Sezona končí (Se vším všudy)

Včerejším dnem začal na ostrově podzim. Jak to vypadá? Probudila jsem se do tmy. Zpočátku jsem měla pocit, že je ještě tak brzy ráno, ale bylo už něco po osmé hodině. I Ofelie se nechala obelstít počasím a místo, aby se probudila v 6 ráno jako obvykle, spokojeně ještě vychrupkávala. Otevřela jsem okenice a spatřila černočernou oblohu. Vítr mlátil vším, co nebylo zajištěné, poháněl směrem na náměstí haldu odpadků a všechny obchůdky dnes zůstaly zavřené. Jen náš albánský soused si tvrdohlavě otevřel svůj krámek s likérem z kumkvatu, sedl si na schody kostela a znuděně, s cigaretou v ruce, čekal.

Za chvilku se přihnal silný déšť. Když tady na ostrově začne pršet, není to jen tak ledajaký déšť, ale pořádný slejvák. Za pár minut se na ulicích objeví úplné řeky, není možno projít, projet autem, kvůli špatné kanalizaci se ulice zaplaví raz dva.
Zavřela jsem okna a okenice a s troškou špatného svědomí vůči mým turistům, kteří zrovna přijeli, jsem se pohodlně usadila s dětmi na pohovce. Tohle počasí úplně miluji.

Dnes jsem při cestě do práce zaznamenala tu změnu. Teplota se snižila o několik stupňů, v autě jsem si dokonce musela přivřít okno, moře se zbarvilo do tmavomodra, už nevypadalo tak lákavě a přívětivě, na silnicích byl mnohem menší provoz, pláže téměř prázdné, jen pár turistů procházejících se po ulicích v kalhotách a šusťákových bundách.

Až se za měsíc vrátím z Prahy, budou už všechna turistická střediska zavřená. Zavedu Janýska do školky a kamarádky začnou chodit ke mě domů na kafe a na kus řeči. Zima může začít, už se na ni těším

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Sezona končí (Se vším všudy)

 1. betka napsal:

  pááániteda pájo, ty se máš, kdybych já měla celou zimu prázdniny:-)

 2. Ostrovanka napsal:

  tys je zase mela cely leto a ja ne:))

 3. Bára napsal:

  Miluju tohle období, začíná čas, kdy může člověk sednout k odkládaným knížkám a činnostem a vůbec nevadí, že se za okny čerti žení.

 4. betka napsal:

  ale já mám dva měsíce, a ty máš 8 měsíců, k tomu tě práce (doufám) baví, ve škole je věčná nuda, musíš se učit i když nechceš, pak musíš ještě na doučování a psát testy… to ty už nemusíš, že ne? :-)navíc vůbec nechápu chemii a němčina začíná být víc než jenom mluvení co jste dělali o prázdninách, zeměpis je o samých nesmyslech a to nepočítám fyziku která mě docela bavila, než nám učitel nandal čtyři další vzorečky. já se z toho zbláznim… 🙂

 5. betka napsal:

  a kdy přijedeš do prahy?? už se mi po vás stejská.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *