne umre, nezemre pak zahy hlady jeho rodina, protoze se tak draze lecil a nevylecil… pak by duveryhodnost lecitele beze sporu stoupla. protoze kdyz dr F rika naprosto beznadejnym pripadum, ze jim muze pomoci, pak si je prece svoji metodou opravdu jisty. nebo to tak neni??

   • Modona napsal:

    No ale to jsem psala už ve svém 1. komentáři, že bych si to “ odvařila a oduklízela“, samozřejmě jsem tím myslela po uzdravení! Možná pan F. přijímá i erotické služby?

 38. Modona napsal:

  Právě slyším, že M. Schumacher potřebuje zázrak a ten by mohl určitě darovat hodně peněz!

 39. Madeleine napsal:

  Tak tohle by fakt bylo téma pro „Na vlastní oči“ nebo něco takového. Nebo jako článek do nějakého seriózního časopisu. Protože tohle je fakt téma, které by se mělo víc dostat do podvědomí. Říkám si, že na všechno možné se dělají nezávislé testy, tak proč ne i na léčitele. Aby lidé věděli, do čeho jdou…

 40. Simona napsal:

  Bohužel mám podobné zkušenosti.

 41. Kalliopi napsal:

  Myslím si, že žádný lékař, terapeut nebo léčitel nemůže zaručit nebo slíbit pacientovi, že ho vyléčí. Ti, kterým se podařilo vyléčit těžce nemocné, to dokázali díky tomu, že probudili, podpořili a posílili sebeléčící schopnosti svých pacientů. Jedním z předpokladů úspěchu je upřímný zájem ze strany lékaře-léčitele, a pak už ani není tak důležité jakou techniku praktikuje, hlavně když v ni sám věří a je ve své práci poctivý.
  Zázraky se nedají koupit. Za nimi stojí energie silnější, než je energie peněz. A někdy ani víra nestačí. Máme tendence se dívat na nemoc nebo na smrt člověka jako na selhání a hledáme viníka. Může se však stát, že člověk na úrovni osobnosti zápasí, aby se uzdravil, ale na úrovni duše už chce odejít. A tak se to stane. Nejsme pány nad životem a smrtí, jsme součástí tohoto tajemství.
  Věřím, že každý je zodpovědný za své zdraví, ale také věřím, že nemoc a bolest může mít hlubší smysl. Ne vždy vyjadřuje nerovnováhu. Někdy je to naopak snaha, na hlubší úrovni, vyrovnat nesoulady. Příčí se mi jednoduché rovnice typu: „Jsi nemocný – můžeš si za to sám…!“ Svědčí o nedostatku pokory a úcty.
  Úcta je klíčové slovo. Pacient, který cítí ze strany svého lékaře opravdový zájem a úctu, snadněji přijme fakt, že lékař nedokáže zprostředkovat zázrak, pokud to sám osud nedovolí.

  • ostrovanka napsal:

   diky, kali!!!!! myslim, ze neni co dodat…

   • Modona napsal:

    Kaliopii, taky myslím, že není co dodat.
    Možná si za své nemoci můžeme sami, možná jsou nám naděleny i díky naší dobrotě, snaze každému vyhovět a stresu, který z toho v nás zůstane, a to byl možná i případ Ester. Každopádně, Ester byla velmi dobrý člověk, možná až příliš dobrý a rozdat své energie pro ostatní potřebné pro ni bylo důležitější, než si je nechat pro sebe.
    Rozhodně máte pravdu v tom, že z vyjádření pana L. není cítit žádné dobro, ani poztivní energie, a ano, zázraky, ani energie se nedají koupit, a nesmíme připustit, aby převládl názor, že energie představují peníze. Žádný skutečný, opravdový léčitel, šaman, nebo jak tomu chceme říkat, by nikdy takový názor nevyslovil, je to hloupé a ubohé.

 42. NULI napsal:

  Dostala jsem se k přečtení článku už hodně pozdě. Ale to nic nemění na jeho naléhavosti i na důležitosti následné diskuze. Osobně to cítím jako zlou vůli od pana léčitele. Bolí to; dvojnásob to bolí, protože jde o lidi už na pokraji sil … Přístup se vůbec neliší od „šmejdů“, ve svém důsledku je spíše tragičtější – i když možná spíše pro ty, kteří tu zůstali …

 43. Miloš napsal:

  V sobotu jsem se naposledy rozloučil s mou milovanou Miluškou. Odešla klidná ve tváři v hospici v Prachaticích. Udělal jsem pro její důstojný odchod z tohoto světa vše, co bylo v mých silách. Nemám vůbec žádných výčitek, že jsme přestali využívat služeb pana F.
  Děkuji všem, kteří píší na tento blog. Snad si ho budou číst další lidé, kteří se dostanou do podobných situací. Veliké díky ostrovance.

  • Modona napsal:

   Hlubokou soustrast Miloši.

  • ostrovanka napsal:

   Milosi, diky za zpravu. Nechtela jsem to sem psat. Ja jen doufam, ze se alespon lide v podobne situaci dogoogluji az sem. to je asi jedine, co muzeme spolecnymi silami udelat- rict svoji osobni zkusenost verejne.

 44. Modona napsal:

  Miloš bude zajisté tak laskav, že promine……
  Musím zmínit, že paní Miluška zemřela na rakovinu slinivky cca týden poté, co se měla dostavit na druhou „léčebnou seanci“ k panu Fruhaufovi ( za dalších 4.500,-Kč).

 45. Modona napsal:

  Tak já jsem to tak nějak propočítala pane Lebenharte!
  Pan Miloš zaplatil za 2 lekce 2x 4.200,- Kč za léčení své manželky a dobíjení energie pro sebe, kterou měl dodávat manželce.
  No tak když to vezmeme prakticky, že energii kterou získal v 1. lekci jí předal, ovšem předat ji tu druhou za 2.100 Kč, už tak nějak neměl možnost!
  Takže já navrhuji, aby pan F. tu energii od pana Miloše za 2.100,-Kč odkoupil zpět. Pan Miloš ji už nepotřebuje, ovšem pan F. ji potřebuje po další nemocné.
  Buďte prosím tak moc hodný a vyřiďte panu F., aby poslal panu Milošovi ( adresu si jistě poznačil do příjmového dokladu) ty 2.100,-Kč a pan Miloš mu následně odešle všechny energie v patřičné hodnotě.
  No a aby to bylo fér, tak i já se podepíšu Monika Kodejšová, daňový a účetní poradce, za spol. MODONA ONLINE s.r.o.
  P.S. A pane Lebenharte, fakt mě neserte, protože jestli se rozzlobím, budu zlá!

  • Modona napsal:

   Ještě snad, moje emailová adresa je modona@seznam.cz, zde si může pan F, vyžádat bankovní spojení. A pokud by potřeboval nějaké energie, mám momentálně volnou kapacitu za 20.600,-Kč, po zaplacení zálohy 10.300 mu je ráda přijedu předat osobně / samozřejmě nárokuji proplatit cestovné/ doplatek pak v hotovosti na místě, živnost na zprostředkování služeb samozřejmě mám a mám i razítko!

 46. Pingback: Náhody? | Sonja bloguje

 47. Petr napsal:

  Hezký den.
  Protože jezdím k p. Fruhaufovi a zatím je mi po každé návštěvě lépe a lépe, tak jen napíši své postřehy.
  Tento blog jsem četl ještě před první návštěvou pana F., neodradili mě vaše negativní zkušenosti ani odsuzování ostaních – česká klasika, přidat se k ostatním a bez zkušenosti s kritizovaným člověkem pomlouvat.
  Tenkrát mě zarazila věta pana Miloše:
  „Po přečtení tohoto blogu jsme se s manželkou dohodli, že nikam nepojedeme.“
  Já jsem si řekl, že flintu do žita nezahodím kvůli názoru druhých a chci si projít vlastní zkušeností.

  Co se týče věty, kterou řekla Ester, pár dní před svým odchodem:
  „Až uvidíte, že tu nejsem, neplačte, protože váš zármutek je zároveň mým zármutkem. Já vím, kam jdu a těším se tam,“
  – myslím si, že si o odchodu rozhodla svobodně a sama.
  Můj názor je, že sestra Ostrovanka si zde řeší jakousi vlastní očistu, (jen sama ví kde je pravda) sama píše jak byla k panu F. skeptická, to žádnou pozitivní energii sestře určitě nepřidalo, naopak, takový člověk by neměl nikoho doprovázet. (můj názor)

  A co se týká peněz, které tady také mnohokrát řešíte, tak můj názor je, že jsou to jen peníze a řešit jestli dáte 500,- nebo 2000,- nebo 5000,- za jakoukoliv pomoc a nebo raději nic, a s nejbližšími se za pár dnů naposledy rozloučit, tak je to více než neuvěřitelné jak moc mají tyhle barevné papírky vliv na vaše rozhodování. A jak někdo psal, že by to chtělo u léčitelů jistotu vrácení peněz, tak to by asi také nefungovalo.
  Protože v životě nemáme žádné jistoty a platí, že kdo nic nedělá nic nezkazí a kdo neriskuje nic nezíská.
  Takovým lidem zbývá už jen volit levici, věřit slibům o jistotách a kvitovat, že nemusí platit u lékaře 30,- za to, že nad nimi lékaři již zlomiil hůl.

  A Modona, to je případ sám pro sebe, jen to tady rorvířil/a a nic, klasický český rejpal/ka, který/á nemá žádnou zkušenost s daným tématem a pomlouvá a pomlouvá, protože to hýbe s diskuzí a ostatní reagují a on/a se cítí zajímavý/á.
  PS: Buddhisti (pro Modonu, píší se dvě d 😉 ) jsou lidi s nadhledem a vnitřním klidem a takto negativně nereagují, je to pro ně ztráta času, proč by to dělali??? Komu by tím prospěli, všem bytostem??? To asi né.

  Tak nepomlouvejme, nestěžujme si a radujme se ze života.

  Nikdo z vás dnes „zdravích“ nevíte jak na tom budete zítra, jestli tady vůbec budete…
  A kčemu vám pak budou nějaké peníze…

  Mějte se rádi 🙂

  • Ostrovanka napsal:

   Dobry den, Petre, dekuji Vam za pozitivni komentar. Porad jsem patrala po nekom, kdo by mel nejake pozitivni zkusenosti. Protoze Vami uvedeny email nejak nefunguje, byl byste tak laskav a mohl se mi ozvat na pavla74@hotmail.com ? Moc rada bych se s Vami spojila. Diky a preji vse dobre. ps

  • Madeleine napsal:

   Dobrý den pane Petře,

   nevím, jaká nemoc Vás trápí, proč k panu Dr. Fruhaufovi jezdíte. Pakliže se jedná o rakovinu nějakého agresivního typu, pak Vám přeji všechno dobré a doufám, že Vám pan doktor bude schopen pomoci! Nicméně o konkrétním důvodu Vašich návštev se tady nezmiňujete, proto se k tomu nechci nijak vyjadřovat.

   Jestli jsem Ostrovance správně rozuměla, nejde jí o to, někoho špinit. V dalších komentářích prosí, aby se jí ozvali lidé, kterým pan doktor pomohl. Zatím se neozval nikdo, kdo by tuto zkušenost byl ochoten zveřejnit. Škoda.

   Zajímavé na Vašem komentáři je, že komentujete a posuzujete údajné záměry osob, které sám neznáte (Ester, Ostrovanka, Modonna) a v předposledním odstavci totéž vyčítáte ostatním.

   Nerozumím Vašemu PS – jestliže se Vy sám považujete za buddhistu a řídíte se citovaným heslem: „lidi s nadhledem a vnitřním klidem a takto negativně nereagují, je to pro ně ztráta času, proč by to dělali“, není mi jasné, proč tak podrážděně reagujete…

   A na závěr ještě jedno osobní PS:
   Když už se pozastavujete nad pravopisem druhých, zopakujte si sám, prosím, alespoň vyjmenovaná slova.

   Přeji Vám všechno dobré!

   Madeleine

  • Ostrovanka napsal:

   Znovu Vás zdravím, Petře,

   vzhledem k tomu, že píšete anonymně, protože Vámi uvedený email 123@seznam.cz neexistuje a na moji výzvu jste zatím nereagoval, píšu sem ještě jednou. Ráda bych Vám některé věci napsala raději v osobním mailu.

   Pokud nechcete z anonymity vystoupit, pak to respektuji a napíšu svůj názor zítra sem.

  • ostrovanka napsal:

   Milý Petře, asi nechcete komunikovat přes mail, tak alespoň takhle:

   Nevím, co máte za diagnozu, každopádně pokud máte agresivní typ rakoviny, byla bych Vám nesmírně vděčná, kdybyste sem, do komentářů nebo mně na mail, napsal zase za půl roku, jak se Vám vede.

   Paní, kterou zde zmiňujete, zemřela 5 dní po návštěvě Dr. F, tak mu nepřisuzujme nadpřirozené schopnosti. Z této bryndy ji prostě vytáhnout nemohl a ji by další cesta zbytečně dál vyčerpávala.

   To, že léčitelé nemají mít žádné záruky, je čirý alibismus. Pokud by za to nebrali nehorázné peníze, pak možná. Ale pokud mají ceník za nějaké služby, pak by ty „služby“ měly také fungovat. Jinak by měli peníze vrátit, nebo alespoň jejich část. (Mimochodem, Dr F nemá (nebo neměl) ceník a své ceny si určuje podle nám neznámého klíče.)

   Já jsem upozorňovala na osobní zkušenost s Dr F. Je totiž nesmírně zajímavé, že o tomto tak významném a úspěšném léčiteli, který doslova tahá lidi hrobníkovi z lopaty, nejsou na celém internetu žádné zmínky. Že by se vyléčení pacienti skrývali v anonymitě? V dnešní době opravdu neuvěřitelné. Chtěla jsem svým článkem rozpoutat diskuzi a najít lidi, kteří mají nějaké zkušenosti. Škoda, že se pořád nějak nehlásí nikdo, koho by Dr F z té obrovské šlamastyky dostal.

   Dokonce Dr Lebenhart, který Dr F tak doporučoval, si zde na mém blogu umyl ruce a napsal, že ho dále doporučovat nebude.

   Máte pravdu, barevné papírky mají moc, protože si za ně může někdo koupit dům, jachtu, ale i naději. Ale obchod s nadějí je podlé mého názoru nemorální.

   přeji Vám brzké uzdravení a budu velmi ráda, pokud se rozhodnete přece jen ze své anonymity vystoupit. PS

 48. David napsal:

  Pripojuji se do diskuze, zatim jsem tu byl jaen jako ctenar. Ale neda mi to. Ta Petrova dikce, nebo-li zpusob jeho vyjadrovani mi nejak silne pripomina dikci pana L. – srovnejte sami:
  L: Nemoc Vám nikdo nepřidělil, dělali jste nevědomě vše pro její existenci a jste za ni plně odpovědní.
  P: myslím si, že si o odchodu rozhodla svobodně a sama.
  L: Např. v buddhistickém světě,
  P: PS: Buddhisti (pro Modonu, píší se dvě d )
  L: Domnívat se, že peníze jsou jen papírky, nepodložené energií je velmi najivní.
  P: tak je to více než neuvěřitelné jak moc mají tyhle barevné papírky vliv na vaše rozhodování.

  Nad temito vetami jsem se tedy pozastavil… Jestli to je nahoda??
  Zdravim David

  • ostrovanka napsal:

   Davide, diky, zajimavy postreh. Mozna Petr prosel seminarem u Dr L?? A vyrazy a zpusob mysleni prijal za sve?…

 49. Katinka napsal:

  V první řadě, upřímnou soustrast. Je mi líto jak to s vaší sestrou dopadlo.

  Omlouvám se však, ale musím na váš článek reagovat.

  Doktoři mi před rokem zjistili rychlerostoucí nádor a pak doktor Fruhauf mě zachránil a to bez nadsázky…chodím na kotroly co tři měsíce a lékaři na gynekologii se diví a nechápou, jak jsem s tím mohla zatočit bez operace a bez chemoterapií. Měla jsem tam macka velkého 7cm, zhouhný nádor typu BRCA…a já cvičím, běhám, pracuji a plánuju svatbu!!! Řekla jsem NE systému, otevřela jsem oči, změnila své chování, přístup k životu, „hodila se do klidu“, medituji….

  Sama píšete, že vaše sestra šla k panu doktorovi a již neměla moc sil. I pan doktor jak píšete řekl, že nemoc pokročila…

  Někdy se zázraky dějí ale někdy musí podpořit i jiné věci, a vaše sestra možná jen byla z nemoci a chemoterapí příliš unavená aby to její tělo mohlo unést.

  Pro mě první návštěva u pana doktora byla peklo, ale s každou další návštěvou to bylo lepší a lepší a teď mám skvělý den jen proto, že vím, že ho za týden zase uvidím…
  Kameny od něj žmoulám v ruce neustále…pomáhají mi, nevím přesně jak ale je to tak…

  Semináře, na které jsem šla dobrovolně (!!!), nikdo vás přece nemůže nutit!!!!! mi otevřeli oči…jaký svět je, jak vznikají nemoci…kdo nechce, nepochopí…a obávám se, že pokud řešíte i v této době peníze, nepochopily jste nic..

  Já například vím to, že lidé umřou a umřou, ale něktěří umřou a naleznou klid, a možná právě ty dvě návštěvy u pana doktora přinesly duši vaší sestry klid.

  Pana doktora znám bez mála rok a na této stránce jsem našla bohužel hodně urážek, které mu rozhodně nepatří. Já ho zvu i na svojí svatbu…vždyť me zachránil!

  Mně osobně hodně pomohlo, že za mnou celá moje rodina stála a kdyby moji blízcí nevěřili tomu, co mě má zachránit, asi bych pochybovala…a na to v boji o život není místo 🙁

  Někoho vyléčí klasická medicína, já si myslím, že spíše člověka srazí na kolena a ten pak překopá svoje myšlení a chování a to ho nakonec vede k vyléčení, někdo zkouší Zelené potraviny, někdo Duhové elixiry…je toho hodně, i já jsem toho zkusila hodně, určitě je fajn pomoci tělu aby se s tím nějak popralo, ale pro mě je základ v mojí léčbě setkávání s panem doktorem, práce s energiemi a změna….

  Večte nevěřte…možná akorát rozpoutám další vlnu kritiky, ale musela jsem se toho mého zachránce zastat!!!

  • Ostrovanka napsal:

   Milá Katinko,

   v prvé řadě Vám moc děkuji za pozitivní komentář, gratuluji ke svatbě a moc Vám přeji, abyste byla zdravá a šťastná.

   Já jsem napsala svoji zkušenost. Reakce čtenářů jsou různorodé, nicméně máme svobodu slova. Pak doktor F se mohl vyjádřit sám, před tím, než jsem napsala článek, jsem mu posílala email, ale neodpověděl. Také věřím, že ho jistě někdo upozornil i na tento článek, ale také se neozval.

   Já jsem neřešila peníze jako takové. Sama víte, že v těchto situacích naopak lidé dají, co mají. Ale mám za to, že by pan doktor měl mít ceník, aby lidé věděli, do čeho jdou (dobrovolně, s tím souhlasím), pak mám k těmhle praktikám své výhrady, viz moje komentáře výše.

   Posílám Vám mail a budu moc ráda, když si budeme moci napsat soukromně.

   S pozdravem, Pavla Smetanová

 50. Alex napsal:

  Procházím blog v čase odzadu a dostal jsem se sem… R.I.P.

  Já sám bojuji s krutými bolestmi zad, které se hrozně zhoršily a už jsem myslel že skončím na invalidce.
  Navzdory cynizmu 10 bodů z deseti jsem zkusil léčitele Lina, Filipínce který objíždí české země a kasíruje za léčbu, kde prý člověku hrábne rukou do těla, a prý vybere vše špatné.
  Stojí to asi dva tácy.
  Přesvědčila mě zubařka, která je fakt úžasná a věří na ezo-ledasco.
  Dorazil jsem k vilce někde v Kobylisích, kde měla tahle parta pronajatou vilku od jakési jogínské a terapeutické firmy.

  Pro zajímavost kopiruji link na jejich logistický web kde jsem našel instrukce jak jim zaplatit.
  http://novaplaneta.com/prakticke-informace-lino

  Informace pro pacoše tvrdily, že se má člověk tiše soustředit na svoje problémy než předstoupí před Gurua Lina…no mně do jde na záchodě blbě, a právě tam jsem to měl delat – ve vile nebylo jinde místo, byl to opravdový penězovod, na každého člověka asi deset minut, a já měl čekat na záchodě.
  Před vilou se motalo pár ženských – muže jsem jediného neviděl. V době mého příchodu odcházela jedna z pacientek, pobrekávala, podepírala ji nějaká baba z personálu. Pobrekávající pacienta vzlykala „mě to vždy tak otevře…“…baba jí uklidňovala.
  Když mě zavolali, vlezl jsem dovnitř. Byla tam stará filipípka a Lino. Položili mě na lehátko, Lino udělal pár chvatů podobných těm co na mě provozují fyzioterapeuti, napatlal na mě něco, a pak mi matlal břicho. Jelikož jsem civěl do stropu, tak mě vyzval „you can look“ a chtěl abych se koukal na svoje (příliš velké) břicho. Bylo tam něco růžového…asi jsem měl mít dojem že to je moje krev, mě to bylo fuk, imho to byla nějaká chemikálie kterou na mě sám napatlal.
  Pak chvíli pokračoval v masáži, a řekl že nemám jíst zelené fazole a ještě nějaké maso ..nějaký druh hovězího.
  Vypadl jsem, stav zůstal zcela nezměněn. Chlapík jezdí do Čech pravidelně a jsou evidentně to žně…ženská na stole měla obrovskou kupu bankovek, lidi to tam nechávali, 2k po deseti minutách…

  článek ve prospěch šarlatána

  http://www.abecedapoznani.cz/zaklady-relaxace/filipinsky-lecitel-lino

  článek v neprospěch

  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/56490/jxd-jak-usvedcit-podvodneho-filipinskeho-lecitele.html

 51. Alex napsal:

  Procházím blog v čase odzadu a dostal jsem se sem… R.I.P.

  Já sám bojuji s krutými bolestmi zad, které se hrozně zhoršily a už jsem myslel že skončím na invalidce.
  Navzdory cynizmu 10 bodů z deseti jsem zkusil léčitele Lina, Filipínce který objíždí české země a kasíruje za léčbu, kde prý člověku hrábne rukou do těla, a prý vybere vše špatné.
  Stojí to asi dva tácy.
  Přesvědčila mě zubařka, která je fakt úžasná a věří na ezo-ledasco.
  Dorazil jsem k vilce někde v Kobylisích, kde měla tahle parta pronajatou vilku od jakési jogínské a terapeutické firmy.

  Informace pro pacoše tvrdily, že se má člověk tiše soustředit na svoje problémy než předstoupí před Gurua Lina…no mně do jde na záchodě blbě, a právě tam jsem to měl delat – ve vile nebylo jinde místo, byl to opravdový penězovod, na každého člověka asi deset minut, a já měl čekat na záchodě.
  Před vilou se motalo pár ženských – muže jsem jediného neviděl. V době mého příchodu odcházela jedna z pacientek, pobrekávala, podepírala ji nějaká baba z personálu. Pobrekávající pacienta vzlykala „mě to vždy tak otevře…“…baba jí uklidňovala.
  Když mě zavolali, vlezl jsem dovnitř. Byla tam stará filipípka a Lino. Položili mě na lehátko, Lino udělal pár chvatů podobných těm co na mě provozují fyzioterapeuti, napatlal na mě něco, a pak mi matlal břicho. Jelikož jsem civěl do stropu, tak mě vyzval „you can look“ a chtěl abych se koukal na svoje (příliš velké) břicho. Bylo tam něco růžového…asi jsem měl mít dojem že to je moje krev, mě to bylo fuk, imho to byla nějaká chemikálie kterou na mě sám napatlal.
  Pak chvíli pokračoval v masáži, a řekl že nemám jíst zelené fazole a ještě nějaké maso ..nějaký druh hovězího. Fazole jsem oželel, a to hovězí jsem pak v klidu jedl…
  Vypadl jsem, stav zůstal zcela nezměněn. Chlapík jezdí do Čech pravidelně a jsou evidentně žně…ženská na stole měla obrovskou kupu bankovek, lidi to tam nechávali, 2k po deseti minutách…

 52. Alex napsal:

  Ad „Filipínec Lino, alternativní terapeut, “
  Omlouvám se, nechci tapetovat… Váš blog hází příspěvky s odkazy na jiné weby na režim „čeká se na schválení“ na to asi nění čas.
  Pokud si někdo o něm chce počíst ,může kliknout na moje jméno, Alex v nadpisu, a v mém pokusném blogu jsou linky na relevantní články.

 53. Melisa napsal:

  A z čeho je rakovina?Přeci z překyselení těla.Ti doktoři na to jdou úplně špatně,to je děs…V nejdřív se musí člověk odkyselit a pak se začít léčit bylinkami,nebo hlívou ústřičnou,v případě rakoviny.Že si rakovina nevybírá?To není pravda-pouze překyselené tělo může dostat rakovinu.Že je to nemoc zlá?To taky není pravda-Ani to není nemoc.Je to milosrdné prodloužení života,zapouzdření kyselých buněk-jinak by jste už dávno zemřeli na překyselení.Tolik pravnučka léčitelky Paní Patočkové 😉
  PS:Snad každý člověk by tohle dnes měl vědět,nechápu,že si to ti zaslepení lidé nenajdou.Ale na jednu stranu,taky jsem to ještě před pár lety nevěděla…

 54. Helen napsal:

  Bohužel musím napsat ,že mi pana doktora doporučila Katinka-která sem psala v květnu 2014 a mám velmi smutnou zprávu-zemřela..já jsem u pana doktora byla cca 7 x a stálo mě to 10 000 Kč a nepomohl mi..nemám vážnou nemoc, ale tvrdil že nemoc není aktivní,ale z krve byla…Katinky je mi velice líto..

  • ostrovanka napsal:

   🙁 to je mi lito. dvakrat jsme si na zaklade toho jejiho komentare napsaly. tak mozna, jak psala vyse, nalezla klid…. dekuji za zpravu a drzim vam moc palce. pan doktor sem evidentne psat nechce. skoda. treba by mi vysvetlil neco, co jsem opravdu nepochopila.

 55. Valentýna napsal:

  Helen, pochopil jsem správně, že se jedná o Kateřinu Wiesnerovou??? Z tohoto článku to jasně vyplývá:
  http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/343362/miss-wiesnerova-28-se-vdavala-smrtelne-nemocna-mela-dost-blbe-rozdane-karty-rekl-smutne-jeji-petr.html

 56. Helen napsal:

  Ani je to ona..měla jsem od ní číslo na doktora..

 57. Simona napsal:

  Velice děkuji za tento blog, protože mi zastavil dříve, než bych se panu doktorovi sama objednala. Děkuji za sdílení tohoto velice smutného příběhu. Protože může pomoci i několik let po tom, co se udál. Katku jsem znala od vidění z gymplu. Je to tedy pro mě o to citlivější, když vím, o koho jde.

  • ostrovanka napsal:

   Pan doktor, ač jsem mu článek posílala (a předtím i email, ještě než jsem článek napsala), se k němu nikdy nevyjádřil. Jak je ale vidět, zřejmě působí i nadále. Nechci být nespravedlivá, možná někomu někdy opravdu pomohl (sám sobě finančně přinejmenším…), ovšem takový člověk se mi dodnes neozval – resp. ozvala se Katka, která krátce na to zemřela. Pokud máte nějaký vážný problém, pak bych na něj opravdu nespoléhala. (A to jsem i přes tyhle negativní zkušenosti alternativním metodám stále nakloněna!!- například mě velmi oslovil seminář a knihy Clemense Kubyho. Jeho metody může vyzkoušet každý a zcela zadarmo). Držím Vám palce, ať už je to cokoliv, proč jste se k panu doktorovi chtěla objednat, aby to dobře dopadlo. A přeji Vám požehnaný adventní čas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *