Stížnost (přijímám sázky)

Železo se má kout, dokud je žhavé, a proto ještě než vyprchá můj nsmírný vztek a pocit křivdy, napsala jsem stížnost, kterou jsem poslala na prezidium policie, ombudsmana, ministra vnitra a také přeposlala řeckému velvyslanci, aby viděl, jak policie ČR jedná s občany Řecka.

Proto přijímm sázky na tyto otázky:
Odpoví mi někdo vůbec?
Bude se to opravdu znovu vyšetřovat?

Své tipy vkládejte do komenttářů.

Stížnost

Dne 4.1.2012, v Praze

Vážený pane ministře,
obracím se na Vás s velice závažnou záležitostí:
Já, můj řecký manžel, MUDr A. a naše dvě malé děti jsme přijeli z Řecka na Vánoce do Prahy na dvacet dní. Ubytovali jsme se v bytě xxx, Praha 6 a několikrát jsme zaznamenali problematické nájemníky v přízemí domu, odkud se často ozýval křik a rány. Ve správní kanceláři nám říkali, že jde o velice problémové nájemníky, pán z bytu číslo 1 byl údajně dokonce trestán.

V noci ze včerejška na dnešek jsme s manželem přišli do domu, přivolali si výtah a chtěli jet do druhého patra, kde jsme ubytováni. V přízemním bytě vedle výtahu však zaštěkal pes, vyšel statný muž a začal na nás něco nesouvsisle křičet. Můj muž se ho anglicky zeptal, co chce a tento muž za ním vešel do výtahu a dal mu dvě rány pěstí do obličeje. Manžel se snažil bránit, ale byl zraněn a začala mu téct krev. V hrůze jsem zavolala linku 158, vyjeli jsme nahoru a čekali na příchod policie a sanitky.
Ta nás naložila, odvezla do Vojenské nemocnice, kde manžela ošetřili a pak se nás policisté ptali, zda celou záležitost chceme ohlásit na místním oddělení Ve Střešovičkách. Souhlasili jsme a byli rádi, že se policisté nabídli nás vzít s sebou.

Na oddělení jsme poměrně dlouho čekali a když jsem potom zaklepala a řekla policistům, proč jsme přišli, řekli, že vzhledem k tomu, že je můj manžel cizinec a mohl by utéci, musí ho vzít do cely předběžného zadržení, neboť na něj ten agresor podal trestní oznámení, že mu můj muž prý rozkopl dveře. Nejen, že toto obvinění bylo křivé, ale opravdu jsme byli šokováni faktem, že policie považuje za závažnější rozbité dveře než rozbitý obličej!

Můj muž byl velmi razantně strčen za mříže a já doslova odvlečena pryč od něj. Chtěla jsem podat trestní oznámení na násilníka (který je, jak sami řekli přivolaní policisté, známá firma..), což mi ovšem nebylo umožněno. Mému muži byly odebrány všechny osobní věci a nebyla mu poskytnuta žádná strava, pouze čistá voda a to i přesto, že byl zadržován téměř dvanáct hodin.

Chtěla jsem mluvit s nějakým nadřízeným, to mi však nebylo umožněno, zjistit jméno policisty, což odmítl sdělit s tím, že má pouze povinnost sdělit své číslo (266731), načež mě nechali na pospas svému osudu v čekárně, ze které se nedalo odejít, neboť byly zamčené, stejně tak jako okna. Měla jsem obrovský strach klepat na policisty, aby mne taktéž nedali do cely, tak jsem našla jedno nezamčené okno, ze kterého jsem byla nucena vyskočit.
Ráno byl můj muž převezen do Bartolomějské ulice k výslechu, kde už byla překladatelka a náš advokát JUDr XX. K výslechu jsem byla předvolaná i já, můj muž posléze focen, byly mu odebrány vzorky DNA a otisky prstů a po mnoha hodinách nakonec propuštěn.

Je opravdu k nevíře, že iniciátor a agresor byl celou dobu na svobodě. Mému muži byl dán k nahlédnutí jeho spis, kde bylo nepravdivě uvedeno, že mu můj muž rozbil dveře kopáním. Jeho dveře zvenku jsou úplně v pořádku, což mohu doložit fotografií, nehledě na to, že můj muž je téměř 60 letý lékař, který do dveří nekope. Policie tedy věřila známému místnímu kriminálníkovi a kriminalizovala mého napadeného muže. V Bartolomějské mu bylo doporučeno, aby se zbavil obvinění, má zaplatit škodu za dveře, kterou nezpůsobil.

Můj muž je zhrozen totalitními postupy, kde zvůle policie nahání strach obětem přepadení, kde se z dobrovolného ohlášení trestného činu stává oběť viníkem a trestancem. Není přece myslitelné, aby toto byl obraz České Republiky v roce 2012.

Prosím Vás tedy o prošetření celé záležitosti a Vaše vyjádření. Věříme, že spravedlnost je i Vaší prioritou.
S pozdravem,
Ostrovanka

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostrovanka cestuje. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

75 reakcí na Stížnost (přijímám sázky)

 1. Jan Brixner napsal:

  NEUVĚŘITELNÉ!Uff, to je opravdu síla a přemýšlím, jak pomoci. Bohužel, nemám v této oblasti žádné známé ani konexe na případnou podporu. DRŽÍM proto jen palce, pěsti a přeji úspěch a následnou satisfakci (alespoň morální)!Myslím, že odpoví a padnou pro policisty i nějaké tresty, neboť tohle může zavánět i mezinárodním skandálem.Jestli nebudete, Ostrovanko, spokojena s odpovědí, tak bych to poslal ještě do všech bulvárních novin v ČR i v Řecku. Novináři to dokážou pěkně rozmáznout, když na to přijde.Hodně štěstí!Honza

 2. jahun napsal:

  Strašně ráda bych věřila a doufám, že alespoň jedna instituce v tomhle státě bude schopna a ochotna vám pomoci. Takovéhle chování je neomluvitelné, snad se někomu podaří, abyste na ně mohli zapomenout jako na noční můru.

 3. wlcice napsal:

  Takové POMÁHAT A CHRÁNIT počesku, že? Je to ostuda… mezinárodní k tomu… Já sázím na odpověď plnou citací z §§ , z níž jasně vyplyne, že muží zákona žádný zákon neporušili a jsem moc zvědavá, na kolik bude vyčíslena škoda těch (ne)rozkopaných dveří… Na tento výjezd do Čech asi dlouho nezapomenete, že :-((

 4. Martina Kréta napsal:

  tak tady sedíme s Antonisem s otevřenými ústy a nestačíme chápat, jak hnusně se k vám zachovali…držímě pěsti, aby aspoň jednou stála spravedlnost na spávném místě. Antonisův dotaz je, jak se k tomu postavila řecká ambasáda, pokud ovšem byla obeznámena.

 5. Mirka napsal:

  Pájo odpovídám na obě otázkyANO ANO.Jinak rozjedeme petici.

 6. Kimmy napsal:

  držím palce!

 7. Mod. napsal:

  Nevím co je prezidium policie, ale určitě to někam přepošlou, možná inspekci a ta ti odpoví, tedy ANO.
  Určitě odpoví ombudsman- ANO
  Určitě Řecké Velvyslanectví – ANO
  Ministr spíš NE, nebo odpoví, že nemůže zasahovat.
  JInak se zeptám znovu, ten útočník je vlastníkem bytu, nebo jen problémovým nájemníkem, on je to totiž dost rozdíl, protože pokud je nájemníkem, nejsou to jeho dveře. Pokud je dům v SVJ, což jistě je, pokud jednotky vlastní více než 2 osoby, jsou ty dveře příslušným podílem i vaše, protože vnkovní části dveří a oken patří do vlastnictví SVJ- tedy právické osoby a nikoliv do vlastnictví majitele bytu, natož nájemníka.

 8. giorgina napsal:

  To je hruuuzaaa!!!

 9. Mod. napsal:

  P.S.tedy nemyslím vaše jako vaše, myslím vlastníka bytu v kterém bydlíte :o)

 10. Knihomyš napsal:

  Ano, odpoví – co odpoví těžko říct, ale něco odpoví. Podle mě každý z oslovených.Vyšetřování – to bych musela vědět, jestli jsou tou snížností splněné formální požadavky na zahájení vyšetřování (asi jo, když jste měli advokáta). Takže vyšetřovat asi budou a co vyšetří, taky těžko říct.Mrzí mě, co se vám tu děje. Tohle jsem si představovala tak na divokém východě, ale v ČR tedy ne. Začínám uvažovat o pojištění právní ochrany.

 11. Thassomil napsal:

  Moje milá. Slova útěchy, že se bude něco vyšetřivat jsou sice hřejivá, leč prázdná. V tomhle fašizoidním absurdistánu, který se schovává za nálepku demokracie to vypadá asi takto. Ukradne li někdo miliardu a je-li ochoten se podělit, nic se mu nestane. Ukradne-li někdo 5 tisíc, protože mají děcka hlad, tak ho zavřou. S vyjadřováním na veřejnosti je svoboda slova limitována mírou souhlasu s vládnoucí kamarilou.Nevhodné vyjadřování, třeba že cikáni kradou je soudně stíháno, ale demokraticky ti dovolí maslet si co chceš. Takže stručně. Můžeš dát ruku do ohně, že odpověď bude znít: Věc byla prošetřena a byly vyvozeny kázeňské důsledky.

 12. Paželv napsal:

  Já jsem si jist, že to dobře dopadne. Ale je třeba si stěžovat, stěžovat, stěžovat. Ne jen dopis ministrovi, napsat i ambasádě, zjistit, pod jaké nadřízené to oddělení spadá, a stěžovat si i tam. Stěžovat si na návrh policisty, který doporučil zaplatit dveře. Znovu a znovu. Je to úmorné, ale pomůže to. A je to bohužel otřesné.

 13. Edita napsal:

  já nechci sázet, já vám moc přeji, aby odpověděli všichni, všechno se vysvětlilo, přešetřilo a aby se vám omluvili. Jinak si už opravdu budu připadat jako v Kocourkově….Držím palce a vy si už ničím nenechte pokazit zbytek pobytu…edita

 14. Mára napsal:

  Jak už psali ostatní výše – taktéž si myslím, že na písemnou žádost ti všichni odpoví. Přinejmenším nějakou formalitou. Možná i jak někdo píše výše bude v některé z odpovědí, že celá záležitost bude prošetřena. Ovšem v tom případě bude otázkou, zda to nebudou jen prázdná slova. V každém případě držím palce, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost!

 15. Zita napsal:

  Jsem optimista, v Česku se na oficiální stížnosti odpovídat musí a jsou na to lhůty stanovené zákonem (ne tak v Dánsku, tady už si stěžuju rok a půl na porušování nařízení EU a zatím je to v černé díře). Takže odpovědi určitě dostanete.Co ale tvořivá ruka Veřejné neBezpečnosti napíše je mi záhadou. Myslím, že jediná šance na omluvu je, pokud se tím bude zabývat ambasáda… Jednotlivci v Česku nemají mandát prakticky k ničemu:-(Mimochodem dopis je moc hezky literárně zpracovaný:-)

 16. mikmik napsal:

  Tipuji,že to dopadne dobře. Přeju to Vám i nám, chci tomu prostě věřit. Já měl zatím s našimi policisty zkušenost dobrou, s německými taktéž, v Itálii hrůza a děs, ale mohla to být klidně náhoda. Věřím, že to co se stalo Vám je prostě vyjímka…

 17. sedmi napsal:

  To je šílený
  Myslím si, že odpoví ve smyslu věc byla prošetřena, podle zákona k žádnému pochybení nedošlo. A pozor, aby tě nepopotahovali kvůli maření vyšetřování, když jsi jim tak hezky utekla… Pryč z téhle demokratůry…

 18. Pavelek napsal:

  Totalita modré tlupy
  Věřím vám ,ale uvědomte si,že jste v české banánové republice,kde nastupuje modrá totalita,podporována modrými masmédii,parlamentem,policii,prezidentem a justicí a těžko se někde dovoláte pravdy.Co vám mohu poradit je,aby jste se i s manželem co nejrychleji sebrali a odjeli z tohoto prasečince pryč.

 19. b.nikos napsal:

  Uf, krize, nekrize, zlate Greece. Mam pocit ze ti ceske urady odpovi nejakou formalitou a postupy recke ambasady jsou zname- chcou svuj klidecek…

 20. L. napsal:

  coze..??!!! no to byly teda Vanoce…:(((.radsi ani netipuju….

 21. perivoili napsal:

  Odpoví " po česku"Vaši stížnost jsme odeslali k posouzení…posoudili jsme a podstoupili dál…. nejsme kompetentní, ale zaslali jsme na kompetentní místa… úřady…posouzení je rok staré, musíme posoudit znovu….. atd…atd…atd…Ráda bych se připojila s přáním ať to dopadne dobře. Ale co má dopadnout dobře? Bezpráví už bylo spácháno a i kdyby přišly omluvy s velkou kyticí , co se stalo nejde odestát.Je moc zlé co se Tvojí rodině stalo, ale snad ještě horší, je to že všichni tady rezignujeme a jsme smíření s tím co se u nás děje.Ano nadáváme, pohoršujeme se , ale to je všechno.A tak prosím přijmi moji omluvu za to co jsme my všichni pasivní nechali dopustit, aby se tu dělo…. Pavla

 22. Jana - valašsko;-) napsal:

  Stížnost perfektní! Do novin bych to dala taky! Jen mi nesedí jak se říká – jsem hrdý, že jsem čech – já říkám – stydím se, že jsem čech… To je až k nevíře, co se tady děje! Ostrovanko naše, hodně sil celé Vaši rodině a věřte, že se tady najdou i dobří lidé!!! :-* J

 23. zora napsal:

  Hrůzostrašný zážitek,
  Milá Pájo, smysl jednání policistů mi uniká. Souhlasím s tím, že je třeba to řešit a stěžovat si. Pokud příslušné úřady neodpoví, navrhuji zveřejnění v médiích. Vím, že umíš dotahovat věci do konce a držím nám všem palce, aby se Ti to podařilo i v tomto případě. Nám všem ze dvou důvodů: 1. způsob jednání si ničím nezadá s dobou před listopadem2. první reakce pod článkem zmiňuje, že pokud by čtenář měl konexe, rád by pomohl. což je sice hezké, ale rovněž šílené – copak se slušný člověk skutečně musí domáhat spravedlnosti s pomocí konexí?!Čili: čekám odpovědi od všech institucí a přeji – opět nám všem -aby došlo rovněž k potrestání policistů. A hlavně přeji celé Tvé rodině všechno dobré v novém roce!

 24. Kalimero napsal:

  Také doporučuji to pěkně rozmáznout v médiích. V TV třeba v Černých ovcích. Ať se všichni dozvědí, v jakém hnusu tady žijeme. Také se stydím, že jsem Čech a hlavně, že jsem takový srab, protože jsem odtud ještě neutekla /do Řecka 🙂 /Pavlo, je mi líto, že se vaše vánoční návštěva změnila v horror. Doufám, že u toho nebyly děti. Přeji hodně štěstí a pevné nervy.

 25. Anonym napsal:

  Já se za svoji národnost nestydím, nevidím důvod, proč bych měla. Stydím se za náš právní řád, policii a i za další státní instituce které jsou ostudou nás všech! Pořád nechápu, že se něco takového ještě dnes může stát, ale bohužel může a je mi z toho smutno a zároveň špatně od žaludku. Držím palce, ale i kdyby stížnost padla na úrodnou půdu, tak se obávám, že ta hořkost z tohoto zážitku už stejně zůstane navždy a to je smutné. Naprosto chápu to rozčarování a umím si představit i ten strašný pocit bezmocnosti, který jste prožívali.Jak tu už jiní radili, rozmazala bych vše v dostupným médiích, jinak se nic dít nebude, tak jako v jiných případech.

 26. Soňa napsal:

  Pardon, v tom rozčílení jsem zapomněla uvést své jméno.

 27. janavi napsal:

  Má se vůbec stížností na rozkopnutí dveře zabývat Policie ČR, nemá to řešit jako případný přestupek jen Úřad městké části? Řekla bych, že zadržení manžela bylo protiprávní a ten policista by měl nést odpovědnost a trest. Jediná možnost je řešit to s vašim právníkem, ale je to běh na dlouhou trať. Je strašné, co se stalo, ale stát se to může kdekoliv (v Zambii, v Rusku…). Přeji hodně štěstí!

 28. Mod. napsal:

  27.: No hlavně jak už jsem zmínila výše, ty dveře zvenku rozhodně nepatří obyvateli inkriminovaného bytu, takže trestní oznámení by musel podat někdo, kdo je oprávněn jednat za SVJ a jdu si to kurňa najít do katastru!

 29. Navsteva napsal:

  😮I kdyz jindy neprispivam, toto mne donutilo. To je silene! Absurdistan… Nejsem pravnik a nepomuzu vam zadnou dobrou radou, snad jen pranim, aby se tim vsechny sle veci pro vas odbyly a pristi dny byly hezke. Ve veci reseni veci jsem po svych zkusenostech spis skeptickym zklamanym pozorovatelem toho, co se u nas muze stat; pokud jsem mela zkusenost s potizemi s urady (avsak v daleko mene zavazne veci)!, v urcite fazi jsem pochopila ze zachovat si zdravi znamena vykaslat se na urady a resit si to po svem (to ve vasem pripade samozrejme nejde). jen doufam, jak to tady znam, ze ten byt, ve kterem jste byli, je bud radne vas, nebo ze to nebyl pronajem takrikajic v sede zone, aby toho jeste nekdo nemohl vyuzit (podobne jako s "rozbitymi dvermi"). je mi to tedu moc lito.

 30. Navsteva napsal:

  … a samozrejme napsane je to krasne, a je dobre, ze se obcan ozve – musi! je to ostuda. to moje zachovani si dusevniho zdravi bylo v reminiscenci na vlekle dopisovani a nic z toho. doufam, ze to nebude ten pripad. to s tim zadrzenim manzela ale snad protipravni byt musi, nebo????neskutecne….

 31. Chlupi napsal:

  Tady přece vůbec nejde o to … komu patří nebo nepatří dveře. Podstatou věci je, že z oběti se stává násilník a z násilníka oběť. Nejsem si jistý, zda vám někdo odpoví či ne. Můj názor jr ten, že se to všichni udou snažit zahrát do autu … nechat to tzv. vyšumět. Mám pocit, že odpověď přijde teprve po té, co se to rozmázne v médiích. Držím palce, aby se role obrátili a viníci (v tomhle případě je vina i na straně policie) byli potrestáni.

 32. Chlupi napsal:

  Omlouvám se za překlepy.

 33. Kalimero napsal:

  Pavlo, koukni do vzkazů na recko.name.

 34. buteo napsal:

  Ano, ano
  Taky Ti sdělí, že to bylo prošetřeno a provinilí poldové dostali pár kázeňských facek. Přeji Ti i rodině klidný návrat na jih Evropy. U nás právě začíná pěkný fičák. Měj se fajn, zas někdy.

 35. Hana napsal:

  Dobrý večer, myslím si, že Vám určitě někdo odpoví, ale tak nějak neurčitě…a vyšetřovat se bude, ale nic z toho nebude…I když by asi být mělo, protože se to může stát komukoliv, a stávat by se to nemělo. Držím Vám pěsti=štěstí, ať to dobře dopadne!

 36. mixy napsal:

  Uf…sila. No, určite niekto odpovie. Ale kedze som vyrastala v podobnom absurdistane, ta si aj viem predstavit, ze nic podstatneho sa nestane. Nenechaj hnev len tak vysumiet, dava energiu a silu k dalsim krokom. Bude to ale tazky boj. Dufam, ze spravodlivost nakoniec vyhraje, len je tazke urcit, kedy ten koniec pride. Kazdopadne, co sa stalo, sa uz neodstane. A je hrozne zistit, ze sa citime bezpečnejsie v cudzine ako doma… vela zdaru v novozačatom boji! A este kali xronia, snad tu nebude platit, ze ako na novy rok, tak po cely rok…

 37. David napsal:

  Drzim palce at to vse dobre dopadne a verim tomu, ze se vse v dobre obrati.Odpoved ti prijde od vsech, ale asi nejrozimnejsi odpoved ti prijde od ombudsmana. A co se tyka vystrovani, tak urcite se to prosetri, ale vysledkem si nejsem jist co se tyka jednani policistu.

 38. aries napsal:

  Rovněž se nedivím ničemu. V zemi kde se chrání nemakačenkové, zloději a podvodníci před slušným člověkem – tam je možné vše. Ještě že policie nenašla v celé záležitosti nějaký rasový podtext. To by jste šli bručet oba natvrdo tak na 5 let…..

 39. Tereza napsal:

  Doufejme, ze se domuzete spravedlnosti. Myslis, ze v tom celem melo co delat to, ze tvuj muz je Rek? Ja myslim, ze ano, ale mozna se pletu…neco jako "vzala si cizince, Cesi ji nejsou dost dobry, tak my jim ukazem". Obcas podobne veci pocituju. Story je strasliva, uplne mi zrelativizovala moji stiznost, kterou prave pisu Air France (ve Francii me odmitli pustit do letadla zpet do Chile, aniz by na to meli pravo, s tim, ze nemam v poradku papiry, coz nebyla pravda….dalsi story o tom, kterak je xenofobie a rasismus rozsirena nemoc, davali mi dost najevo, ze jsem "nelegalni osoba ceskeho puvodu"). Hruza, dovedu si predstavit tvuj pocit bezmoci tisickrat vetsi nez ten muj. Drzim palce, at se domuzete spravedlnosti.

 40. k.m napsal:

  no docela mě udivuje jak jsou všichni pobouřeni,ale jak můžete vědět jak to bylo a zde pisatelka nelže??

 41. Jan Brixner napsal:

  COŽE?
  ad [40]: Víte vůbec,co je Ostrovanka zač a kolik vydala v ĆR knížek? Taková osoba si sice dokáže vymýšlet, ale NE v takových věcech!

 42. Čerf napsal:

  Stížnost je napsaná moc dobře a já si myslím, že bude prošetřovaná a dostaneš odpověď. Potud optimismus. Jinak pesimismus a naštvanost. Posílám pozdravy Tobě i Adonisovi, vydržte a trvejte na odpovědích a oficiální omluvě. Takováhle neprofesionalita nesmí procházet, jinak bude trvat a prohlubovat se. Držím palce!

 43. kiwi napsal:

  ad [40]: protože (bohužel) vím jak policie v ČR pracuje 🙁
  Ostrovanko, odpoví, ale nejspíš něco ve smyslu že oni nic nemůžou. Doporučuji kontaktovat televizi Nova, Blesk nebo Česné ovce v ČT. Když to někdo začne vířit, tak bude těžší jen tak to zamést pod koberec.

 44. aries napsal:

  Ano je nutné to medializovat. Jinak to v Čechách nejde. Pak je šance na objektivní vyšetření.

 45. Danka napsal:

  moja stavka je, ze ti sice odpovedia, ale az ku koncu zakonom stanovenej lehoty a budu to len take vseobecne kecy – ja nie som optimista, ale realista. a inak je to vrchol!!!!!

 46. Petruš napsal:

  Pájo, ráda bych byla optimistka, ale myslím, že z ministerstva přijde jen strohá odpověď – pokud vůbec. S větší pravděpodobností odpoví řecký velvyslanec, kterému odud řecké rodiny nebude ukradený. Co víc k tomu říct? Totalitní režim jsem v ČR zažila jen dva roky, proto si netroufám srovnávat. Spíš si říkám, jestli vyslýchárna v Bartolomějské není jen špatný vtip. Je mi líto, že se Vám Vánoce v ČR tak zkomplikovaly. Tak už je snad všemu zlému konec a jobovky nahradí jen samé příjemné věci. Zdraví Petruš a Kuba.

 47. endofglory napsal:

  Justice neni garant pro spravedlnost
  Mila Pavlo, je to drsna story. Bohuzel to asi souvisi s ceskou mentalitou. Je jedno jaky panuje rezim, lidi zustanou stejni.Z tohoto pohledu chapu, ze se Vaclav Fischer vzdal ceskeho obcanstvi.Ze pravo neni vzdy pravo, to plati na celem svete. Ja uz 3/4 roku bojuji v Rakousku o spravedlnost: Cyklista jedouci proti jednosmerce a na chodniku me srazil z cyklostezky. Fakta a misto cinu nikdo nepopira, presto to dodnes neni rozhodnute v muj prospech. Staci, aby si "statny muz" sehnal kamarady svedky a nemate sanci.Jedine, k cemu jsou takove zkusenosti dobre: Budeme si vazit toho, kde jsme (tzn. ne v CZ)…Hlavu vzhuru!Martin

 48. Ela napsal:

  Dobrý den všem. Ostrovance ani nikomu jinému nepřeji podobné zážitky. Ale musím vyjádřit znechucení z univerzálního zobecnění podobného zážitku – "toto je možné jen v tom hnusném prohnilém Česku". Toto je možné kdekoliv, může se to stát komukoliv. Opravdu se mi nechce věřit, že si snad někdo může myslet, že útěk do Řecka znamená útěk z ghetta do spravedlivého ráje. Tento konkrétní problém je nutné řešit se vší razantností a bez emocí. I s českým opilcem se dá (někdy) asertivně domluvit. A pokud se už toto přihodí, tak jednání s českým policajtem až takový horor není. Stačí si sebevědomě být vědom svých práv (a povinností). Nevím proč jste při prvním náznaku problému nevyžadovali nadřízeného dotyčného policajta a proč jste nevolili právníka (existují i ex offo), proč jste již z policejní stanice nevolali na ambasádu.. Vyskakování z okna mi přijde poněkud mimózní. Pokud bych byla na druhé straně, tak toto je věc, které bych se chytila. Budou zpochybňovat Vaši příčetnost a schopnost komunikace. Nepíšu to tady ráda, ale asi je potřeba se na věc podívat racionálněji, než jen srdceryvně. K sázce odpovídám – reakci obdržíte, ale na úrovni Vašeho (faktického) chování. O spravedlnosti se samozřejmě nebavím – nebyla jsem tam, ale umím si představit, že se to opravdu seběhlo takhle nešťastně, jak je tady popisováno.

 49. Jana napsal:

  Racionalita
  Elo, tleskam. Uz nekolikaty den sleduji tuto diskusi a rikam si, kdy konecne zareaguje nekdo s nadhledem. A pokazde jsem stranku zavirala s pocitem smutku, jak "stadovite" se dovedeme chovat. Pribeh je to urcite smutny. Ale hlavne plny nelogicnosti v tom, jak se sebehl a jak zucastneni reagovali. Presto skoro az padesata reakce neni plna emoci a obsahuje racionalni pohled.Ja osobne jsem rada, ze jsem Cech a neverim tomu, ze zijeme v policejnim state. Je spravne, ze Ostrovanka sepsala stiznost a rozeslala na patricna mista. Tipuji, ze odpovedi dostane. A verim, ze se nektera z instituci bude zabyvat rozmotanim tohoto nedorozumeni. Myslim si totiz, ze se fakt jedna o soubeh nahod a skutecnost neni cerno-bila.

 50. Ela napsal:

  Já tady nechci vystupovat jako ta jediná chytrá – spíš jsem měla snahu dát věci logický směr. Rady na medializaci věci např. v Blesku je stejná jalovost, jako skákat z policejní služebny z okna (omlouvám se za výraz). To způsobí pouze to, že bulvární redaktorka v rámci objektivity bude produkovat informace typu – že Ostrovančina dcerka má špinavé ponožky, nebo Adonis nepozdravil v děčínské nemocnici nočního vrátného.. Jen klid, rozvahu, nechat si pomoct od kompetentních lidí a výsledek bude uspokojivý. V rámci celkové objektivity musím ale dodat, že v podobných případech já osobně obvykle nebývám bojovníkem za každou cenu – vždycky si položím otázku, jestli mi ten "boj" za to stojí. Pokud vyhodnotím, že cost je větší, než benefit, tak prdím na to a bez pocitu křivdy si jdu po svém. Tu hranici má každý někde jinde, napovídat v konkrétní situaci nehodlám. Držím palce.

 51. Ostrovanka napsal:

  diky vsem za reakce. cela kauza ma pokracovani, o kterem snad brzy napisu.ted jsem zrovna na cestach, takze jen kratce:

  ano, samozrejme, ze jsem si celou historku mohla vymyslet, ale asi bych ji v tom pripade nechtela dale resit a rozmazavat. nicmene zde nestojime pred soudem, ale zde se mohou reagovat vsichni, ti, kteri veri a kterym se to nelibi, ti, kteri neveri a pripada jim, ze lzu, ti, kteri treba veri, ale mysli, ze jsem mela udelat neco jineho. ja nenadavam na prohnile cesko, z vlastnich zkusenosti vim, ze vsude se najdou dobri a spatni lide a ze podobna historka se muze stat i jinde.ja jsem jednala tak, jak jsem v tu chvili uznala za vhodne. kdyz totiz jdete na policii dobrovolne oznamit trestny cin a pri tom vam zavrou manzela, nebot je cizinec, pak uz nemate duveru a snazite se utect, abyste mohli volat pomoc. alespon ja jsem to v tu chvili tak citila. nadrizeneho jsem samozrejme zadala, o pomoc volala, telefonovala celou noc na inspekci a vsude mozne, kde v noci nikdo nebral telefon,. jak jsem popisovala v minulem clanku, policie mi sdelila, ze se nic nezakonneho nestalo. nikomu tuhle situaci nepreji. bude mit pokracovani a nejakou dohru. nevim jakou, ale jsem pripravena bojovat, i kdyz je to asi naivni.vsem, kteri me podporuji, vrele dekuji, vsem skeptikum dekuji za nazor z druhe strany.

 52. bubo napsal:

  Chtela jsem vstoupit do diskuse pred 3 dny nezadarilo se. Pavlo, tvuj muz je jizansky typ, starsi vystudovany a urcite hrdy rek a verim tomu, ze doslo k fyzicke potycce vcetne prokopnuti dveri. Preji vam stastny navrat domu, do Recka a pro tebe by bylo daleko lepsi se vydavat na takove cesty sama a nebo jen s detmi. Je mi moc lito tebe a deti a taky problemu s policii, ale vse ma svuj rub a lic a ty to vis urcite taky.

 53. Hanka napsal:

  Ahoj Pajo, necetla jsem celou diskuzi, ale opravdu me tvuj zazitek sokuje. Nicmene me utvrzuje take v tom, ceho jsem svedkem velice casti v Anglii – skutecni kriminalnici jsou mnohem mazanejsi nez za jake je vzdelani, ale i pomerne naivni obcane, k nimz se radim, povazujeme. System znaji velmi dobre, a casto dokazou prevezt prave obycejneho, sporadaneho cloveka, o policejnim troubovi ani nemluve. Je to strasne smutne, ale bohuzel je to realita i v Anglii. Nam jednou nejaci kluci rozbili okno a kdyz jsme na ne vybehli, napadli nas, fyzicky i jinak, jejich povedeni rodice. My jsme tehdz zcela nestatecne stahli krovky, ale kdybychom zavolali policii, nepochybuju, ze by si ti lide vymysleli nejakou historku a nakonec bychom za mrizemi skoncili my. Rozhodne ti a tvemu manzelovi drzim palce, at se vam dostane nejakeho zadostiucineni, i ldyz tomu uprimne moc neverim.

 54. Hanka napsal:

  Omlouvam se, jeste malou vskuvku jako reakci na Elu, co jsem si ted precetla. Ja myslim, ze v tom je prave ten problem – byt si vedom svych prav. Ja osobne jsem nikdy s policajty nic nemela, nikoho takoveho neznam, tudiz o svych pravech vim dost houbec. Byt sebevedomy a asertivni na policejni stanici, kde se mnou zachazeji jako s onuci, je take rada nad zlato, s prominutim. Ja jsem pro racionalitu, asertivitu, sebevedomi atp. vsema deseti, ale jsem si vedoma, ze jde u me pouze o teorii, praxe pak je vazne neco jineho, zvast pokud vas takove chovani zcela vyvede z miry…

 55. endofglory napsal:

  Uz to mam!Rekove maji sedet doma a setrit!A ne vyrvavat ve vytahu a budit psy!

 56. norika70 napsal:

  som zhrozená z príbehu, v danom momente by som asi aj ja reagovala/konala tak ako Pája.. mozno neskor uz s chladnou hlavou by ma napadli aj ine riesenia, ako tu vyssie boli navrhovane…. Ostrovanka,drzim ti palce, aby vsetko dobre dopadlo a aspon slovka ospravedlnenia si sa dočkala….a som smutná z reakcii niektorých prispievatelov(napr.endofglory) 🙁

 57. eja napsal:

  je podle mě nepovedený a nemístný pokus o vtip… 🙁

 58. eja napsal:

  chtěla jsem říct "příspěvek endofglory" je…

 59. Ela napsal:

  Ad Hanka 54 Vážená Hanko, k Vašemu příspěvku jiný komentář než ten, že hranice, které si Vy vymezíte budou respektovány. Pokud máte hranici "jsem onuce", tak jediná rada je – ničemu se pak nedivit.

 60. Ela napsal:

  endofglory je provokatér – nestojí za reakci.

 61. Hanka napsal:

  Elo, takze system preje jen asertivnim, sebevedomym atp. cili kdo jim neni, nebo nezachova chladnou hlavu v kazde situaci, muze si za to sam, ze s nim jednaji jako s onuci???? To neni moc demokraticky system, ze? Vyhrava tedy silnejsi, v tomto pripade neurvaly kriminalnik, ach jo…

 62. Hanka napsal:

  Elo, jeste musim dodat, ze logika, kterou tu prezentujete – "zachazeji se mnou jako s onuci" rovna se "mam hranici nastavenou, ze jsem onuce" mi prijde nejen zvracene, ale dost urazliva… pripomina mi to stejne zvracenou logiku napriklad u vysetrovani znasilneni, kdy se nekteri lide ohaneji argumentaci typu "muze si za to sama, mela kratkou sukni"… 🙁

 63. Jana - valašsko;-) napsal:

  … Nějak mám pocit, že je tu hodně příspěvků tak nějak mimo mísu. Myslím, že stačí odpovědět na dvě otázky, které Ostrovanka položila a ne tady řešit spoustu jiných nesmyslných věcí a slovíčkařit. Ostrovanko, Ty jsi rozumná a vybereš si z toho jen to podstatné já vím!!! Mějte se na cestách moooc krásně!!! papa J.

 64. mamča napsal:

  Ano.Ano.Nedejte se. Hrubost a sprostotu nelze tolerovat. Držím palce!

 65. Mára napsal:

  Jana valašsko uhodila hřebíček na hlavičku:-)) Naprostý souhlas. Jináč tolik přípěvků jsem tu na blogu ještě neviděl. Pájo je vidět, že i špatné věci jsou k něčemu dobré, neboť rozpoutat takovou diskuzi pod článkem se každému hned, tak nepodaří:-). Popravdě jsem, ale zvědav na pokračování. Tož šťastné a bezproblémové cestování přeji!

 66. Anicka napsal:

  Ono je dost tezke reagovat jen na polozene otazky a nikoli na pribeh samotny popsany v prekopirovane stiznosti. Cast lidi se nechala unest vasnemi o nespravedlivem svete, jine tezko nechava chladnym Ostrovancino znacne neracionalni chovani.Mam-li ja odpovedet strucne na otazky, tak uprimne moc nevim. Co asi tak muze odepsat instituce (i kdyby chtela) na arguemnty typu "můj muž je téměř 60 letý lékař, který do dveří nekope". Ja si spise dovedu predstavit, jak se pri cteni takove vety nejake urednice popadaji za bricho a lamou si hlavu, jako pripravit odpoved, kterou pak jejich sef oficialne posle. Proto moje odpovedi jsou:- nevim,- nevim,- presto chci verit, ze pripadem se nekdo bude zabyvat a odpovi. Souhlasim vsak s nekterymi mymi predkomentatory, ze to cele neni tak jednobarevne, jak Ostrovanka popsala (aniz by lhala). Subjektivni totiz neni objektivni.

 67. Káča napsal:

  Milá Pavlo, je heléééééé zdá se mi, že Irini a Lenka vylezly z hrobu 🙂 a odpovídají si zase na stejném počítači, jen mají tentokrát jiná milá jména. Na ten blábolivý sloh se ani po pár letech zapomenout nedá 🙂 a jak už napsali jiní, mimo mísu jsou zaručeně a jejich nechutné manipulace také!!! Jenom to vypovídá o jejich mozku…a duši… Nic si z toho nedělejte, držím palce a pokusím se na něco přijít!

 68. Ela napsal:

  Ad Hanka (62) Ad první část – Hezký oslí můstek – připomíná mi to styl "My letci máme ocelové ptáky" :-)Ad krátká sukně – mno, v podstatě to logiku má, ať už se to někomu líbí, nebo ne. Ale není viníkem krátká sukně samotná, ale nositelka v krátké sukni v nevhodnou dobu na nevhodném místě s nevhodným chováním. Výjimky existují, ofkóz, ale pravidla bezpečného chování, jak se všude prezentují a někde i ve školách přímo vyučují, prostě logiku mají. A zcela jistě ne zvrácenou. Ostatně Ostrovanka nefňuká, ale bojuje. Chyby dělá každý, důležité je se z nich poučit a pokud to jde, tak napravit, co se dá. Takže pro autorku blogu opět přidávám, že držím palce a fandím. Co se týče Hanky – již reagovat nebudu.

 69. Eliza napsal:

  Čtu sice se zpožděním, o to pečlivěji a o to více zírám. Už mi skoro připadá, že mne ani tak nepřekvapil článek Ostrovanky, jako reakce některých komentujících. To je strašné, jaké mínění na chování policistů ve služebně někteří mají! Měla jsem podobný zážitek spolu s mým manželem za hlubokého totálu. Chování policistů bylo skoro přesně stejné jako píše Ostr. a naše možnosti, tehdy ještě bez mobilů, byly naprosto nijaké. A někdo tady chce osočovat pisatelku, že neměla dost důstojnosti a že je to potřeba vnímat z nadhledu. Proboha lidi co se to s vámi děje? Mně někdo rozbije hubu a já se budu koukat z nadhledu? Já budu koukat abych jednala slušně a korektně? Kde jsou hranice té slušnosti a kam zapadla ta proklamovaná demokracie. Kde je chování které svědčí o lidskosti, pomoci, důvěře, . Je mi z toho všeho zle. Že se tak chová mladý mocí opilý policajt, ale že i tady jsou komentáře schvalující takové chování a přístup, to jsem už vůbec nečekala.

 70. Ostrovanka napsal:

  diky vsem za nazory. jen se chci zastat endofglory- to je samozrejme mysleno jako vtip, soude alespon podle jeho/jejiho komentare c.47…

 71. Robola napsal:

  Milá Pavlo, má odpověď je:Ano
  Nepřeji Vám z celého srdce, aby dávka toho pozitivního a radostného ve Vašem životě přebila tyto škaredé a dehonestující zážitky !!! Ano, lidé jsou dobří a zlí, bez ohledu na národnost, status a vyznání … Není možno paušalizovat. Je prostě zapotřebí počítat s tím horším, ale neustále věřit v to lepší 🙂

 72. Ostrovanka napsal:

  robola: diky, to je hezke:)

 73. marek napsal:

  Trestní oznámení
  Dobrý den ostrovanko. Chování policistů dle popisu je minimálně neprofesionální. Podali jste trestní oznámení na souseda? Tot lze stále učinit a můžete tak učinit i na státním zastupitelství.

 74. Ostrovanka napsal:

  marek: kdyz jsme ho chteli podat, zadrzeli mi manzela… pak jsem to probirala s pravnikem, ktery rekl, ze je inflace trestnich oznameni a vzhledem k tomu, ze manzel nebyl vyrazen z pracovniho procesu vic jak tyden, je to zbytecne. pry se to stejne bude setrit podle protokolu z vyslechu. tak nevim, ale cekam, jak to dopadne. kazdopadne diky moc.

 75. Haklina napsal:

  bohužel myslím, že nikdo neodpoví. Nebo pokud ano, tak sekretářka pošle neutrální dopis, je nám líto a nazdar.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *