Příspěvek omylem…(vše je na dobré cestě)

Ofélie nedávno přinesla ze školky lísteček, že rodiče mají poslat deset eur paní učitelce na jakési školní výdaje. Lísteček jsem si prohlédla, předala Adonisovi a zapomněla na něj.

Adonis na něj taky zapomněl. Uběhlo asi 14 dnů. Venku bylo deštivo a nevlídno. Každé poledne vyzvedávám Ofélii ze školky já, ale tentokrát volal Adonis, že bude v té době v okolí, tak že Ofélii vyzvedne on.

Za chvíli dorazili oba, promočení až na kost. „Tak jsem se taky stavoval u Janýska ve třídě,“ povídá mi Adonis. „Jo? A proč?“ divím se já. „No, jen jsem zaklepal, dal jeho učitelce deset eur a ptal se, jestli už je hodnej. Byla překvapená, milá a kývala hlavou, že ano, že je všecko v pořádku…“

Vykulila jsem oči: „A proč jsi dával deset eur Janýskově učitelce, vždyť jsme to měli dát do Oféliiné školky!“ Podivila jsem se upřímně.

„Aha….,“ zamyslel se Adonis. „Ale ona to neodmítla, docela přátelsky to vzala, poděkovala a Janýska pochválila…“

Začala jsem se smát: „Ještě aby ne, když jí strkáš deset eur jako příspěvek na školu jen tak…“

Adonis chvíli stál a uvažoval, že jí půjde druhý den říct, že se spletl, ať mu peníze vrátí. Tuto myšlenku jsem však rychle zavrhla.

Druhý den jsem potkala paní učitelku na ulici. Usmívala se na mě zdaleka, pokynula mi rukou a řekla, že se Janýsek snaží…

A tak nás to stálo sice deset eur navíc, ale za ten smír s učitelkou by se to dalo považovat za výhodnou invetsici. Škoda, že nás nenapadlo dobrovolně přispívat na školu už před třemi roky, kdy jsme začali bojovat kvůli poznámkovému notýsku….

Příspěvek byl publikován v rubrice Ach ta školka/škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Příspěvek omylem…(vše je na dobré cestě)

 1. buteo napsal:

  Rodiče prozřeli a dětem se rázem rýsuje světlá budoucnost na školách všech stupňů. Můžou být čímkoli, třeba právníci, když je pustíš studovat do Plzně.

 2. Mod. napsal:

  :-))))No vidíš, i drobný úplatek se počítá:-D

 3. Čerf napsal:

  Hlavně sbyste u paní učitelky nevypěstovali závislost, to je hned :-)). Jinak za smír se mi to zdá být docela dobrá cena. Uvidíme, jak dlouho bude takový odpustek pro oblast samostatného uvažování platit :-)).

 4. squire napsal:

  Měla by ses nenápadeně poptat mezi rodiči spolužáků, kolik paní učitelce měsíčně přispívají oni:) Zdá se mi totiž, z reakce paní učitelky, že je na tyhle dárečky docela zvyklá! Abyste náhodou neinvestovali moc, třeba jí bude pětieurovka stačit:)

 5. wlcice napsal:

  no, jak málo stačí! 🙂 …no a jak dlouho ta desetieurovka bude fungovat? :-))

 6. Wilson napsal:

  Každá kačka dobrá.Zdravím Pavli.Já si myslím,že je to určitě dobrá investice do budoucna.Není nad to,naklonit si na svoji stranu učitelky.:-)))Přeju krásný večer všem na ostrůvek z promrzlého Valašska.Zdenek

 7. buteo napsal:

  Tady Pavli vidíš,jak už jsme těmi úplatky prolezlí i v Česku. Ani jeden z komentů se nepohoršoval, nikdo Ti nespílal, všechny zajímá pouze výše obolusu. Vítej v klubu!!

 8. Čerf napsal:

  Proč hned používat tak ostrá slova jako úplatek. Podle newspeaku jde maximálně o sponzorský dar :-))

 9. Ostrovanka napsal:

  buteo1: dalo by se to tak nazvat:)
  buteo7: jasne, ze nikdo nespila. prispevky recka skola /ci ucitelka/ potrebuje jako sul… takze jestli prispevek funguje zaroven jako uplatek, pak je to dva v jednom, ne?? wash and go…
  mod, cerf: mozna odpustek bude fakt lepsi termin:) deset eur je v tomhle pripade skoro zadarmo.
  squire: ne, nerada bych ji krivdila. i kdyz je pravda, ze maminka jednoho janyskova spoluzaka ji dava dvakrat rocne nejake male kosmeticke darecky a pani ucitelka jejiho maleho vykuka ma ve svych oblibenych…
  wlcice: uz je to dva dny:)
  wilson: tak tak, kazda kacka se hodi.

 10. Mára napsal:

  Teď bude tu platbičku vyžadovat pravidelně jinak budou poznámky. Určitě si říká, že vám to, ale trvalo než vám to došlo:-). A co se týče korupce, tak se mi vybavilo, jak jsme se marně snažili přesvědčit našeho kanadského lektora AJ, že jsou země, kde je korupce větší než v ČR:-).

 11. squire napsal:

  Njehorší korupce, jakou jsem kdy zažila, byla na bulharsko-tureckých hranicích. Myslm, že tak promakaný systém nemají ani Řekové. Možná to převýší jen Nigerijci.

 12. edith napsal:

  tak to nemá chybu! myslím si, že když budete přispívat každý měsíc 10 euro, tak třeba Janýsek dokončí základní školu se samými jedničkami! :-))přji hezký večer do kerkyry! :-)) edita a chlapi z valach

 13. buteo napsal:

  [12]Myslím, že Janýsek klidně zvládne se samými i bez pravidelných plateb, přinese to ale pohodu bez šikanování a zbytečné buzerace náladové baby. Klid rodičů taky za nějaké euro stojí.

 14. edith napsal:

  jj buteo, já to právě tak myslela, ne že bych Janýska podceňovala, ale že by to bylo bez té buzerace…:-)) a posílám ti také pozdravy z valach

 15. papaja napsal:

  me to neprekvapuje. A bude klid. 😀

 16. Evina K. napsal:

  :-)), naprosto chápu, také občas "uplácím" přísnou paní vychovatelku v družině balíkem kancelářského papíru. A dělám to naprosto vědomě.

 17. Ostrovanka napsal:

  mara, squire: pozor pozor, PRISPEVEK, tak se to jmenuje. a jeste k tomu omylem:)
  buteo, edith: jestli klid rodicu stoji jen deset eur, tak budeme prispivat opravdu pravidelne!!
  papaja: 🙂
  evina k: a funguje to??

 18. NULI napsal:

  Je to docela příjemný omyl, teda myslím ty následky :-). My jsme nosili jak diví sběrový starý papír a bylo nám to houbes platný :-).

 19. simka napsal:

  příspěvky
  Milá Pavlo,10 euro je velmi slušná cena – v porovnání s cenami v Česku. O školství, a soukromém zvláště, bych mohla napsat velmi ponuré pojednání. Mějte se na ostrově všichni moc krásně,

 20. Ostrovanka napsal:

  nuli: a co teprve sbirani a suseni kopriv o prazdninach???:)
  simka: napis!! tesim se:)

 21. Tereza napsal:

  Nema chybu!!! Co priste takhle par svesticek ze zahradky? Nebo to uz dnes nestaci?

 22. Ostrovanka napsal:

  tereza: svestky tu nejsou, ale mozna kosik citronu??:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *