Čeští turisté IV. (Pozor, soutěž!!)

Tak se mi, jako alespoň jednou ročně, i letos stalo, že mi nějaké mladé dívky zazáviděly, že se mohu válet u moře a ještě za to dostávat zaplaceno a rozhodly se, že mi trošku zaškodí.

Napsaly do cestovní kanceláře, pro kterou pracuji rozsáhlou reklamaci, kde si stěžovaly na všechno možné a mimo jiné i na mě. To všechno bych ještě brala jako normální, nebýt toho, že ve své reklamaci použily tuto větu:

„Vaše delegátka je na ostrově známou a vyhlášenou k…, což na Vaši cestovní kancelář moc dobré světlo nevrhá“.

A tohle mě dopálilo. Ne snad, že bych z toho měla v cestovce nějaké problémy, ale spíše proto, že někdo dovede být tak zlý a myslí si, že si může dovolit cokoliv.

Rozhodla jsem se po zralé úvaze, že to takto nenechám. Okamžitě jsem se spojila se svým fantastickým kamarádem právníkem, který slečnám napsal dopis, že jim oznamuje, že český právní řád chrání lidskou osobnost před pomluvami a že je tudíž vyzývá k písemné omluvě, jinak bychom u soudu žádali finanční odškodnění za poškození dobrého jména a pomluvu.

Děvčata se vykrucovala, jak mohla, až nakonec pověřila jakousi paní advokátku, která se k věci postavila takto.

Cituji z dopisu Judr. Lenky Patenidisové z Haštalské ulice:

„…Ohrazujeme se proti tomu, že uvedené slovní spojení považujete za tvrzení, a to z důvodu, že nemá žádný konkrétní obsah. Nemůže být proto ani zjišťována jeho pravdivost či nepravdivost. Za písmenem k… si lze rovněž představit mnoho krásných slov, jako je květinka, kráska apod.“

Opravdu jsem zůstala s pusou otevřenou. Ano, toto bych ještě očekávala od primitivního děvčete, ale od advokátky, která má kancelář v centru Prahy?

Napsala jsem proto tentokrát paní doktorce sama:

Važena paní doktorko,

četla jsem Váš dopis mému advokátovi a opravdu jsem
nevycházela z údivu. Skutečně se domníváte, že pokud Vaše klientka o mě napsala do reklamace, ze jsem zde známou a vyhlášenou k…,
což na cestovní kancelář nevrhá dobré světlo, že by se do nedokončeného
slova dalo dosadit „mnoho krásných slov jako květinka nebo kráska“?

V tom připade bych si dovolila zveřejnit Váš dopis na svých internetovych
stránkách, kde zaroveň vyhlásim anketu o nejtrefnější slovní spojení, které
Vám po skončeni soutěže zašlu na Vaši adresu.

S pozdravem, Ostrovanka

Tak. A je to. Odpověď od vtipné paní doktorky jsem zatím nedostala. Soutěž ale vyhlašuji. Protože zatím neumím dělat ankety, pište své návrhy, prosím, do komentářů.

Přeji Vám všem k… den.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zážitky s turisty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Čeští turisté IV. (Pozor, soutěž!!)

 1. Leni ze Sevilly napsal:

  Nestacim se divit, cim se lidi „bavi“(?) Zavist? Skodolibost? Primitivni zpusob pomluvy? Hanba…Pokusim se vyhnout onu slovu, ktere tam patri a vymyslim treba:KAZISVETKA :))))Tesim se na vysledky ankety a vysledek cele „kauzy“ s temito k…. (kvetinkami)

 2. Beruska napsal:

  Ze by tim p. advokadka myslela, ze ty dve k…edlubny chtely dat na vedomi tve cestovni kancelari, ze jsi znamou a vyhlasenou „KURIOZITOU“ ostrova?

 3. maja napsal:

  k…..neuveritelne…kobliha, kojna, kmotra, kartarka, KORFIOTKA (muj favorit), kolcava, komunistka, kapitalistka, konkurence, kontrarozvedka, kontrola, konstrukce, kvintesence, kyselina, kosticka, karieristka….. musim si vytahnout svuj otuv slovnik naucny z roku 1895, treba tam neco najdu…cau (k)ostrovanko

 4. Ostrovanka napsal:

  gratuluji vsem, majo, zatim jednoznacne vedes, ale pocita se od kazdeho jen jedno slovo, tak si vyber.kazisvetka a kuriozita je taktez super!!

 5. Anonym napsal:

  lidi neznají hranictak na tenhle článek musím chtě-nechtě raagovat. To je nepředstavitelné, jak dokážou být lidé drzý, no a ta advokátka si snad dělá srandu? No taky se zapojím do soutěže a vymyslela jsem slovo Kosmonautka.. třeba máte na ostrově nějakou vesmirnou základnu a holky na to teď přišly 🙂

 6. buteo napsal:

  Prostéta závistivá děvčata /pokud nebyla jenom nástroj k napadení Tebe/ asi nejsou dost dobře situované finančně, jinak by si vzaly známého a věř že kvalitního obhájce třebars pana Sokola. Takhle si k jejich škodě vybrali b…. A teď ať se zas ona trápí, co umím já na b.

 7. Rowdy napsal:

  Kočkou, určitě myslela kočkou!!!

 8. Bára napsal:

  Myslím, že tam patří „katoličkou“. Dobře zavzpomínej, když jsi je viděla poprvé v plavkách, nevyklouzlo Ti náhodou něco jako „proboha…“ ?

 9. Ostrovanka napsal:

  super,posilejte dal, abych mela pani doktorce co preposlat. vsechny napday jsou super, ale katolicka je ted asi ve vedeni:))

 10. pravnik napsal:

  Hmm, k… – asi myslely kapacitou…Jinak právní argumentace paní advokátky je zajímavá a má něco málo do sebe. Na druhou stranu vůbec nerespektuje kontext…Zajímalo by mě, jak by to rozhodl soud. Zkusím se podívat po nějaké judikatuře 🙂

 11. Ostrovanka napsal:

  2pravnik: kapacita…??co ma do sebe jeji argumentace?

 12. eja napsal:

  co treba karimatka??to je matka, ktera hodne vaří kari. Mužská obdoba je karitaťka.

 13. of1 napsal:

  Taky se připojuji k soutěži.napadá mě třeba…kořenářka.jinak, …což na Vaši cestovní kancelář moc dobré světlo nevrhá“.mi připadá dost konkrétní věta(?) nato, aby poškodila pověst delegátky bez ohledu na význam záhadného slova k… . Navíc, nedokážu si představit člověka, který by se po přečtení této věty dovtípil něco jiného než to co tím chtěl(y) básník říct.

 14. Ibádovo oko napsal:

  Ledaže bychom to zkusili s tím „k“ tak jako Burian v „To neznáte Hadimršku“: k..k…k… krasavice inteligentní?

 15. betka napsal:

  a myslíš že bys je mohla zažalovat? jinak, kdy zase pojedeš do prahy??? a jestli chceš můžu tě naučit dělat ankety…

 16. Tereza napsal:

  Ostrovanko, taky jsem delala delegatku, lidi jsou tupi, bohuzel….a taky hodne zli, docela bych tem kachnam prala, aby si zapotily zadecky z hnusnych pomluv!Hodne stesti!

 17. Marie K. napsal:

  Knihomolka, kalamár, kolejnice, knedlík…. 😀 Asi velice chytra pani.

 18. Děda Lebeda napsal:

  Ostrovanko nedej se,,,Možná, že Ti nechtěly ublížit a mohla by jsi být vyhlášenou k… \ kuchařkou \ to by byla pocta co ??? Jinak ti fandím a nevzdávej to. Jsem rád že jsem sem zaskočil, nakouknul a budu se rád vracet.DL.

 19. sandra napsal:

  kamarádkou, určitě to mělo být kamarádkou:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *