Pejsek…

Kdo mě zná, ví, že nejsem takový ten klasický milovník zvířat. Mám všechny zvířata (i lidi) ráda, pokud mě nekoušou a neotravují, ale že bych běhala za pejsky a kočičkami a musela je nutně hladit, to vážně není můj případ.

Adonis má nejraději potulná zvířata. Jakoby v něm vycítila parťáka, i ona ho milují, na rozdíl od těch domestikovaných. Psi na něj většinou vrčí a kočky zdrhají. Kdežto pejsci a kočičky z ulie se za ním mohou běhat. A tak téměř denně, když jdeme na procházku, bereme „našim“ dvěma psům, kteří bydlí v přístavu a nikomu nepatří, nějakou večeři, když Adonis zapíská, seběhnou se nejdřív všecky kočky z okolí, ty ale musejí chvíli počkat, až na n dojde řada. Adonis o těchto psech mluví jako o „my babies“ a Ofélie na ně strašně žárlí, když jim Adonis vyváří a zdá se, že jeho dospělé děti jsou až na druhém místě.
Dnes jsme se šli projít už odpoledne hned po silné bouři. Ve starém přístavu se k nám připojil malý, bílý, špinavý pejsek s obojkem. Když šel věrně vedle nás asi kilometr, začali jsme si říkat, že je to divné, že se možná ztratil. Pak ale, když začal přebíhat silnici sem a zase zpět a auta brzdila se skřípěním těsně před ním, dostali jsme o čoklíka strach.
Ani po dalším kilometru nás neopustil a šel pořád s námi. Já jsem něco fotila a on věrně čekal. Uvažovali jsme, co s ním, aby neutekl na silnici a něco ho opravdu nepřejelo. Adonis kdesi v nějakém harampádí v přístavu (v tomhle je Řecko dobré, že člověk tu najde vždy, co potřebuje, to by se třeba ve Švýcarsku stát nemohlo) kus dlouhého drátu, ten mu přivázal na obojek a tak jsme si vedli pejska na vodítku.

Řekli jsme si, že ho vezmeme na procházku a pak ho uvážeme před přístavní policií, snad ho tam najde majitel. Mezitím jsem jeho fotku i s naším telefonním číslem dala na různé korfské facebookové stránky.
Pejsek s námi šel spokojeně celou naši trasu. Když jsme se blížili zase k přístavu, potkali jsme nějakou (opravdu dost pěknou) paní se dvěma malými bílými pejsky, kteří na pohled vypadali podobně a Adonis měl za to, že majitelé bílých malých čoklů by se měli všichni znát, tak se k ní začal přibližovat, ale ona svírala křečovitě vodítka se svými bělostnými pejsky tak úzkostlivě, že bylo jasné, že o žádný kontakt opravdu nestojí.
Adonis ji tedy obešel, paks e zamyslel a řekl: „Ale zase jako kontakt na pěkné pejskařky to není špatné…“ A já věděla, že si psa vezmeme domů, alespoň pro dnešek, pokud někdo nezavolá na inzerované číslo, protože Adonis půjde ráno na procházku i se psem a bude všem ranním chodcům vyprávět, jak jsme k němu přišli, a hezkých pejskařek se bude s výrazem začátečníka ptát, co s ním má dělat.
A tak jsme šli koupit dvě psí konzervy (jednu na večeři a jednu na snídani, pak už se ho musíme zbavit), v místním zlatnictví nám postarší majitel, známý milovník psů, radil, kam ještě dát inzerát a sám si pejska fotil, aby ho dal na sociální sítě, a my jsme pejska opravdu odvedli domů.
Máme takový malý krytý dvoreček, tak dostal deku a jídlo a vodu. A Adonis si pak řekl, že zítra je neděle, takže když se ho nezbavíme, nebudeme pro něj do pondělka mít žrádlo, tak šel znovu do supermarketu a všechny prodavačky mu visely na rtech a vzdychaly, jak je šlechetný, a pak mu vedoucí dala pět konzerv zdarma, prý aby taky udělala nějaký dobrý skutek.

A co dál? Nevím… vzhledem k tomu, že nám brzy odejde z domova naše poslední dítě a Adonis se letos v zimě pěkně nudí, trochu se obávám, aby nám psisko nezůstalo… Tak držte palce, ať se brzy ozve majitel!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Pejsek…

 1. nominek napsal:

  Držím palce, ať už to dopadne tak nebo tak 🙂

 2. Ostrovanka napsal:

  Díky! Nakonec jsme přes FB našli po mnoha hodinách majitele. Takže šťastný konec pro všechny 🙂

  • nominek napsal:

   Tak to je úplně super, že se to povedlo!
   Majitel musel být ohromně rád, a někteří z vás asi taky 🙂

   • ostrovanka napsal:

    myslím, že potěšení na všech stranách až do chvíle, než se ozval někdo jiný, že to je asi jeho 😀 tak nevím. předali jsme kontakt na údajného majitele a doufáme, že si to nějak pořeší mezi sebou.

 3. Čerf napsal:

  Už několika psům v Řecku jsem musel pracně vysvětlovat, že si je opravdu nemůžu vzít do Čech a ani jim by se tam nejspíš nelíbilo, protože tam není moře, je tam kromě léta dost chladno a člověk častěji narazí na zamračené lidi :-). Jsem rád, že nakonec vše dobře dopadlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *