Řeckou televizi (už jsme tu dlouho neměli…)

Když tak přemýšlím, po čem se mi stýská, když opustím Řecko, tak kromě slunce, moře a nádherného ostrova to je vlastně i někdy neskutečně zábavná řecká televize.

Skoro se na ni nedívám. Lépe řečeno, nedívám se na ni dobrovolně, protože je tak celá nějak úplně posunutá směrem, který mi moc nevyhovuje.

Dobré filmy začínají zásadně v jedenáct večer a jsou přerušovány každých třicet minut dvacetiminutovými reklamními bloky. V půlnoci pak do toho vstoupí půlhodinové televizní zprávy, takže pokud člověk mezitím neusne, těžko si pamatuje, o čem film vlastně byl.

Jenže Adonis si pouští televizi ráno v ložnici coby probouzecí kulisu. Na všech programech probíhají pořady typu Dobré ráno s… a na všech programech jsou kasická okénka, kde se hádá jeden přes druhého.

Dnes jsem se hned po ránu od srdce zasmála. Respektovaný televizní redaktor a moderátor probíral se třemi dalšími lidmi v okýnkách převratnou zprávu, jak vyhodili jeptišku z kláštera po 23 letech. Jeptiška žádá odškodné 240 000 eur jako náhradu za ušlý plat. Reportérka, moderátor a další lidé v okénkách se ale nemohou dohodnout, kolik že to vlastně má být měsíčně. Všichni začínají horečnatě počítat. Jeden pán v okénku tvrdí, že to není tak hrozné, protože vlastně chce jen asi 10 000 eur ročně, tedy něco kolem osmi stovek měsíčně. Respektovaný redaktor ho ale přerušuje a říká:“Ne, ta jeptiška chce v průměru deset tisíc měsíčně, to je nehoráznost. To by mohli hned rodiče říkat svým malým dcerám, že až vyrostou, půjdou na jeptišku, protože je to výborně placené povolání…“ Sám se svému vtipu několik minut směje, zatímco ostatní v okénkách stále ještě počítají. Potom redaktor zvážní a …rychle spouští reklamu.

V dalším zpravodajském bloku přišla na přetřes rodinná tragédie v jakési zapadlé vesnici v horách, kde býk zabil hospodáře. Tým redaktorů jel po zablácené cestě až ke stavení, kde už čekal dospělý syn zabitého muže s desítkami zvědavých sousedů a usedavě plakal. Na kameru vyprávěl, jak býk byl vždycky zlý a jak otci neustále říkal, ať se ho zbaví. Potom vyprávěl, jak se jeho otec už ani nedočkal třetího vnoučete a když mu redaktor a dalších 5 lidí v okénkách vyslovili upřímnou soustrast, utrhl se na ně, že to už mu teď není nic platné.

Plačící syn zůstává na živo v pozadí obrazovky, do popředí se zase dostávají okénka s těmi, kteří k tomu mají co říct. Třeba ti, kteří se ptají, zda-li se takové býčí maso z tak zlého býka dá vůbec konzumovat?

Do televize je též méžno zavolat a živě vstoupit do pořadu, což udělal jistý profesor biologie z Chiosu, který vážným a rozčileným hlasem ujišťuje všechny televizní diváky, že pokud sní maso z agresivního býka, tak uvidí…..co se ještě může stát. Každopádně by to neměli riskovat.

Redaktoři propukají v smích a ptají se, zda-li se to týká jen hlavy či celého býčího těla a nebohý biolog se snaží prosadit v telefonu mezi přehadujícími se hlavami v okénkách. V pozadí opět plačící syn, který se v záběrech střídá se zlým býkem natočeným zezadu, zmítajícím se v ohradě.

Nerada se bavím na úkor cizího neštěstí, tak vypínám televizi, ale musím přiznat, že do nového dne vstupuji s vyloženě dobrou náladou…

Příspěvek byl publikován v rubrice Instituce, nemocnice, černá složka zdraví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Řeckou televizi (už jsme tu dlouho neměli…)

 1. L. napsal:

  byk zabil hospodare….zpravy v tomhle stylu tu mame taky 🙂 Nedavno byla jedna z hlavnich zprav vecera o tom, ze nejaka pani kradla v luxusnim butiku…

 2. NULI napsal:

  Jejda, tak tomá můj muž stejné, ale v opačném gardu – musí si zapnout televizi, když přichází z práce a pak u ní krááááááááááááásně usíná. A já také díky tomu občas vidím pořady a reklamy, které by mě nezajímaly (když tam vařím, žehlím, uklízím a tak). Jinak s těmi zprávami Vám skoro až závidím, my teď máme docela blbé období po volbách …

 3. edita napsal:

  pavli aspoň máte veselo, tady je proti tomu vyloženě nuda!-))proto televizi ani skoro nepouštíme a s těmi volbami má nuli pravdu…je tu špatné ozduší a docela dusno… a smutno…no uvidíme..aspo%n si nás rozesmála teď ty…měj se…valašsko zdraví kerkyru!

 4. Ostrovanka napsal:

  L: vyborny!! ja se fakt bavim.
  nuli, edita: pravda, ne vzdycky je takhle veselo. i tady jsou hodne drsne zpravy, to co se deje v recku je obcas jeste horsi nez u nas. nicmene jak je videt, lidi zajimaji mnohem vic zpravy lehciho zanru. ani se nedivim…

 5. jarka napsal:

  Zcela náhodně jsem našla tyto stránky……a už pět hodim se nemohu odtrhnout od jejich pročítání. Pájo – ostrovanko BRAVO! Připomíná mi to Betty MacDonaldovou – Dusím se ve vlastní šťávě 🙂 Píšete výborně.

 6. buteo napsal:

  Na můj blogjsi veřejně napsala, že chceš mou fotku. Posal jsem a teď chci na oplátku, podle slibu Tvou, ale současnou. Maturitní mi nestačí.

 7. Ostrovanka napsal:

  jarko, moc dekuju, jsem potesena a polichocena. betty mcdonaldovou jsem necetla, ale je na case, abych to zmenila.
  buteo: ta moje soucasna uz nespada do kategorie divek, od kterych chces foto. tak proto ta maturitni, vis?

 8. Marketa napsal:

  Pajo, ja se trham smichy a tleskam, krasne jsi to vystihla. Taky ti prijde, ze vetsina zen, ktere se v recke televizi hlasite projevuji, hlavne v tech okenkovych diskuzich, maji naprosto nesnesitelny hlas??? Nebo je to tim, ze petkrat opakuji stejnou vetu, stejnym tonem a stejne vyrazne?? Chtela bych se vratit k pribehu s chlebem: V reckem Carrefouru prodavaji temer cesky chleb, ktery me zachranil z abstinence 🙂 Je asi polovicni velikosti, jmenuje se Ăĺńěáíéęü ×ůńéÜôéęď (preklad: nemecky vesnicky, sympaticke, ze, hehehe). Mate na Korfu Carrefour??

 9. Marketa napsal:

  Ăĺńěáíéęď ×ůńéáôéęď mi to nebere:(, tak proste nemecky vesnicky chleb…

 10. Ostrovanka napsal:

  marketo:, my tu carrefour nemame, ale mame tu AB a tam prodavaji taky germaniko choriatiko psomi. taky ho kupujem. je vybornej!! s tema zenama v tv to musim jeste zhodnoti. vzhledem k tomu, ze na reckou tv koukam minimalne, ani me to nenapadlo, tak si toho zacnu vsimat:)

 11. L. napsal:

  marketo, ja mam osobne pocit ze vetsina reckejch zenskejch nesnesitelne jeci !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *