Češi na Korfu si plní sny

Bude tomu právě sedmnáct let. Byla jsem těhotná s Janýskem a chtěla se jet podívat na ostrov Kefalonia, kam se jedno léto pořádaly lodní výlety „raketou“. Cesta byla dlouhá i přesto, že superloď plula opravdu rychle. Bylo to z kraje léta, a tak jsem byla na lodi jediná Češka mezi cizinci, alespoň jsem měla ten pocit.

Kefalonia byla krásná, i když jsme tam strávili jen pár hodin, protože jsme museli stihnout být do večera na Korfu. Už po cestě tam jsem si všimla jednoho páru, který seděl blízko mě. Na cestě zpět jsem si položila své věci na sedačky na lodi a šla se kochat výhledem na moře. Když jsem se vracela, zaslechla jsem, jak někdo u mých věcí trochu naštvaně česky říká: „Hele, někdo nám obsadil místo…“ Podívala jsem se pozorněji, a ejhle, spatřila jsem muže se ženou, které jsem zaznamenala už předtím. „Promiňte, nevěděla jsem, že chcete sedět na tom samém místě,“ omlouvala jsem se a s troškou zadostiučinění si vychutnávala jejich šok, že na lodi ještě někdo mluví česky. Ten jsem zažila pár minut předtím taky.

Když jsme překonali prvotní ostych, dali jsme se do řeči. A tak jsem se seznámila se Slávkem a Klárou. Slávek mi vyprávěl, že je velkým milovníkem Korfu, že sem jezdí už spoustu let, byl tu mnohokrát se svojí bývalou ženou a dětmi, a teď chce představit svůj překrásný ostrov své nové partnerce. Popisoval místa, kde všude byl a bydlel a pak najednou řekl: „Kdysi jsem seděl v centru města v jakési maličké taverně a povídal jsem si s jejím majitelem. Ten mi vyprávěl různé zajímavosti a když se najednou hned vedle taverny objevil nějaký chlapík na motorce, zeptal se mě majitel, jestli se nechci podívat do jednoho starého korfského domu. Prý zrovna přijel jeho známý, místní doktor, který tam bydlí a mohl by nám dům ukázat…“

Potom se rozhovořil s nadšením, že doktor překvapivě nic nenamítal a ukázal mu celý dům, který se sice rozpadal, ale měl svoje kouzlo, a dole v přízemí, v prastaré kuchyni, byla dokonce opravdická studna!!

Dívala jsem se na něj a přemýšlela, zda existují náhody. „Starý dům se studnou?“ řekla jsem. „Tak to je vtipné, tam bydlím a ten doktor je můj manžel…“

A to je vlastně celé. Od té doby se přátelíme, Klára se Slávkem jezdí na Korfu čím dál častěji a jejich snem je se tady usadit. To ale zatím není možné, a tak se letos alespoň rozhoupali k zásadnímu kroku, že si tu pronajmuli bydlení na celý rok, aby se tu konečně opravdu cítili jako doma. A tak jsme dnes společně poobědvali, Adonis uvařil úžasné špagety s mořskými plody a Klára se Slávkem přivezli pár Plzní a prožili jsme krásné odpoledne plné rozmanitých hovorů, jídla a pití. A život jde dál, ale ten náš je o jedno osudové setkání bohatší…

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na Češi na Korfu si plní sny

 1. Vladimír napsal:

  Život přináší různá překvapení.U nás to bylo devatenáct let.Je to vždy to nejhezčí.Hlavní je porozumění a udržovat si zdraví.Pak lze překonat problémy.Tak to je opravdu náhoda.V takovém starém domě bych se cítil taky dobře.Korfu jsem poznal poslední z řeckých ostrovů,ale zanechává ve mně ty nejlepší dojmy i do budoucna.

 2. Čerf napsal:

  Takovéhle náhody mám moc rád a nejvíc se mi dějí právě v Řecku, asi jsou tam pro to vhodné podmínky :-). A mimochodem – ty špagety s mořskými plody vypadají fakt náramně!

 3. buteo napsal:

  Na obrázek se nemohu vynadívat. Dokonalé dílo nutné pro harmonii v manželství.

  • ostrovanka napsal:

   🙂 myslis ten prvni obrazek nebo ten druhy? nemuzu se rozhodnout, co je pro harmonii v manzelstvi dulezitejsi :)))

   • buteo napsal:

    JÍDLO !!! Zkušení a moudří vědí, že láska prochází žaludkem. Horoucí srdce a tak můžou používat ujetí básníci, co nevědí, že srdce je pouhý sval a nemá ani nervy a tak nic necítí. Já o tom něco vím, desítky biopsií a nic necítíš.
    No a špagety s mořskými plody??? AMB

    • ostrovanka napsal:

     tak jsem to pochopila správně 🙂 máš pravdu, naše manželství je tak pevné, protože Adonis neustále kouzlí s pokrmy…

 4. Simka napsal:

  Jak jistě víš, také si jednoho dne dopřeju dlouhodobé bydlení na Korfu – ráda čtu takové příběhy, vidím, že to opravdu jde

 5. Szapet napsal:

  Náhody nejsou … To si jen „přitahujeme“ do svých životů, co si přejeme – ať už vědomě či nevědomě … My třeba, že se jednou ocitneme na našem milovaném Korfu v tom domě se studnou po boku Ostrovanky a její rodiny … Nakonec nás spojili naši synové a jejich hudba … Vzpomínáme a moc pozdravujeme ! 😉

 6. Káča napsal:

  Tak trochu závidím, že se Kláře se Slávkem už povedlo zrealizovat úplně přesně to, co my máme jako velký sen – jakmile půjdeme do důchodu, tak strávit na Korfu období cca od září do června a poznat vše, o čem čteme v Tvých článcích a knížkách – Vánoce, zimní deště, kvetoucí mandloně, korfské Velikonoce. . . . Jenže si ještě musíme pár let počkat :-(. Pozdravuj prosím ty dva šťastlivce! A Tobě přeju, ať se v novém byznysu daří a ať Tě to maximálně těší!

  • ostrovanka napsal:

   moc děkuju! a jinak od září do června je pro mě naprosto nejlepší období, takže držím palce, ať se to povede!!

 7. Pavla napsal:

  Moc hezký příběh, tak jako všechny ostatní :-).

 8. Dáša napsal:

  Moc hezké poctenicko

 9. Jirka Plzeňák napsal:

  Ahoj Pájo,
  také mě, se po přečtení, některých z Tvých knížek, zachtělo odjet na celý rok na Korf a prožít vše, co popisuješ. Bohužel, nevím jak do toho. Jak sehnat ubytování a hlavně práci, abych si na to vydělal. Na kolik vyjde roční pronájem malého pokojíku ?
  Musel bych mít nějaké povolení ? Měl bych k tomu spoustu otázek, protože bych do toho vážně šel. Horší by to bylo s komunikací, neboť anglicky neumím a těch pár řeckých slovíček, co znám – nevím, nevím. Tak zatím pouze sním…
  Jirka – Plzeňák

  • ostrovanka napsal:

   ahoj jirko, najít si práci je docela oříšek. nejlepší je to pro ty, co můžou pracovat třeba na dálku přes internet nebo mají nějakou sezónní práci. sehnat ubytování zas tak těžké není. to nejlevnější se pohybuje okolo 250-300 eur měsíčně. povolení mít nemusíš. a komunikaci nakonec zvládneš taky:)

   • Jirka Plzeňák napsal:

    Tak to budu muset, ještě pár let počkat, až budu v penzi.
    Ale, co mě posiluje, je datum odletu 15.07. A pak 14 dní
    „RÁJ“

 10. ze;leninovej kompas napsal:

  hele madam
  ja mam rad moji zeleninu aaa hel;e houkej hahaha
  ja mam basnicki rada velmi pohadki taki tecka.

  a dobrou den ja rad ctu vase povidky a pavla ahoj
  me us dosel benzin tak mercedes benc a taki fogsfaken jo
  auauaua awuais

  • kompjuter napsal:

   jo mas obr pravdu kamarade ses muj kamarad ja te mam rad komjuter sem ja
   mas pravdu kamarada, hele

   tak nashledanou ja se vam viloucim
   a kolega je mravenec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *