Horký letní den (Je neděle)

V neděli tady má hodně lidí volno. I když se tady jinak pracuje od rána do večera celý týden po celou letní sezonu, Řekové neděli dost dodržují.

Už od rána nám zpívají popové v kostele, budíček netřeba. V 7 ráno cítím sálat horký vzduch. Větrák nad naší postelí je puštěn naplno, ale nestačí.

Ofelie si nějak podezdřele spokojeně prozpěvuje v postýlce. Touhle dobou jinak řve a chce ven. Teď sedí s rozbalenou pokakanou plínkou a s radostí si svoje výkaly rozetírá po celém těle, včetně hlavy, uší, nosu a pusy. Uáááááááá!!! S hysterickým výkřikem ji nesmlouvavě celou strkám do sprchy. Budíme sousedy dětským řevem.

Janýsek už zase v noci přišel k nám do postele. Vůbec nevím, kdy tohle skončí. V osmi? V patnácti? Ve třiceti? Jako správný řecký synek bude bydlet s rodiči až do té doby, než se ožení. Bude s námi do té doby spát i v posteli?

Adonis odešel nachystat loď. Vyrážíme dnes odpoledne s Uschi a Wernerem /viz článek „Němci na ostrově“/. Od posledního setkání, kdy mi jejich pes vykousnul díru do kalhot, uběhl asi měsíc a místo aby splnili slibované pozvání k nim, pozvali se k nám na loď.

Sluníčko už vykouklo zpoza věže kostela a já jsem musela zavřít okenice v kuchyni, abyhom se tu neuvařili.

Janýsek s Ofelií se koupou v dětském bazínku na balkoně. Mě právě přišla smska od českých turistů, že je nevyzvednul autobus na výlet. Nemůžu se nikam dovolat. Je neděle a nikoho nezajímá, že měl jet kdosi na výlet. Posílám jim, ubožákům, omluvnou sms napzět a slibuji jim pozvání na drink jako odškodnění. Jestli to takhle půjde dál, přijdu brzy na mizinu.

Ofélie se vykakala do bazénku. Janýsek ječí, že to tam smrdí a že tam nebude. Co se to dnes děje? Raději ji uložím k spánku a jdu se chystat. S dětmi na lodi to titiž není jednoduché a potřebuje to opravdu řádnou přípravu.

Adonis se vrátil a vyrábí salát a la nicoise. Strašně se ale rozčiluje, protože zapomněl koupit papriky. Já bych to prostě udělala bez paprik, ale to by nebyl Adonis a to by nebyl salát nicoise. V neděli sehnat papriky není tak jednoduché, ale Adonis pro ně pojede třeba 15km. Je strašně tvrdohlavý a já se neustále divím, po kom ty děti jsou. Bez paprik je schopen celý salát vyklopit do moře a odpoledne na lodi odvolat.

Jdu se připravovat, další „katastrofy“ už bych asi dneska nepřežila. Ještě se prorvat v tomhle vedru davem ve městě a pak už jenom „šššššššššššššššš“, příjemný vánek na moři a všechny trable jsou tytam.

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecká rodinka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Horký letní den (Je neděle)

 1. buteo napsal:

  NezávidímNejsem závistivý člověk, dokážu se při čtení cizích článků zasnít a taky si je upravit pro sebe. Nezávidím Vám to vedro /jsem kardiak/, ty děťátka, už mám vnoučata /v Německu a vidím je 1 x do roka/, manžela, klidně bych se obešel sám/neumím na lodi nic, mám jenom touhy/. V létě ve Štokholmu a na celém Mälerenu jsem se šel pominout. No,nic, narodil jsem se moc brzy nebo pozdě. Tak se aspoň kochám . Být sám na lodi a na moři a nevidět na obzoru nic, to musí být asi nejúžasnější pocit svobody, uvědomění si sebe sama, až bych se z toho zbláznil. /No jen na chvíli/. Mám rád silné pocity svobody. Nesnáším,. když mne někdo omezuje a diktuje mi.

 2. vozíčkářka napsal:

  buteo – moc hezké vyjádření,vyznání!Pajo – ráda čtu tvůj deníček!

 3. Jirka (Gryf) napsal:

  Zajímavé povídání
  Ahoj Pájo, narazil jsem na tvůj blog úplnou náhodou hledaje něco úplně jiného (pátral jsem v tu chvíli po nějakém podrobnějším popisu komboloi a ocitl se tady:-) ). A neodešel dříve, než si pročetl všechny tvé příběhy. Je to přesně to, co mi na našem internetu schází – pohled českých očí na běžný život na ostrově. Díky ti za něj.

 4. Ostrovanka napsal:

  moc a moc diky, mam velkou radost, ze se vam libi. zitra, pokud budu mit cas, napisu o dnesnich zazitcich z albanie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *