Albánie počvrté (Boj za práva českých turistů)

Tak už je to tady. Přišel srpen a Řekové se mají konečně dobře. Nekonečné fronty aut z Itálie a z řecké pevniny zajišťují alespoň na tento měsíc slušnou obživu. Italové a Řekové sem jezdí v podstatě jen na jeden měsíc v roce.

Jenže s tím přichází mnoho problémů. Protože se ostrovanům najednou sypou peníze a mají vidinu rychlého zbohatnutí, zapomínají, kdo je zde živí po zbytek sezony a jako prostitutky se prodávají těm, kteří víc platí.A tak se stává, že se nedostává na české, polské, švédské, maďarské a jiné turisty.

A tak tomu bylo i dnes. S pár kolegyněmi jsme poslaly několik českých turistů do Albánie, aby se zůčastnili výletu s naším kamarádem Broňou, proti němuž místní cestovky vydatně bojují. Mimo srpen ale bojují pouze pasivně, protože v srpnu ale mají dobře obsazené lodě, najednou začali bojovat i aktivně a dělat nám nejrůznější naschvály. A tak jsme se s kamarádkou rozhodly bojovat za práva českých turistů, kteří by jinak výlet do Albánie neměli v češtině.

Prví jsme obvolaly všechny možné šéfy místních cestovek a pohrozily, že pokud nevezmou druhý den Broňu na loď, přestaneme Čechy posílat úplně a pak jsme nakonec vymyslely plán, jak předejít jakékoliv lsti z jejich strany.

Kamarádka byla připravená ráno u odjezdu autobusu, aby se přesvědčila, že naši lidé nastoupí /jeden možný trik, jak nás vypéct, nenabrat lidi do autobusu/ a já se vybavila pasem, mobilním telefonem, digitálním fotoaparátem, abych mohla zdokumentovat případný krvavý boj, a velkou cedulí „výlet s Broňou česky“ a vyrazila do přístavu ohlídat, aby nenasadili na loď pouze turisty a až přijde Broňa, nezvedli kotvy/druhý možný trik, jak nás vypéct ještě víc/.

Detektivka začala. Byla jsem připravená na náročné ráno a srdce mi bušilo z rozrušení až kdesi v krku.

Prošla jsem celní a pasovou kontrolou, zatím se nic nedělo. Když jsem došla k lodi, s radostí mě vítal albánský kapitán i plavčík. Pořád se nic nedělo. Potom dorazili naši turisté. Zvedla jsem ceduli s nápisem, aby se shromáždili u mne a s výrazem detektiva jsem je žádala, aby prozatím na loď nenastupovali. V tu chvilku se objevil rozesmátý Broňa se svojí skupinkou. Všechny jsme doprovodili k lodi a Broňa slavnostně nastoupil. Pořád se nic nedělo. Byla jsem, pravda trošku zklamaná, neboť jsem se připravovala na velkou akci, tak jsem si dala s Broňou frapé a pozorovala místního playboye, zaměstnance cestovky, jak se na mě nepřátelsky dívá.

Dnes to dobře dopadlo a na příště budeme muset vymyslet novou strategii. Mimochodem, dala jsem Broňovi k přečtení svůj minulý článek o jeho výletě, který jsem nakonec stáhla. Broňa se po jeho přečtení rozpačitě usmál a povolil mi jeho umístění zpátky. A tak vsouvám pod názvem Albánie napokolikáté.

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Albánie počvrté (Boj za práva českých turistů)

 1. buteo napsal:

  hledáme viníkaJeden z důvodů, že jsem přešel na singl. Nesnáším nadávání vždy a na všechno, bez prověření. Madam se špatně vyspala, pokazilo se počasí, snídaně nebyla včas a vždyť takových problémů znáš, a kdo za to může? Cestovka , a kdo je za ní poruce? Takovýto článek hodně na vaší práci osvětlí, jen je škoda, že ti nejvíce brblající ani neví co to je internet, natož blog. Nevadí, tak na ně musíme působit ústním sdělením jako před Kristem Hezký večer

 2. Ostrovanka napsal:

  buteo, tady jsem tvuj komentar presne nepochopila? o kom mluvis? ja nenadavam na turisty, ale pro zmenu na recke mamonske cestovky.

 3. Jižní mlok napsal:

  Myslím, že pan Káně chtěl říct, že čeští turisté netuší, kolik snahy ze strany delegátky je třeba, aby vše probíhalo hladce a bezdůvodně nadávají na vše. Je to tak?

 4. Ostrovanka napsal:

  :)))) jizni mlok?? zdravicko.

 5. buteo napsal:

  Jižní mlokDíky za podporu. Často se totiž setkávám s kritikou na delegáty, přitom vím, kolik starostí má někdy s neukázněnými turisty. Náš závistivý český člověk Tě totiž vidí celoročně u moře za jeho peníze. Už pěníš? Je to často tak. Proto jsem přivítal, že objasňuješ někdy Váš nelehký boj s tvrdou konkurencí a doufám, že napíšeš další články. Nejvíc se mi líbí témata, když český „šikula“, znáš je, kouká jim to už s očí, chytračí až přechytračí sám sebe a odejde s dlouhým nosem. Když tak něco vymysli nebo aspoň skutečný příběh přibarvi, dobře se to čte. Hezký den

 6. Jižní mlok napsal:

  Já obdivuji vaši odhodlanost nevzdávat se a postavit se za své klienty. Vás by si měli vaši zaměstnavatelé hýčkat. zdravíčko

 7. Pokojíííík napsal:

  No nic není perfect 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *