Geniální šachista (Náhodné setkání)

Včera jsem vzala své děti společně s našimi chlapci na hlídání /Matějem a Kubou/ do jednoho pěkného hotelu, kde je čistý a příjemný bazén. Děti řádily ve vodě, kluci hráli obrovské šachy u bazénu a já jsem tiše podřimovala. Idylka.

Po nějaké době si chtěl zahrát šachy i Janýsek, takže si dal partičku s Matějem, potom oba bráchové mezi sebou a já jsem mezitím přišla přihlížet napínavé hře.

Celou dobu nás tam pozoroval takový malý hubený chlapeček s brýlemi, který klukům pomáhal rovnat šachové figury a pak projevil zájem si zahrát taky.

Matěj, starší z hlídačů, který je na šachy odborník, rozestavěl figurky a vyzval chlapce, ať si tedy jde jednu hru zahrát.

Chlapeček si narovnal brýlečky, potahnul jednou figurkou a než se Matěj zmohl na nějaký tah, šel se zatím rychle smočit do bazénu. Pak dal druhý tah, opět se šel rychle vykoupat a pak ještě asi další dva tahy, mezi nimiž si odskočil a hra byla najednou u konce. Mat.

První se zachmuřil Matěj, hned po něm se se zájmem na chlapečka podíval Matějův brácha -všichni jsme nevěřícně kroutili hlavou a tak si dal malý s velkým ještě jednu hru.

A zase: chlapeček potáhnul a šel se vykoupat do bazénu a po několika dalších tazích opět s přehledem vyhrál.

Zajímalo mě, kdo chlapeček je. Mluvil francouzsky a říkal, že hraje druhým rokem hlavně s tatínkem a ukázal na okraj bazénu, kde seděl menší černovlasý pán středního věku a smáčel si nohy ve vodě.

Přisedla jsem si k němu a ptala se ho, zda je tatínek toho nadaného chlapečka. Se skromným úsměvem mi začal vyprávět, že je majitelem nějaké kavárny v Bruselu, kde si občas hraje šachy se svými hosty. Malý Nicola ale asi před dvěma lety projevil zájem se hru naučit a od té doby za tatínkem chodí do kavárny a hraje tam s hosty. To už ho ale přestává bavit, protože jsou slabí protihráči, tak začal hrát s tátou, když ale poráží pořád i jeho /tatínkovi prý šachy úplně znechutil…/, přihlásil se do klubu, kde vyhrává jednu soutěž za druhou. V říjnu má do Bruselu přijet Kasparov zahrát si s několika lidmi najednou a Nicola byl prý vybrán mezi těch několik.

Tatínek je původem Ital a maminka Korfanka a tady jsou teď na dovolené v hotelu, aby mohli navstěvovat příbuzné.

Když jsme se loučili /nemohla jsem si vzpomenout, jak se řekne francouzsky, že mě těšilo a tak jsem ze sebe vykoktala něco v tom smyslu, že se snad nevidíme naposled-hrůza-hned mne polilo horko a krev se mi nahrnula do hlavy-, což tatínek kvitoval s potěšením a řekl, že doufá, že to opravdu ne a mile se na mě usmál, na což se jeho manželka zpovzdálí netvářila moc přátelsky –ach, ty žárlivé Řekyně/, řekl mi ještě, že si Nicolu můžu vygooglovat, což jsem doma hned udělala. Podívejte se se mnou zde:

Nicola Capone

Myslela jsem, že už asi tento týden nebudu mít žádny volný čas, ale napadá mě, že člověk, když chce, si čas vždycky udělá, možná se na zázračného chlapečka /a na jeho roztomilého tatínka/ zajdu ještě jednou podívat…..

Příspěvek byl publikován v rubrice Zážitky s turisty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 reakcí na Geniální šachista (Náhodné setkání)

 1. Kharmina napsal:

  Uzasne. Koukla jsem se i na youtube. Mam kamarada, ktery hraje simutanku proti 4 lidem dokonce poslepu. to jde mimo moje chapani – proste matematika, kombinatorika, logika. moji nepratele 🙂

 2. Gomba napsal:

  šikovný kluk 🙂

 3. Honza napsal:

  reinkarnace
  Tohle povazuju za jeden z dukazu reinkarnace. Muj tip je v odkaze.

 4. hadimrcha napsal:

  genius
  Každého, kdo ovládá šachy obdivuji, je to nad mé síly. Pozdrav z Moravy

 5. Nikos napsal:

  Ma takove spravne mafianske jmeno 😀 Tak z neho urcite vyroste sachovej mafian 😀

 6. buteo napsal:

  Konec léta
  Dnes v Čechách skončilo léto. Začínají příjemné dny, kdy prší, fičí fítr a je prostě hnusně. Nemáš chuť sem jet? Jen si představ, že to zde bude dalších 7 měsíců. Dnes jsem se konečně odvážil plašit lidi a přilepil jsem svou fotku z blízka na svůj blog. Nezlobím se, když už nebudeš má kamarádka. Hezký večer do Kerkiry.

 7. Ostrovanka napsal:

  kharmina: taky nechapu…
  gomba, honza, hadimrcha: presne. ma muj obdiv.
  nikos: po tatinkovi:)
  buteo: chci prijet, ale nemuzu, zato muj janysek jede v pondeli do cech a strasne si preje, aby tam bylo hnusne. tak to se mu asi vyplni.s tou fotkou-ja to tusila:) muj vztah k tobe se nijak nemeni:)))

 8. NULI napsal:

  To je takypěkný zážitek. Jednou budete dětem vyprávět, jak si hráli se světovým šampionem.

 9. eMeM napsal:

  :)Nicola je šikula 🙂 Třeba o něm opravdu ještě uslyšíme…

 10. Marketa napsal:

  Opravdu zajimave setkani, ale jak jsem psala uz minule – jsem presvedcena, ze ty jim jdes naproti a s otevrenou naruci 🙂 Jen tak dal…pro Nikos: nejsi ty nahodou b.nikos alias ‚Rek jak poleno‘ ???

 11. Ostrovanka napsal:

  nuli: to mozna ano. mam to dokonce i zdokumentovane
  emem: nepochybne.
  marketa: nene, naopak, tahle setkani vyhledavaji me:)

 12. Anonym napsal:

  Marketa, jo to jsem ja 😀

 13. matysek napsal:

  Dobrý den Pájo, pročítám již několik dni různé stránky o řecku, protože jsme se doma dohodli, že letos podniknem dovolenou do řecka autem. Jelikož jsem po čtení Vašich stránek nabyla dojmu, že jste vstřícná pomoc, obracím se na Vás s dotazem. Doposavaď jsme s jednou vyjímkou, kdy jsme nacštívili Španělsko jezdili každy rok do Chorvatska. Letos chceme zkusit Řecko, vybrali jme Ostrov Lefkáda, ale neobjevila jsem zatím žádnou cestovku, která by zajistila ubytování a umožnila vlastní dopravu. Tak se ptám, jak velký by byl problém sehnat si ubytování přímo na místě. Vzhledem k tomu, že bychom jeli už 20.6.09. Jestli by bylo jen trochu možné mi odpovědět, zda se do toho máme pouštět? Děkuji Martina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *