Janýsek bloguje I. (aneb nejdelší věty na světě:))

Jak Tajvan a Tajman NA PLÁŽI NAŠLI KAMARÁDA

Jednou Tajvan z Tajvanem šli na pláž a potkali tam jednoho pejska co
byl zraněný tak řekli „mi ho tady ne necháme“ a vůbec si to ne užili ale zato se zastali pejska tak si ho vzali domů a dali mu jméno Tajlaj.

NA PŘÍRODĚ AŽ DO EGIPTA

Tak Tajvan z Tajmanem a Tajlajem šli do přírody a viděli tam různý zajímavý věci ,ale najednou někdo vzal Tajvana a dal ho do vězení,tak
Tajman nevěděl co má dělat a Tajlaj se tam seznámil z jedním tygrem
tak Tajman z Tajlaem nasedli na tygra a tygr čichal stopy a našli tam jedny sloupy a tak se k tomu přiblížili a to bylo to vězení ve kterém byl Tajvan a chtěli to otevřít a najednou přiběhlo 100 štěkajících psů a pak přišel jeden pán a všichni psi přestaly štěkat a řekl: „Jděte okamžitě pryč“

A on řekl: „Ne“a najednou všichni psi se zase rozštěkali a jeden pes po nich skočil ale oni uhly a ten pes spadl na bránu a ta brána úplně spadla a Tajvan z toho vězení a všichni utíkali a na jednom kopci viděli jeden malý větroň a do toho vlezli a ten pán co dal Tajmana do vězení ta se jmenoval Sam tak všichni běhaly za tím větroněm ale větroň jim uletěla tak Sam z jeho psi si vzal jedno velký letadlo i moc rychlí a tak je honili a byli ták blízko ale oni najednou udělali hrozně prudký pohyb že mu uletěli letěli přes Izrael a doletěli až do Egypta ale tam už nefoukal vítr tak museli přistát tak přistáli a pak se šli projít po Egyptě a šli se podívat i na pyramidy ale pak najednou foukalo tak rychle utíkali k větroni všichni do něho nasedli a zase letěli ale jak letěli viděli jednu stíhačku ale ta letěla fakt rychle tak oni si vzaly takový padáky a vyskočili z větroni a přistáli vedle pyramidy tak do ní vlezly a tam se skovali.

Pokračování příště…

Příspěvek byl publikován v rubrice Řecká rodinka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Janýsek bloguje I. (aneb nejdelší věty na světě:))

 1. Kopřiva napsal:

  Ty jo a mně lidi vyčítaj, že se ty moje dlouhý souvětí nedaj číst:o) A to já v nich i sem tam udělám čárku!;o)Jinak oceňuji geografické znalosti a vypointování příběhu a těším se na další díl;o)

 2. Bára napsal:

  Janýsku, moc pěkné!
  Kopřivo, já mám ta tvoje sáhodlouhá souvětí ráda, nenech se! Ovšem Janýsek je zdatná konkurence 🙂

 3. Sim napsal:

  uf to mali stastie ze im vietor neodfukol to lietadlo, kym sa pozerali na pyramidy.budeme cakat na pokracovanie

 4. evina napsal:

  Fakt hezký čtení, souvětí nesouvětí. I já se těším na pokračování.

 5. gugu napsal:

  Janysku ty chces urcite pejska od maminky, co?

 6. edith napsal:

  jo!tak na tebe Janýsku nemám! To fakt nemá chybu! teď by mohla takto dlouhá souvětí i spáchat maminka v řečtině…:-)))posílám velkou pusu z Valašska i Ofélii. Teta Edita, Jakub a strrýc Luděk

 7. eja napsal:

  hele zrodil se novej spisovatelskej talent! Geny se holt nezapřou! hezký, je to akční, těším se na pokračování!

 8. NULI napsal:

  Také chválím Janýskaa díky mamince, že mu udělala místečko :-).

 9. monika napsal:

  Bravo Janysku!! Pres Izrael do Egypta, teda klanim se zemepisnym znalostem!!Pajo a tobe obrovska gratulace ke cteni knizky v radiu!! Tak a ted uz chybi jen filmove zpracovani 😉

 10. Jirka (Gryf) napsal:

  Pěkné:-)Jestli štěkali tak jako to dokáže naše Jasmína, tak to musel být pěkný rámus :-)))

 11. Ostrovanka napsal:

  diky diky, janyskovi vyridim, prave se nachazi v praze. pokracovani bude brzy a jak videt, bude muset zacit psat vic:)

 12. Čerf napsal:

  Tedy oceňuji tu skvělou nahrávku na další pokračování. Jen tak dál, jsem zvědav, co se bude dít v pyramidě.

 13. Zuza napsal:

  Ta poslední věta je dokonalá. Nezkoušeli jste zjistit, kolik chybí Janýskovi aby pokořil rekord v nejdelším souvětí? Měl by určitě velkou šanci na první místo:-))

 14. My (14 let) napsal:

  Jak můžeš napsat Egypt s měkkým I?! Raději se nebudeme vyjadřovat o čárkách ohraničujících souvětí. A co teprve ty nespisovné výrazy?! Jak můžeš napsat „různý zajímavý věci“?! Když už s takovýmito povídkami lezeš na internet tak aspoň piš spisovně a vyjadřuj se pomocí slov, která lze najít ve slovníku. Ano, správně mluvím o slovu „skovali“. Co tím myslíš? Chvilku jsem váhala mezi kovat a opít (ožrat). Navíc se v těchto povídkách přehnaně často objevuje slovo tak, což působí hovorově a tudíž ne moc profesionálně. Taky spojuješ souvětí výrazem „a“ i když ve velké většině případů by se daly spojit mnohem lepším výrazem. Ale přes tyto do očí bijícím chyby jsme se u tohoto příběhu velice pobavili, protože jsem jak tě živ neslyšela, že by se do Egypta létalo přes Izrael.

  • ostrovanka napsal:

   :)) ahoj My, tohle psal muj syn Janysek v 9 letech. Protoze nechodi do ceske skoly, ale do recke, pise cesky s chybami. Na internet muze lezt kazdy, ale zalezi na nas, co si chceme cist a co ne. A pres co se leta, to vzdycky zalezi na tom, odkud letis:) mej se krasne, mila My a pokus se priste o trosku tolerance. Janysek se zase mozna pokusi casem naucit cesky pravopis. Tuhle povidku jsem sem dala ja, jeho maminka, a zamerne ji nechala i s chybami.

   • My (14 let) napsal:

    Tak to se upřímně omlouváme. Na vašich stránkách jsme se ocitli poprvé a ještě náhodou, tudíž neznáme vaší rodinu ani věk spisovatele ani nic okolo něho. Možná by bylo pro příště lepší někam napsat, že to psalo devítileté dítě, které ani nechodí do české školy a vyvarovat se tak podobným komentářům za který se znovu velice omlouváme.

    • Ostrovanka napsal:

     🙂 omluva se prijima. oni to ti ctenari tohoto blogu prave vedi. to je zajimave, ze jste se dostali na mem blogu zrovna na janyskovu povidku.tak se mejte krasne, Vy vsichni ctrnactileti:))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *