Nádherný svět (Wonderful world)

20151218_195943

I přesto, že některé věci se sem tam prostě nepovedou, i přesto, že sem tam někdo z našich blízkých onemocní nebo zemře, že procházíme rozvody a neshodami, průšvihy a různými životními zkouškami.

 

Vánoční přípravy na Korfu jsou pořád klidné, slunečné, v supermarketech nehrají žádné koledy a lidé se ani nikde celkem netlačí (i když to je možná jen můj dojem, protože zásadně nevcházím do obchodů, kromě jednoho, kde mají Plzeň a tam je vždy prázdno).

 

Stromeček je ozdoben, Alšův Betlém postaven, Adonis buduje pokojíček pro Ofélii, abychom konečně od sebe oddělili děti, které si postupně ve sdíleném pokoji lezou na nervy. Janis chce hrát na flétnu a Ofélie si chce tančit a zpívat, a tak se hádají a překřikují.

 

Dárky pro děti letos kupuji výhradně přes internet (i když se tak trochu obávám, že nestihnou dorazit včas), vlastně úplně upřímně řečeno jsem letos nejvíc dárků koupila pro sebe a Adonis už si vybral svůj velmi drahý dárek, když projel na několik červených a dostal pěkně mastnou pokutu. Byl z toho celý skleslý, ale já jsem mu vysvětlila, že měl vlastně takový zážitkovník, jako když někdo dostane skok padákem nebo let balónem, on si vybral svůj adrenalinový zážitek při honičce s policií. Nebyl levný, ale byl opravdový. Nevím, zda ho to tak úplně utěšilo, ale mě celkem ano.

 

Rozhodl se však, že bude šetřit, a tak si v rámci úsporných opatření koupil strojek na stříhání vlasů v nějaké akci v Lidlu. Pak si doma opravdu začal sám stříhat vlasy, takže měl hlavu samou lysinu, což ale sám v zdrcadle neviděl. Když jsem ho na to upozornila, požádal mě, ať mu ty lysiny tedy spravím, což šlo udělat jen tak, že jsem mu ta příslušná místa prostě vystříhala dohola, takže teď vypadá, jakoby se právě vrátil z vojny, i když ve svém věku spíše z kriminálu. Pak jsem mu vypočítala, že aby ušetřil na právě zaplacenou pokutu, bude se tímto strojkem muset stříhat zhruba příštích dvacet let. Tak doufejme, že strojek firmy Remmington tak dlouho vydrží.

 

Dnes je tomu čtyři roky, co zemřel Václav Havel. A tak mu dnes věnuji tichou vzpomínku. Tento den však nikdy nezapomenu nejen kvůli tomu, že jeden tak velký člověk zemřel, ale také kvůli tomu, že se podruhé narodila moje dcera Ofélie. A za to jsem každý den velmi vděčná. (více zde )

 

Ofélie je můj poklad. Je neuvěřitelně optimistická. Dnes si přinesla ze školy vysvědčení se samými jedničkami (tedy v Řecku jsou to samé desítky) a pak mi řekla, že je na „vrcholu blaha“.

 

A na vrcholu blaha jsem i já, protože jsme prožili hezký den, Janis vyrobil palačinky, zatopili jsme si v kamnech a půjčili jsme si film Woodyho Allena. A tak myslím na všechny ty chudáky, kteří někde mrznou na cestách, kdy se snaží uprchnout před vším tím zlem ve své zemi, a říkám si, co by dali za jeden takový večer.

 

A tady jedna Oféliina interpretace optimistické písničky Louise Armstronga…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecká rodinka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na Nádherný svět (Wonderful world)

 1. toffo napsal:

  Děkuju Ofélii za krásný hudební zážitek! Je skvělá.

 2. Mára napsal:

  No jo stane se – taky jsem v minulosti už nějaký ten dáreček od českých příslušníků dostal – jen u nás je to mnohem míň bolestivé :).
  A že Ofélie hezky zpívá to je jasná věc – a dobře, že to tenkrát šťastně dopadlo ;-).
  A Václav Havel byl skvělý prezident i když mi třeba ke konci jeho funkčního období už některé věci neseděli, tak to že jako člověk byl skvělý na tom nic nemění. A i když vidím na netu některé komentáře plné zášti a nenávisti, tak stejně věřím, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. 🙂

 3. sepie napsal:

  Moc pěkné!!!

 4. Vláďa napsal:

  Na Václava Havla jsem si tento rok vzpomněl mimoděk díky tomu, že mi moje žena minulý týden připomněla že je „den krátkých kalhot“ na uctění jeho památky. Tak jsem si vzal nápadné fialové ponožky, ohrnul si kalhoty a vyrazil do města. Cítil jsem se u toho trochu nepatřičně, ale pak mě to vlastně bavilo mít ze sebe trochu legraci když je to pro dobrou věc 🙂 Přeju krásné Vánoce do Kerkyry !

 5. Káča napsal:

  Ofélie je úžasná!

 6. Tomášek Vladimír napsal:

  Přeji Vám Pavli hezké prožití zbytku vánočních svátků,do nového roku hodně úspěchů.Ofélie hezky hraje.Taky jsem hrál na harmoniku.Někdy zase na hotelu Ipsos Beach.

 7. NULI napsal:

  Milá Pájo,potěšila mě Ofélie svým vystoupením, ale i Ty svým článkem. Přeji Tobě i Tvým blízkým požehnané dny a v příštím roce vše dobré ..

 8. jana napsal:

  Mila Ostrovanko,
  rada chodim na Vas web, mohla byste prosim opet neco napsat? Styska se mi po Vasich prispevcich.
  S pozdravem,
  Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *