Když muži stárnou

Můj muž Adonis se někdy v lednu rozhodl, když viděl jakousi svoji fotku, že se svým narůstajícím břichem musí něco drastického udělat. Vlastně už se takto rozhodl před rokem, ale trvalo mu právě dvanáct měsíců, než od slov přešel k činům. A když se Adonis k něčemu rozhodne, pak ho už nic nezastaví.

Začal tedy chodit každé ráno v 7.50 na sedmikilometrové procházky (musí to být vždy ta samá trasa, jednou jsem ho přemluvila, abychom šli jinudy, a byl z toho rozhozený celý den) a večer na další pětikilometrové na opačnou stranu. Ať prší nebo v noci špatně spí, prostě jde, i kdyby hromy a blesky a trakaře padaly.

Při jedné z ranních procházek potkal pana Vasilise, který se zaradoval, že mého muže po letech vidí. Chtěl se mu odvděčit za to, že kdysi bezplatně vyšetřil jeho vnuka, který spadnul z houpačky, ale pak z toho nějak sešlo. Pan Vasilis tedy slíbil, že další den se setkají na stejném místě a on Adonisovi předá dárek od jeho syna, který má na starosti jakési parfumerie na Korfu.

Další den tedy přišel Adonis domů s ne moc vábně vypadající krabičkou, na které bylo napsáno TESTER a uvnitř byla opravdová lahvička parfému Allure homme od Channelu. Adonis  parfémy do toho dne nesnášel, neboť má velmi jemný čich a jakékoliv voňavky ho dráždí. Dokonce před mnoha lety pozval jako svobodný mládenec jednu zdravotní sestřičku domů na večeři. Ta ale přišla tak navoněná, že ji Adonis z domu vyhodil a večeři snědl se svým staromládeneckým kamarádem Nikosem. Já se nemohu namazat ani lehce parfémovaným krémem, protože bych se se zlou potázala. No, tak tenhle samý Adonis si o tomto parfému přečetl za prvé, kolik stojí, a za druhé recenzi, která produkt označuje za velmi přitažlivý a také prý ukazuje charakter pravého muže. A tak se tento můj samý Adonis, ač jsem ho přemlouvala, ať parfém nechá svému synkovi, začal na stará kolena vonět! Pss-pss – hezky pod tričko!

Adonis se se svým novým parfémem vychloubal našemu společnému kamarádovi Jorgosovi, který přišel na návštěvu, a tvrdil, že se za ním při ranních procházkách otáčejí ženy. (Pak tedy podotknul, že když ho spatří, otočí se většinou zase na druhou stranu..)

Jorgos, kamarád o pár let mladší, než je Adonis, byl příhodami s otáčejícími se ženami natolik nadšen, že chtěl parfém taky vyzkoušet. Nastříkal si tedy trochu na ruku a přivoněl si. „Hm…,“zhodnotil zkušeně. „Voní opravdu docela hezky…“

Moje patnáctiletá Ofélie zrovna procházela okolo, a tak ji Jorgos zavolal: „Pojď si čichnout. Jak ti to připadá?“

Ofélie si přivoněla, zamračila se, pak chvilku přemýšlela a nakonec řekla: „Mmmm… voníš jako starý muž.“

Všichni jsme se rozesmáli, a pak si dolili skleničku vína, a oba muži zhodnotili, že ješitnost je vlastnost, která ani s věkem nikdy nezmizí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecká rodinka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Když muži stárnou

 1. Čerf napsal:

  Kdepak, „charakter pravého muže“ se nakonec vždycky prosadí, i když to někdy déle trvá :-).

 2. Krchnakova Alena napsal:

  Pavlinko,uzasne cteni pozdravujte sveho muze,uz jsem se tak dlouho nepobavila moc vas vsechny zdtavim a tesim se na dalsi krasne cteni Alena

 3. NULI napsal:

  Pajo, muj muz se rozhodl, ze take musi nejake kilo shodit. Tak uz ma asi 2-3 dole. Protoze ma problemy s kycli (predtim totiz urputne chodil, ale fakt zavodnim tempem), tak ted jezdi na rotopedu. Prima vypraveni!

 4. Vladimír napsal:

  Já si myslím,že muže nezviditelní voňavka,ale jeho charakter.Je ale pravdou,že bychom se měli zdokonalovat v každém věku.

 5. Gitka napsal:

  Vaše příspěvky čtu pořád dokola. Děkuji za ně. Vydržte i v těch nelehkých korona časech. Gitka

 6. Gabina napsal:

  Ahoj Pájo, hned mám hezčí den po přečtení tvého příběhu. Teď bohužel tvrdnu v nemocnici. Pozdravuj rodinku.

 7. Gabina napsal:

  Salmonela, ale už půjdu domu

 8. Dania napsal:

  Pořád obdivuju, jak dlouho jste tenhle blog vydržela psát (prosím, pište dál!)
  Je to jako taková kronika Vaší rodiny…

  • ostrovanka napsal:

   jé, díky!! já jsem se nad tím taky teď zamýslela, že možná budu jedna ze služebně nejstarších blogerek v republice. já zas něco vymyslím, ale poslední dobou je to dost hektické.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *