Přichází jaro (a co nového na ostrově)

Adonis už je konečně úplně v pořádku, ale protože mu bylinkář řezník poradil, že má spát ve vlněném oblečku, můj muž nelenil a ihned si šel zakoupit starobní tričko a podvlékačky z pravé vlny. Smála jsem se, že tohle nosí devadesátiletí dědové, na což mi Adonis uraženě odpověděl, že se díky vlněným oblečkům muži dožívají tak vysokého věku. Povzdychla jsem si a pokrčila rameny. Dvě děti už máme, takže se nic tak strašného neděje…

V Durrellově škole na Korfu probíhá sezóna Oscara Wilda. Budou se tam dvakrát týdně promítat jeho filmy a sezóna začala přednáškou o slavném spisovateli. Domlouvám s Adonisem, že bude hlídat večer děti, abych mohla jít a odcházím z domova.

V Durrellově škole už se schází místní cizinci. Holanďanka Anette se svým osmdesátiletým americkým boyfriendem Jamesem, který téměř přišel ve válce o sluch a tak sedí v první řadě, aby mohl odezírat ze rtů. Irka Eileen načesaná a vždy perfektně upravená, v červeném svetru. Dnes nesmí chybět na přednášce o svém krajanovi. Několik dalších Irek, které vidím poprvé. Anglický psychiatr se svým přítelem, který vedle něj usíná a tluče špačky. Ředitel školy, zanedbaný šedesátiletý akademik, autor biografie o Oscaru Wildovi, upíjí bílé víno ze skleničky a vypráví příběhy z Wildova života a obecenstvo každou chvíli propuká v smích.
Dvě postarší fanynky ředitele sedí hned v první řadě. První z nich si dělá pečlivě poznámky a dívá se na přednášejícího s posvátnou úctou. Druhá bedlivě naslouchá.

Zazvnoní mi telefon. Omluvně se usměju, vypnu ho /volají mi děti z domova/ a tiše ocházím zjistit, co se děje. Janýsek si s pláčem stěžuje, že tatínek není doma. Adonis mi do telefonu vypráví, že je dole v dílně, akorát to dětem zapomněl říct. Vracím se na místo, sekretářka školy se na mě pohoršeně dívá a vrtí hlavou, jako že jsem úplně nemožná. Zavrtávám se hlouběji do sedačky a snažím se být neviditelná.

Venku z ničeho nic, ze dne na den, začalo být konečně teplo. Sníh na protějších horách roztál během jediného dne a venku je přes dvacet stupňů.

Obchodníci začali otvírat své krámky a všichni se těší, že za chvilku budou velikonoce a lidé začnou trochu utrácet.

Zítra se koná první plachetnicový závod do Kassiopi. K nám přijedou Adonisovi kolegové Jorgos s Pavlosem ze Soluně, jako každý rok, aby se závodů zúčastnili a já se těším, že se po dlouhé deštivé zimě začnu zase koupat v moři.

Jaro je tady!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Život na ostrově. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Přichází jaro (a co nového na ostrově)

 1. NULI napsal:

  To je fajn,tady už je jaro taky, A taky úplně naráz, ze dne na den … Jo, a s tím telefonem to není až zas taková hrůza. Před 14 dny jsme byli na pohřbu a kamarádce vedle mne v obřadní síni zazvonil mobil. To bylo blbé!

 2. L. napsal:

  A i tady..poslednich par dnu 🙂 !

 3. Gimly napsal:

  Právě jsem byl venku a je tam kolem 16 stupňů a praží sluníčko… Paráda. Jinak malý dotaz Durrellova škola? Je pojmenována po Gerym nebo po Larym??

 4. Gomba napsal:

  Hezké jaro přeji 🙂

 5. sauvignon napsal:

  Já už absolvoval několik pohřbů se zapnutým mobilem, naštěstí nikdo nevolal…

 6. Ostrovanka napsal:

  nuli: telefony jsou trapas, ale prijde mi, ze kdyz se nejedna o nic tak smrtelne vazneho a jeste ma clovek doma deti, tak ze se nic tak strasneho nedeje.
  L: konecne, vid?
  gimly: po obou. muzes se podivat na http://www.durrell-school-corfu.org
  gomba: ja taktez!
  sauvignon: nastesti, u tebe by to bylo asi zvlast neprijemne.

 7. buteo napsal:

  Dnes jsem líčil sousedkám,že ten den je zde. Když si před měsícem stěžovaly, že ta zima je už hnusná, tak jsem je utěšoval, že zanedlouho budeme opět spát naostro a já budu běhat v kraťasech na zahradě. Stalo se dnes l.p. 030409

 8. eja napsal:

  Buteo: a spíte naostro? :-)Jinak dnes bylo úplnw nádherně, bohužel Erička i Viki jsou nemocní, Viki má stabilní teplotu pohybující se okolo 39°C… kterou se snažím více či méně úspěšně srážet…ach jo…..

 9. Zuzka napsal:

  😀 😀 :-Djá bych si straaaašně moc přála vidět ten vlněnej obleček hahaha 🙂

 10. Dita napsal:

  Přidávám se k Zuzce:-)) Taky bych ráda viděla ten obleček:-) Jinak díky za odkaz na tu školu, jdu to hned prostudovat.

 11. Hana napsal:

  Tady v okolí Brna už je léto, jaro bylo minulý týden ve středu…..Mějte se hezky, těším se na další příběhy. Hana

 12. edith napsal:

  tak naprosto jsem to celé měla živě před očima! I tady už to propuklo, ale koupat se jeětě raději nebudeme…:-) Krásný večer do kerkyry a krásné svátky jara – velikonoce! edita a spol. z valach

 13. Ostrovanka napsal:

  buteo: tak to je super, hlavne, aby ti opet nezamrzly dvere…
  eja: 🙁 tak brzke uzdraveni.
  zuzka, dita: bohuzel nemuzu dat foto, to by adonis asi nevydejchal, ale myslim, ze osobne to rad predvede:)
  hana, edith: vy se mejte taky krasne a hezke jaro!

 14. Zuzka napsal:

  Budu si to pamatovat a rozhodně si to nechám předvést! 🙂

 15. Obycejna zenska napsal:

  Tak ja teda uz nevim,co se deje! Kvete mi vanocni kaktus, vcera i dnes nam tu snezi, a prej, ze jaro je tu a budem se koupat v mooori. To teda jo! Tak leda doma ve vane… ;o)

 16. Ostrovanka napsal:

  zuzka: plati.
  obyejna zenska: vy v tech vasich zemepisnych sirkach mate holt zase jine krasy…. a urcite jaro dorazi i k vam! hezké velikonce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *