Jachtaři V. (a malý výlet)

Přijeli na Korfu asi před třemi lety na krásné velké plachetnici. Jim a Jill, dost nesourodý pár kolem padesátky. Zakotvili přímo vedle nás, takže jsme vlastně sousedé, i když naše plachetnička vedle té jejich vypadá jako rybářská bárka.

Rozhodli se skoncovat se životem v Anglii a přestěhovat se do země s lepším podnebím. A tak v Anglii prodali všechno, co měli, a usadili se na Korfu.

Za ty tři roky, co zde kotví, jsem viděla jen jednou jedinkrát, že by loď opustila přístav. Jim většinou sedí na palubě a popíjí gin s tonikem nebo sedí v přilehlém baru a popíjí gin s tonikem.

Jill sedí na lodi, čte nekonečné množství Harlekýnů, kouří padesát cigaret denně a popíjí kávu nebo gin s tonikem /podle denní či noční doby/.

Vypadají spokojeně. Skoro nikam nevycházejí, jen sem tam na nákupy. K životu jim stačí drby z místního přístaviště, které mají vzhledem k jazykové bariéře trochu profiltrované.

Včera jsme poprvé za celé léto vyrazili na kratičký výlet naší loďkou. Jim a Jill měli radost, že se něco děje a budou mít nový námět ke svým rozhovorům u ginu s tonikem, tak nám ochotně pomáhali odvázat lana a odstrčit se od břehu.

„Vy nikam nejedete?“ Volala jsem na ně. „Nene, nám je tady dobře. A v moři se nekoupeme, plavou tam ryby,“ smála se Jill.

A my jsme za parného letního dne vypluli na moře, zakotvili v nedaléké zátoce, kde jsme se koupali v průzračném moři a poté na palubě pojídali studený oběd a zapíjeli ho vychlazeným Zubrem.

Obloha byla světlounce modrá, jako pozadí obrazovky Windows a nad námi kroužily vlaštovky, které se za nedlouho budou chystat na jih.

Kámen, který mě tížil, jako by byl spláchnut s mořskou pěnou. Zavírám oči a naslouchám zvukům vrcholícího léta…

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 reakcí na Jachtaři V. (a malý výlet)

 1. buteo napsal:

  Tak ti přemýšlím,zda bude dostatek té pěny a spláchne všechny ty kameny, co minulý týden se jimi hemžilo. Dále řeším, zda bych se raději připojil k Tobě nebo JaJ. Věkově jsou mi blíž, ten gin taky není k zahození, ale to je vše.Já duše neposedná, sedět na řiti celé dny a koukat na stejnou ženskou, navíc nemtudum, kdepak. Na menší jachtičku se studeným obědem, ani zubra nemusím. Doktor je víc technický typ než nafoukaní lékaři a Ty jsi navíc hezčí a mladší a stejně virtuální má láska. Ale kdyby vypluli třeba kolem Mediteraneé, tak nevím asi bych Tě zradil, tak na rok. Hezké léto

 2. edith napsal:

  tak to je dobře, že je ti už fajn…mě ten kámen teď trošku přitížil, mladý na krétě omarodil a má teploty a není mu dobře a do toho musí pracovat…:-( slíbil ale, že jde zítra k lékaři…navíc nějak špatně šlápl a vyskočilo mu koleno a bolí ho to jak sviňa…tak jsem v duchu s ním a byla bych raději, kdyby to bolelo mě…ach jo..ty děti… ještě že tam přístí týden letím..a vám hezký zbytek léta do kerkyry z valach. edita

 3. Mod. napsal:

  Tak jsem zvědavá, co ta vila vedle Viki…..?!:-))

 4. NULI napsal:

  Já nevím proč,já si po prvních větách myslela, že jsou to muži (asi asociace Jim a Jules). A říkám si – páni, mužskej čte harlekýnky, tak to bude asi manželka .. No, když mi došel můj omyl, tak jsem se docela smála. A Tvůj článek je prima, potěšil …

 5. buteo napsal:

  Pája promine
  Víš co mě napadlo Mod? Proč se ptáš na nějakou vilu? Snad probůh nebereš Uráška sebou.

 6. Dita napsal:

  Budu muset popátrat po nějaké tetičce v Americe, abych si na stará kolena mohla užívat stejně jako Jim a Jill:-)) I když bych si k tomu taky střihla trochu víc aktivity:-) Ne, ale vážně, docela se zájmem sleduju, jak jsou důchodci z jiných zemí odlišní od našich. Snaží se si zařídit pozdní život podle svého, často dost cestují…hmm, asi je to taky o financích, ale možná taky dost o způsobu života, kterému byli naši prarodiče a rodiče navyklí. No nic, já planuju, že budu akční babča:-))

 7. eja napsal:

  to by taky nebylo nic na mně sedět celý dny na fleku – hu! asi bych se zbláznila!Jinak ohledně těch kamenů – Janýsek je v pohodě, dali se do party s Vikim a ostatníma a celý hodiny hrajou stolní fotbal. Myslím že mu ABSOLUTNĚ nic nechybí!! Dneska se pokusíme je vytáhnout někam na tůru… papa 🙂

 8. Mod. napsal:

  buteose ptám, kdybych třeba jako chtěla být pájina sousedka:-)

 9. Ostrovanka napsal:

  buteo: aaach:)
  edith: budes muset privezt slivovicku na dobre zdravi. moc ho pozdravuj.
  mod: neboj, neco najdem, kdybys nahodou nemela dva miliony eur na tuhle…
  nuli: mozna, ze tady cte ty harlekyny i jim:) moc bych se tomu nedivila:))
  dita: rekla bych, ze ten rozdil je ve vysi duchodu nez v duchodcich samotnych:(
  eja: dik za zpravy. ja vim. kdyz mu volam, tak ho tim docela obtezuju…
  mod: v tom pripade se ti poptam tady u sv. spyridona, ano?

 10. Mod. napsal:

  pajo ježyš, dva miliony eur? to prodává nějaký blázen?:-))Holka, tak přílet mám v sobotu v 16.35!

 11. Terezula napsal:

  že mají ty lidi takovou odvahu a najednou prostě všechno prodají a zmizí…k tomu bych já potřebovala velkou vnitřní sílu. Přece jenom každý chce mít potřebu se někam vracet…

 12. Petruš napsal:

  Jako vždy krásný článek Pájo. Už se nemůžu dočkat, až se za těch pár dní projdu po Listonu a ucítím zase svojí milovanou Kerkyru. Že jsem toho už procestovala hodně, ale Kerkyra je prostě nejblíž mému srdci ze všech jiných měst světa.

 13. Ostrovanka napsal:

  mod: jo, tady jsou sileny ceny, takze mas pravdu. prodavaji blazni a kupuji jeste vetsi blazni:)
  terezula: jo, oni se porad vraceji na tuhle svoji lod…
  petrus: tak at si to tu nalezite uzijes!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *