Jarní den (na ostrově)

Poslední dobou mě moji přátelé a známí považují za meteorolžku, protože vědí, že jsem neustále připojená k internetu a sleduji na různých stránkách předpovědi počasí. Špatné ovšem je, že předpověď pro náš ostrov je velmi nelehká, neboť Korfu má svoje vlastní mikroklima, takže co internetová stránka, to jiná předpověď.

Jenže já už jsem zjistila, že například na meteo.gr jsou opravdoví pesimisté, kdežto na wetter.de jsou předpovědi o hodně optimističtější, a tak zkoumám a sleduji, kdo má nakonec pravdu.

I přesto, že řecká televize hlásila na víkend zamračeno a silný vítr, já jsem ze svého zkoumání nabyla přsvědčení, že sobota a neděle bude jako vystřižená ze žurnálu a tak jsme si s pár kamarádkami zorganizovaly piknik na pláži.

My, co máme děti, jsme je vzaly s sebou, partnery jsme ale nechaly doma, až na naši kamarádku Berušku, která manžela přivedla s sebou se slovy, že když se dozvěděl, kolik bude na pláži žen, prosadil si, že chce jít taky.

Zeshora ze silnice jsme museli vypadat jako nějaká turecká rodina. Přen námi stálo nabourané auto s otevřeným kufrem, ze kterého se linula východní hudba, my ženy jsme seděly pod slunečníkem a živě diskutovaly, zatímco se vedle nás na ručníku, jako paša ve svém harému, opaloval Beruščin manžel a kopa našich dětí vesele pobíhala okolo a cákala na sebe vodu navzájem.

Na protější pevnině ještě neslezl sníh z hor. Sluneční paprsky nás příjemně hřály a mořská voda vzápětí zase chladila. Pojídali jsme olivy, kozí sýry, špenátové a mrkvové koláčky, domácí štrúdly. Povídali jsme si o strarostech i radostech každodenního života a dívali se na tichou hladinu moře a nebe bez mráčku.

Nádherný den. Jaro je tady, pomyslela jsem si a znovu si uvědomila, jak moc ráda žiju na tomhle kouzelném místě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Jarní den (na ostrově)

 1. Gomba napsal:

  To musel být krásný pohled ,-) na ty hory se sněhem, ovšem ,-)

 2. Portokali napsal:

  Tak jako první myšlenka mě napadlo: Já chci takyyyyyyyyy!

 3. Dewberry napsal:

  přeju ti to! 🙂

 4. Ivana napsal:

  Vemte mě do party,prosím!!!!

 5. Petruš napsal:

  Jaro..Dneska zavítalo jaro i k nám do malého, středočeského městečka Týnec nad Sázavou. Seděli jsme jen tak v lehkých mikinkách před garáží, usrkávali čaj paprsky sluníčka nás hřály do zad…I když to středomořský a především jónský sluníčko musí hřát o dost silněji…

 6. Eliza napsal:

  Na to se nedá říct nic jiného, že v skrytu duše tiše závidím. Ale jinak moc přeji. Je fakt, že mít trošku jinou situaci, vůbec nic neřeším, a zítra sedám na první letadlo….

 7. Ostrovanka napsal:

  gomba: jo, ja mam zasnezeny hory, aspon zdalky, strasne rada.
  portokali, ivana, eliza: ja myslim, ze jaro, kdyz se povede, je nadherne vsude na svete. kdyz si treba vzpomenu na jaro v praze nebo na vysocine, to taky nema chybu. jaro je proste genialni obdobi.
  dewberry: dik, ja tobe to rimsky taky.
  petrus: nadhera. snad neprijde zase vanice…

 8. felixa napsal:

  Pájo, to je tak nádherné, vybrala sis krásný domov :o)) Moc ti to přeju. Také miluju moře, ale asi je něco jiného prožít tam pár dní dovolené nebo u moře trvale žít. V mých představách musí to žití být úžasné.

 9. sauvignon napsal:

  Takže jsi to trefila. Až nebudu vědět, jak bude, zeptám se Tě!

 10. buteo napsal:

  V Sudetech ,no problemRáno hmlisto, odpoledne takisto a v noci tma a za touto jistotou jsem sem sem opět přiřítil s 1. aprílem. Moc jsem Tě nestíhal, ale vidím, že kvalitu držíš. Tak začneme opět přáním hezkého večera do Kerkiry!

 11. Ostrovanka napsal:

  felixa: jo, more je neco uzasnyho.
  sauvignon: jsem ti kdykoliv k dispozici:)
  buteo: vitej zpet. tesim s ena tve zazitky z cest!

 12. NULI napsal:

  U nás v Benešověje teď, když čtu článek, trošku zamračeno, a tak jen sním o tom, jak nádherně je tam u Vás. Ale za chvíli bude krásně i u nás – v bytě – slavím svátek, přijde nejužší rodina (děti a vnoučata), bude nás 12

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *