Jarní příhody

Už dlouho jsem nepsala nic o škole, která mi dávala neustálé podněty k blogování. Jenže já jsem změnila školu hrůzy na školu celkem normální a uvědomila si, že všechno zlé je k něčemu dobré. Ta stará škola byla nevysychajícím zdrojem historek.

Nová škola je celkem spořádaná. Paní učitelka požádala děti, aby si pořídily notýsek, aby si pamatovaly úkoly, povinnosti a další. Místo čtení nudných deseti stránek bez vysvětlení, což dělala minulá třídní,  jim ta nová vypráví tři stránky a vysvětluje, o co jde. Děti se o přestávkách nervou jako šílenci a učitelé jsou celkem civilizovaní. Zbavili jsme se taky paní Afrodité, učitelky hudby a zároveň jediné ženy na tomto světě, kterou nemůžu vystát. Janýsek už dvakrát přinesl výborné vysvědčení, Haleluja.

 

Jediným člověkem, který trošku kazí imidž školy, je učitel angličtiny. Prazvláštní chlapík, který má něco společného s místní hudební akademií (ke kterému bych za normálních okolností měla chovat své sympatie), učí děti všemu jinému, jen ne angličtině. Vypráví jim řecky o tom, jaké je to na vojně, jak se poráží prase, že Řecko je kolébkou kultury a Německo této kolébce dluží peníze z války a celá krize je uměle vyvolaná Německem, aby nemuselo své dluhy splácet. Když se rozčílí, bouchá pěstí do sešívačky, kterou má na stole třídní učitelka, takže ji rozbíjí a při hodinách krade papíry A4, které musí kupovat rodiče dětí, protože škola nemá peníze. Pan učitel ale papíry potřebuje na kopírování svých not, takže si vždycky dá do tašky půlku balíčku.

 

Tuhle zase dětem vyprávěl vtip, že stál před soudem člověk, který zmátil pravoslavného popa. Když se ho soudce ptal, proč to udělal, řekl, že si myslel, že to byl Batman. Tak to je náš muzikální učitel angličtiny…

 

Zajímaví jsou také spolužáci. Ačkoliv jsou vskutku o dost mírnější, než ve staré škole, protože tahle škola je tak trošku „na vyšší úrovni“, občas se potýkáme s nepochopitelnými věcmi.

 

Janýska tuhle pozval jeden spolužák na oslavu narozenin. Pozval zároveň celou třídu, ale nikdo nechtěl přijít, protože se ten den zrovna hrál důležitý fotbalový zápas Olympiakos vs Panathiaikos, a to si nemohl nikdo nechat ujít. Chudák oslavenec, který byl zoufalý, že na jeho party nikdo nepřijde, přinesl dětem do školy pozvánky tohoto znění:

 

Milý kamaráde, zvu tě na oslavu svých narozenin v neděli 12. dubna. Nejdříve si budeme hrát na konzole PS3, potom budeme jíst souvlaki a nakonec se budeme společně v televizi dívat na zápas Olympiakos vs Panathianikos.

 

Přišly všechny děti, kromě Janýska, kterého fotbal ani play station nebaví.

 

Oslavenec potom dětem vyčetl, že dárky, které přinesly, neodpovídaly jeho představám.

 

Zaujalo mě, jak děti rychle dospívají. Ofelie se mě tuhle zeptala , zda je synonymem plivnutí slovo flusnout…

 

Tak takhle hezky nám začíná na Korfu jaro…

Příspěvek byl publikován v rubrice Ach ta školka/škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Jarní příhody

 1. Martina napsal:

  Zdravím Pavlo, tak to je fajn , že ta škola je už v pohodě. Jaro u nás začíná velmi pomalu , ale už se rozběhne a bude to veselejší. Já už počítám dny do odjezdu na Korfu, ale to je ještě daleko.
  mějte se moc pěkně a přeji krásné a příjemné jaro. Martina

 2. ostrovanka napsal:

  tak at se vam tu libi! tady jaro celkem v plnem proudu, az na dnesni den…:)

 3. Eja napsal:

  chachachacha! Tak to mě pobavilo, hlavně ta pozvánka na narozeniny :-DDD Skvělé je, že tahleta škola taky skýtá zajímavé lidi a témata, takže máš pořád o čem psát!

 4. Mira napsal:

  Dobrý den Pavlo, děkuji za Vaše čtivé příběhy. Všechny Vaše knihy mám přečtené již několikrát a vždy se těším na další příběhy. Řecké ostrovy jsou i naší vášní a dle možností je navštěvujeme. Na Korfu jsme byli loni a rádi se tam budeme vracet. Chtěla bych navázat na příspěvek pana Petra od Hradce Králové z 19.3.2013. I my totiž bydlíme na okraji Hradce Králové a postupně rozšiřujeme řady stejných nadšenců. Mým přáním je trávit na řeckých ostrovech co nejvíce času, ale manžel není těmto představám tak úplně nakloněn. Napadlo mě, že kdyby byl vtažen do okruhu pro-řecky smýšlejících lidí, byla by třeba určitá šance. Pokud byste měli zájem (pan Petr a jeho manželka) můžeme si vyměnit mailové adresy, ozvěte se mi.
  Zdravím paní Pavlu a celou rodinu a děkuji za tento blog.
  Mirka z Hradce Králové.

  • ostrovanka napsal:

   mila mirko, diky za vzkaz, snad si ho petr precte. kdyztak zkuste stranky http://www.recko.name , tam je rekomilu cela fura:)

   • mira napsal:

    ahoj, děkuji za tip. Letos plánujeme dovolenou v polovině září. Uvidíme, jaká bude nabídka a který ostrov vybereme. Nicméně Korfu zůstává po Rhodosu, Zakynthosu, Kosu a Krétě mým favoritem a určitě se tam zase vrátíme.
    Mirka

 5. petr napsal:

  Zdravím řekomily – Pavlu, a též děkuji za perfektní knihy,blog, ale i zpravodajství 🙂 , Petr si to přečte, nebo se mu to pokusím vyřídit – trochu se známe a jsem též z HK, ono je hodně řekomilů po celé ČR, ale patrně není tolik času jak by si každý přál…:-) Na recko.name je snad všechno a i ti největší fandové ,někdy to chce dlouze hledat v diskuzi, ale informací tam je habaďěj 🙂

  • mira napsal:

   Ahoj, zdravím všechny příznivce řeckých ostrovů. Děkuji Petrovi 2 z HK za pomoc. Pokouším se najít možnost, jak trávit v Řecku více času, nejen každoroční dovolenou. Nejlépe celou zimu. Pokud nás bude víc, třeba vymyslíme způsob, jak v našem věku (téměř 50) zvládnout práci, rodinu a zároveň pobývat co nejvíce v teplejším podnebí než je naše zima. kontakt: mira.chme@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *