Stávka jako požehnání (Pokračování nekonečného příběhu o řecké televizi)

Řecká televize mě přivádí do hlubokých depresí.

Adonis si každé ráno pouští zprávy, přepíná jeden kanál na druhý a druhý na třetí. Na všech programech se lidé překřikují, hlásí se čím dál tím vyšší deficit státního rozpočtu, počet okradených lidí ve velkoměstech i maloměstech, komentuje se příliv penězlačných přistěhovalců kdovíodkud a jejich kriminální počiny, nedostatečné zdravotnictví a školství. Ukazují se záběry ze školek, kde jedna učitelka má na strost 60 dětí, z nemocnic, kde na chodbě leží umírající pacienti, kteří se nevejdou do pokojů a chudé domácnosti, které nemají na zaplacení elektřiny.

Ač sama televizi téměř nesleduji, přece jen ji slýchávám jako zvukovou kulisu a i přes veškerou snahu neposlouchat, se ke mně některé informace dostanou. A tak už hned po ránu vstávám se špatnou náladou a divím se proč.

Nejprve mi nedošlo, že za to můžou tyhle ranní zprávy až do nedávné generální stávky. Adonis po ránu totiž zapnul televizi, ze které se linula nádherná uklidňující hudba Vivaldiho. Nevěřícně jsem otevřela jedno oko a uviděla modrou obrazovku na které bylo psáno, že se TV omlouvá, ale dnes se nevysílá kvůli generální stávce. Na dalším programu byl místo ranní zpravodajské show pořad o ledních medvědech a na dalším zase jiná hudba. Blaho. Vstala jsem čiperně do krásného deštivého rána.

A tak si říkám, že ty stávky přece jen k něčemu jsou. Tu poslední pokládám za nejlepší počin řecké televize za uplynulé desetiletí….

Příspěvek byl publikován v rubrice Instituce, nemocnice, černá složka zdraví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Stávka jako požehnání (Pokračování nekonečného příběhu o řecké televizi)

 1. edith napsal:

  stávka
  No tady se stávkuje taky, o nic nepřicházíš, i když tak příjemné, jako v Řecku to asi není..nehraje hudba, nesjou v TV medvědi, jen si státní zaměstnanci skrze odbory neustále stěžují, přimo nemohou pochopit, že nechceme být v takových problémech jako např. Řecko. Tak se stávkovalo, i když mi to hlava nebrala proč, protože to vlastně ani žádný význam nemělo, bylo už dávno předtím rozhodnuto a schválil to i parlament. Asi chtějí být světoví….Vadí mi, jak státní zaměstanaci u nás brečí, že jim vezmou 10% z paltu a přitom nikomu z nich nedochází, že v době před rokem či dvěma, v době té největší krize, padlo spousta soukromníků, spousta malých živnostníků a ti, kteří nepadli, přišli o docela poměrnou část svého zisku a nikdo nestávkoval…a státní zaměstanaci i v této době byli stále na svém – jistém…takže turecké hospodářství je i u nás, tak vstávej s úsměvem každý den, protože všedu je chleba o dvou kůrkách a vy ho máte aspoň domácí….zdravím do Kerkyry z Valach. edita

 2. mixy napsal:

  🙂 Jedno z mala pozitiv gr. tv – tiež sa tam stavkuje. Ja spravy uz druhy rok nepozeram, citam sice noviny, ale vyberam. A to prave kvoli tomuto pocitu zlostnej bezmocnosti o ktorom pises. Na margo situacie v Grecku – ked pride hlboka moralna (a ina) kriza spoločnosti, dari sa nacionalismu a nasiliu. Žial. Dufajme, ze to coskoro pominie.

 3. L. napsal:

  Jako ranni (ale i denni, vecerni, jakoukouli) kulisu si radsi poustim hudbu.Zpravy na me vzdy pusobily podobne jako na Ostrovanku.(A to nejsem v Recku)Takze mozna jsem mene informovana, ale o to spokojenejsi 🙂

 4. buteo napsal:

  Edith: Ti Valaši to moudrý národ a tak je napříč celým Českem souhlasně zdravím z našich Sudet /to je původní název místních pohoří pro neznalé a se soudruhem Hitlerem to nemá nic společné/. Tento národ stejně jako zakladatelé civilizace /hentam ti Heléni/ si musí pořádně nabít držku, než dostane rozum:

 5. Dita napsal:

  Tady jeden malý úředník:-) Já bych taky chtěla jednu stávku – za zjednodušení legislativy. Na středeční stávce jsem nebyla, nemám na ní čas. A nejsem, blázen, abych si myslela, že uskromnit se mají jen ti druzí. Od nového roku se ale podařilo zrovna v mém oboru několik "zajímavých" novel zákonů, díky kterým na každý nesmysl teď nevydávám jeden papír, ale hned tři a musím k nim dělat dlouhou administrativu. A co zbývá, člověk ví, že je to nesmysl, ale zákony mu to přikazují:-( A nebohý člověk, který přijde na úřad, se nestačí divit, co po něm musím chtít. Asi vylásím hladovku za zjednodušení všech nesmyslných postupů…a nebo ne, vyhlásím jedlovku:-)

 6. buteo napsal:

  PavlííTen deštík bych Ti skoro záviděl, jen já nezávidím a navíc tady máme už dlouho nefalšovanou zimní idylku a já jí vidím přímo Ladovskou. Přesně a doslova to vidí i Jarek Nohavica. Poslechni ale celé a zvesela, bude hůř, ale nakonec sdtajně dobře. http://www.youtube.com/watch?v=F__P3ajvbxE

 7. Ostrovanka napsal:

  edith: ja nejak vyznam stavek taky nechapu, ale to bude asi proto, ze nejsem statni zamestnanec…
  mixy: taky doufam…
  L: ja si nepoustim TV temer vubec a uz vubec ne jako kulisu, ale obcas mi byva poustena, aniz bych o to stala.
  buteo: diky, rada se podivam z tepla domova.
  dita: teda… to je fakt, ze z te druhe strany to taky musi byt sila.

 8. Gomba napsal:

  … všecko zlé je k něčemu dobré 😉

 9. Papaja napsal:

  Tv s medvědy a hudbou, idyla! :)Mě zas přišlo, že se na řec. tv všude vaří. 😀

 10. NULI napsal:

  Jak už víš,u nás se taky stávkovalo. Ovšem s těmi zprávami máš pravdu. Přesto je sleduji, ale snažím se brát s rozumem a nečučet na ně furt. To můj muž si je pouští snad jen proto, aby si u nich zanadával :-). Jo, a k tomu přepínání – pošlu Ti pěkné video:-).

 11. Dita napsal:

  Díky, tohle neslýchám často. Vynahrazují mi to takové momenty, jako třeba to, že se nám s kolegy podařilo v rámci našich pracovních úkolů objevit jednoho broučka, který nikde jinde na světě nežije a už se myslelo, že i u nás v Čechách desítky let není. A ono tu ještě pár těhle broučků je…někdo řekne hloupost, ale my teď můžeme něco udělat pro to, aby třeba i naše děti mohly tuhle potvůrku vidět. A za takové chvíle se klidně budu v těch papírech topit:-)

 12. edith napsal:

  to buteo:také ráda zdravím na druhý konec republiky, mám tam spoustu úžasných přátel a ráda vás k nim přiřadím…jestli dovolíte…a zdravím i do Kerkyry…:-))edita z Valach

 13. Ostrovanka napsal:

  gomba: tak tak…
  papaja; to jo, ale ne rano…
  nuli: video super, fakt! diky
  dita; jake ze mas povolani????
  edith: dobre delas, buteo si te zaslouzi:))

 14. Čerf napsal:

  Co si tak pamatuji vysílání řecké televize, přimělo mě kdysi k větší úctě k televizi české. Ale Vivaldi a Bach kombinovaný s ledními medvědy, to je snad ten nejveřejnoprávnější pořad, který si umím představit, kam se hrabe pověstná BBC :-). O stávkách a odborech už radši mluvit nebudu, stačilo, že jsem se vytočil ve středu, kdy jsem na toto téma psal článek. V tomhle punktu bych tedy s Řeky každopádně nesouzněl.

 15. Dita napsal:

  Paja: Jsem úředník a mám na starosti ochranu přírody – některá chráněná území, ohrožené druhy rostlin a živočichů atd. To je ta veselejší část:-) No a pak kupa úředničiny směrem k různým záměrům – stavbám, úpravám krajiny, územním plánům atd.:-( A tam se právě topíme v papírech:-( A žadatelé taky:-(

 16. Ostrovanka napsal:

  cerf: kam se hrabe BBC. tos mě rozesmál.
  dita:díky za vysvětlení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *