Z deníčku Ofélie V.

Škola je dobrej materiál pro psaní. Pořád se něco děje. Někdy nad tím jen kroutím hlavou a někdy zas pospíchám domů, abych mamince vyprávěla vtipnou historku, co se ten den stala ve škole. Tak se teda podělím i s váma o pár historek.

Můj nejoblíbenější materiál je učitel zeměpisu. Někdy mam za to, že se prostě takhle chová, abych měla co psát na blog. Abych vám ho popsala: je celkem vysokej, má prošedivělé vlasy a ani jeho kolegové, ostatní učitelé, ho nemaj moc v oblibě. Jednou přišel do třídy s dvacetiminutovým zpožděním, rychle si sedl za katedru a hledal ve své tašce knížku zeměpisu. Po dlouhém a marném hledání se zvedl ze židle a snažil se najít nějaké vhodné téma, aby nás zabavil. Najednou se rozzářil a řekl : “dneska vám děti budu vyprávět o rakovině“.  Všechny děti zvedly hlavy  a napjatě poslouchaly. Učitel chvilku nic neříkal a pak z něj nakonec  vypadlo:  “Pokud máte někdo v rodině někoho, kdo prodělal rakovinu, tak neeixistuje možnost, abyste se jí vyhnuli…“ Spolužáci se na sebe vystrašeně podívali. Spiros zvedl ruku a zakoktal: “a-a existuje malá možnost, že tu rakovinu nedostanem?“  Učitel se na něj podíval a odpověděl: “no, pokud  neumřeš na rakovinu, tak umřeš třeba na komáří štípnutí. Miliony lidí letos zemřelo kvůli nakaženým komárům. Víte, jak jsou komáři nebezpeční? Víte, že během chvilky vás můžou  poslat pod kytky??“ Pak zazvonil zvonec a učitel sib běžel zakouřit na chodbu. Ja jsem se zatím snažila utěšit jednu holku, která ukazovala na štípanec na noze a mezi vzlykama se ptala, kolik času jí ještě zbývá.

Druhej den jsme s obavama zase cekali na toho učitele. Přiřítil se do třídy, vlasy mu trčely ze všech stran. Začali jsme hodinu,zrovna jsme se učili o Španělsku, najednou se rozzářil a řekl: “Když už jsme u toho Španělska, víte,  jak se tam chovají k býkům v aréně?“ Ani nečekal, až odpovíme a pokračoval: “zabodávají jim šípy do těla, aby je dezorientovali a aby ztratili veškerou svoji sílu. To koukáte, co? Lidi jsou zvířata! To není možný! Nechápu, jak to těm býkům můžou dělat! Ale lidi pro peníze jsou schopní všeho, protože jsou egoisti! Všichni jste malí egoisti a sobci! Víte, jak to v aréně páchne krví, když vystříkne z toho býka?“  Najednou vkročila do třídy ředitelka a učitel nadskočil na židli. ‚Eehm, jen jsem vás chtěla poprosit, jestli nemůžete ztišit hlas, protože si někteří učitelé stěžují, že moc křičíte. A proč jim vyprávíte o býcích  a o krvi? Nejste náhodou učitel zeměpisu?“  Učitel zrudl a řekl : “no jo, ale tyhle věci děti zajímají…“ Ředitelka se křečovitě usmála a pomalu opustila třídu.

Po škole jsem se šla ostříhat ke kadeřnici, protože jsem měla vlasy skoro až do pasu. Kadeřnice je sice strašně milá paní, ale taky děsná  drbna (a zpravodajka). Nedávno jsem ji viděla na ulici jak venčila psa a místo pozdravu mi gratulovala k nové ledničce, co jsme koupili a ona ji viděla, jak se k nám nese. Když jsem si sedla do křesla, vyprávěla mi, že když byla v mém věku (chodila do stejné školy jako já, protože na Korfu moc škol nemáme), měla ráda všechny učitele kromě jednoho blázna. A hádejte, koho měla na mysli? Učitele zeměpisu. Rychle sem ji povyprávěla pár věcí, které nám řekl a udělal. Nikdy za mých 13 let sem si nepředstavovala, že budu drbat učitele zeměpisu s kadeřnicí.

Nakonec musím přiznat, že se tomu učiteli vlastně ani nedivím. Kdybych učila přes třicet let ve škole jako on, určitě by mi taky ruplo v palici. Poděkovala jsem, zaplatila (dala mi poloviční slevu) a rychle pospíchala domů, abych mamince tuhle srandovní příhodu mohla vyprávět….

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Z deníčku Ofélie V.

 1. Zdenek napsal:

  Díky Ofelinko za pěkné počteníčko.Pamatuju si Tě,když jsi mlsala čokoládku,kterou jsem Ti kdysi dávno na korfu dovezl.Pošlu tu fotečku mamce,ať Ti ji ukáže.:-)))

 2. Čerf napsal:

  Pro to, aby se člověk něco ve škole naučil, to není nic moc, ale pro blog a pro drbání s kadeřnicí je prostě takový učitel požehnání :-).

 3. Vladimír napsal:

  Myslím,že z toho zeměpisu si žáci moc neodnesli.Hold je to jaké je.To bych jim asi toho mohl vyprávět víc.Zeměpis mě vždy zajímal.Ofélie je ale nad věcí a zkušená mamka ji poradí.Kdo to ale změní?

 4. Pavla napsal:

  Ofi, to muzu chapat jako varovani pred dlouhodobym pusobeni ve skolstvi :-). Pred lety, kdyz jsem byla mlada a jeste jsme nemeli auto, jezdila jsem do skoly na kole. Jednou rano jsem cestou zajela do obchodu a s taskou jablek na riditkach pokracovala dal. Pred skolou uz postavalo hodne zaku (dost casto tam I pres zakaz kouri). A jak jsem koukala po nich misto na cestu, dostala se mi jablka do dratů u kola a ja prelitla pres riditka a rozplacla se primo pred temi odrostlymi detmi :-). Asi mely zpestreny den. Diky za clanek a mej se prima.

 5. ofelie napsal:

  přesně !! 🙂 🙂 🙂

 6. Ila napsal:

  Na toho učitele nikdy nezapomeneš. Dnes je těžké děti zabavit, u nás si klidně hráli během vyučování s mobilem, nevím jak je to v Řecku. Jsem ze školy už dlouho, musím se zeptat dětí, které nedávno školu ukončily, jestli nemají podobné zážitky. Časy se mění. Těším se na další postřehy.

 7. Aleš Pokorný napsal:

  Uvažujeme o tom, jestli je to lepší v česku nebo na kerkyře. … A – nejsem si jistej

 8. Ivča B. napsal:

  To mám štěstí, že učitel zemáku je můj děda, kterej je normální . Ale naše učitelka na hudebku, ta je příšerná.

  • ostrovanka napsal:

   to je klika! ale nenadržuje ti? a učitelky hudby mají asi nějaký problém v mezinárodním měřítku… (těm normálním se omlouvám…)

   • Ivča B. napsal:

    No, právě, že vůbec ne. Chová se ke mě při hodinách jako k cizí :D. A s těma učitelkama na hudebku bychom měly něco udělat. A víte, že si ještě pamatuji, jak jsem byla malá a byli jsme s rodiči v Řecku na Korfu ( jezdíme tam doteď skoro každý rok ) dělala jsem tehdy strašnou hysterii kvůli tomu, že mě bolelo ucho, ale měla jsem v něm jenom vodu. A vy jste za námi přijeli až do hotelu. Já jsem občas strašnej hypochondr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *