Ofélie chodí za školu (…fakt…)

Protože na rozdíl od Janýska nemá Ofélie ve škole vůbec žádný problém, nic nezapomíná, úkoly si píše pravidelně a k tomu všemu je tichá a poslouchá paní učitelku, nemám vůbec důvod chodit do školy, někoho konfontovat či si cokoliv ověřovat.

Ve středu šla poprvé do školy bez Janýska, který ležel s horečkou doma. Když přišla domů, tvrdila, že na druhý den školu nemají, prý jim odpadla. Ptala jsem se proč, ale na to mi Ofélie řekla, že neví, že se paní učitelky ptala, ale ta ji neslyšela. Bylo mi trochu divné, že to nemají nikde napsané, ale pak jsem to vypustila z hlavy.

A tak ve čtvrtek zůstaly obě děti doma. Venku pršelo a ony si hrály a četly, úplně jsem si vzpomněla na to, jak já jsem ráda zůstávala (ze všech možných i nemožných důvodů) doma.

V pátek už šli zase oba. Ofélie přišla domů trochu uplakaná: „Maminko, my jsme včera školu měli, jen nebylo odpolední vyučování pro děti, které chodí do družiny a já jsem si to popletla…“ „A co na to říkala paní učitelka?“ Zeptala jsem se. „Nic, ona říkala, že to vůbec nevadí, že stejně nic nedělali, jen si kreslili a hráli.“

Páni, moje dcera byla poprvé za školou, pomyslela jsem si. Ovšem nikdo si toho nevšimnul.

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecká rodinka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Ofélie chodí za školu (…fakt…)

 1. Mirka napsal:

  Ofélie,nejen, že moudře zůstala s nemocným bratříčkem, byť kouzlem nechtěným, ale navíc si spolu ještě četli!, zatímco ve škole si jen hráli.Jen je mi jí líto, že přišla uplakaná, byť jen trochu. Za to mohlo nejspíš jen její čisťoulinké svědomíčko…jak si zbytečně vyčítala svou chybičku, která nikomu jinému nevadila.

 2. buteo napsal:

  Ofélie je moje zlatíčko
  Zatím krátce, ještě přijdu v očekávání ještě dalších komentářů. Ich viel Spaß beim Lesen Zärtlichkeit

 3. Edita napsal:

  Ale no tak mámo, vždyť to bylo přece nedorozumnění! Ona přece do té školy chtěla, ale nějak se to zvrtlo! :-)) Moc ji pozdravuj andílka a posíláme pusu celé rodině z Valach…na čelíčka…edita(ps.s táta už dá i pár kroků bez berlí! Sice krkolomně, ale přece! 🙂 )

 4. Mod. napsal:

  Jako bych Ofinku viděla :o)

 5. Mod. napsal:

  Edino zrovna jsem se chtěla zeptat ( než jsem tě dočetla) " co táta"? Tak to je super, do léta snad bude běhat:o)

 6. Ostrovanka napsal:

  mirka: mas pravdu. myslim, ze by se vubec nic nestalo, kdyby do skoly prestala chodit uplne. nejen, ze by to nikdo neresil, ale asi by ani o nic neprisla…
  buteo; ich freue mich, wenn du wieder kommst:)
  edita: pevne doufam, ze to bylo omylem. zdravim na valassko a mam radost z dobrych zprav!!
  mod: :))ofinku:))) tahle zdrobnelina me nenapadla.

 7. buteo napsal:

  Čte Ofinka /he/ blog?Pokud ne, tak ty zdrobněleničky jsou vlastně smeřovány Tobě a ostatním čtenářům.

 8. eja napsal:

  zlatý dítě… já mám doma regulérní záškolačku, a ani kvůli tomu nepláče:-(

 9. Ostrovanka napsal:

  buteo: ne, blog necte, jen knizky:) ofinka me rozesmala.
  eja: jenze tvoje zaskolacka ma 19 roku a moje 7, takze zacina ve veku, kdy ta tvoje byla vzorne dite. neodvazuju se pomyslet na to, co bude za 11 let…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *