Něco o malých ostrováncích (Aneb Duno, promiň, tohle je normálně tvoje parketa)

Malá Ofelie, které jsou dva roky a skoro 5 měsíců, se rozhodla, že mě bude trošku napínat s chozením na nočníček. První úplně odmítala na nočníku sedět, sem tam si později laskavě sedla, ale jen tak, aby mě trošku vyprovokovala. Začala křičet:“čůlat čůlat“, tak jsem s ní bežela, abych ji svlékla a ona si sedla a …nic a nakonec se mi vysmála. Normálně a sprostě vysmála.

Asi před týdnem to najednou začalo jít. Všichni jí tleskáme a Janýsek pilně sleduje, kdy se Ofelie vyčůrá, protože kromě ní dostane odměnu i on. Všechno by běželo jako po drátkách, nebýt nových bonbonků, úžasných měkkých karamelek, které jsme objevili dnes. Ofelii opravdu zachutnaly. Když se vyčůrala poprvé a dostala karamelku, zamyslela se a řekla:“ to neni bonbonek, to neni čokoládka, co to je?“ „Karamelka“, odpověděla jsem já. Ofelie s vítezným křikem karamelka utíkala na záchod a od té doby, teď už jsou tomu dvě hodiny, chodí každých 5 minut na nočníček a vždycky tam něco vyrobí. Poté mi vítězoslavně přinese nočníček s nepatrným nákladem /kde se to v tom dítěti pořád bere?/, koukej mami, kde je karamelka a běží zase. Karamelky došly a já nevím jak dál, tohle už moudré knihy neřeší.

Janýsek zase začal chytračit jiným způsobem: nedávno si chtěl koupit v kisoku nějaké šílené Pokemony, takové malé plíšky s obrázky na řetízku, tak jsem na to přistoupila jen v případě, že si to koupí za svoje.To také udělal a pak hrdě nosil na krku řetízek s plíšky a po ulici si s tím vykračoval se zdviženou hlavou.

Minulý týden mi najednou vyčítavě povídá:“ Maminko, kdy půjdeme zase do kostela? Už jsme tam strašně dlouho nebyli“. Překvapeně jsem se na něj podívala, protože do kostela nechodíme moc často kvůli tomu, že se tam děti dost nudí a zlobí. „Ty chceš jít do kostela? No tak půjdeme v neděli“, odpověděla jsem a pořád jsem se snažila přijít na to, kde se v Janýskovi vzalo to náhlé křesťanské znovuzrození.

V neděli ráno jsme se hezky oblékli, Janýsek si sám učesal vlásky na „Jindru Hojera“ a když jsme vycházeli z domu, povídá mi:“Konečně mám pořádnou slavnostní příležitost, abych si na sebe mohl vzít řetízek s Pokemony“, a s posvátnou pečlivostí si natáhnul řetěz přes hlavu, po vzoru vysokých pravoslavných papalášů…

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecká rodinka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Něco o malých ostrováncích (Aneb Duno, promiň, tohle je normálně tvoje parketa)

 1. buteo napsal:

  Velice milé
  a o tyto zážitky já už jsem ochuzen, ale co není, to může být /klídek/, já totiž taky rád karamelky a navíc umím jiné finty, než ty nevinn děti. Jako Pražanda, asi víš kam mířím. To by byly jednoduché nákupy, já pár lahváčů a Ty karamelky, v poměru 1 : 1, jak se znám.

 2. edita napsal:

  já vám tleskám a jdu shánět taky karamelky, protože my pořád ještě valíme do plenek!!! Počítám, že nám to vydrží tak do první třídy!! Páá Zdraví z valach edita

 3. duna napsal:

  hehe, každá rada drahá, podej čertu prst a chytí celou ruku, jak se říká :-)))))) A všechno má svůj čas, i Ofélie jednou pochopí, že za každý čůrání karamelky z nebe nepadaj.

 4. Nikos napsal:

  Tak tomu se rika vycuranost, anebo pocuranost? 😀 Co se v mladi naucis ….. :o)

 5. eja napsal:

  haha, to je vtipny! :-)))Nechci strasit, ale za 10 let bude mit Janysek perfektni outfit, na krku silnej zlatej retez a bude prohanet baby!

 6. Simka napsal:

  Ofelii karamelky přeju,za pár let si už nedá ani jednu, lepily by se jí totiž na rovnátka. No, a Tobě Pájo přeju „malýho frajera“, aspoň v tom nebudu sama – mimochodem,od kolika let má Janýsek svoje peníze? Já uvažuju o kapesném, ale nevím jestli není moc brzo a taky nemám představu kolik?

 7. Leni ze Sevilly napsal:

  no jo, jak ty maminky musi byt chytre, aby prechytracily deti 😉 zkus se zeptat te vlastni, jak na ofelii ;)s janyskem pozor, brzo bude chtit gameboy (cca 120?) a k tomu hry s pokemony (jedna cca 45?) a to je potom des, kdy se od te masiny nebude chtit hnout ani na krok… takze te varuju… POZOR NA POKEMONOMANII…. aneb udrzuj ji jen u retizku…. to este de…..

 8. Leni ze Sevilly napsal:

  p.s.? = euro (ten symbol to nevzalo…)

 9. Eliza napsal:

  To my máme problém s Jakubem, spíše opačný. Je mu 2,5 roku, a nechce před námi na nočník, jakoby se stydí. A to tak vehementně, že třeba raději týden nekaká, nežli by před námi něco utrousil. Tak raději dáme plenku, no a pak v koutku schovany vyloudí kýžený poklad.

 10. Ostrovanka napsal:

  buteo: pockej, to nejak nechapu. ja bych dostala karamelku vzdycky, kdyz ty vypijes jeden lahvac?? a nemohlo by to bejt obracene?
  edita: no jo, kubik bude prave asi spis na ty lahvace. karamelku uz si nejakou corne:))
  duna: hura, karamelky dosly a ofelie cura s nadsenim dal!!
  niko: presne tak:))
  ejo: nestras, jen pres moji mrtvolu!
  simka: kapesne janysek nema. penize si vydelal o vanocich koledama a taky sbira to, co najde na ulici a uklada do kasicky…
  leni: zname, mame pujceny gameboy s pokemonem, snad se brzy omrzi, vratime a ja si usetrim penize a nervy.
  eliza: to je divne, ale slysela jsem to uz vickrat, pry se to pak srovna. nejpozdeji v 15…

 11. Eliza napsal:

  Pájo no tak to teda díky, to si jako máme říct, času dost!?? Doktorka sice tvrdí, že i 19 ti denní nekakání u takto malých dětí je v normálu, ale já když jeden den nejdu, tak druhý den už jsem z toho nasr…!

 12. hanele napsal:

  i naše fena ví, že za „drobné“ poslechnutí příkazů piškot nedostane, musí se činit…snažila bych se to vysvětlit i Ofélii 🙂
  Elizo: měli jsme to podobně se synem, vše se vyřešilo, když jsme koupili dětský stan (Ikea) a on si tam zatáhl nočník a byl skryt 🙂 Hned se kadilo jedna báseň!

 13. Eliza napsal:

  Hanele: Tak my máme takové ty mírně zvednuté palandy, kde dole je jako domeček se závěsem. Tráví tam více času nežli je zdrávo, nikdo tam v tu chvíli nesmí, a nakonec zase pomůže jenom to, dát mu plenku, kterou už dávno normálně nenosí, a on to konečně ( asi na 10 tý pokus) udělá do ní. Spíš se bojím, jestli nemá zauzlená střeva či co?

 14. NULI napsal:

  Jejda,ty děti jsou všechny tak moc chytrý! Máte už výsledky vyšetření? Mě ruka po rehabilitaci skoro nebrní a nebolí, ale příští týden jdu na to EMG, tak písnu.

 15. Dan napsal:

  To je sweetTo jsou fakt nekdy andilci….;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *