Aukce pro Eleni

Jmenuje se Eleni a narodila se české mamince a řeckému tatínkovi před více než dvěma lety. Místo pokladu v podobě sladkého miminka se však rodiče po dvaceti dnech od narození dočkali obrovského šoku v podobě těžce postižené holčičky s neveselou diagnozou.

 

Maminka Zuzka, která bydlí v Soluni, pečuje o Eleni dvacet čtyři hodin denně. K tomu má ještě osmiletou šikulku Marcelku, na kterou jí ale moc času nezbývá. A tatínek pracuje, jak jen může, protože péče o postižené dítě není náročné jen fyzicky a psychicky, ale také finančně.

 

Zuzka se také snaží, aby se malá Eleni dostala do Čech do léčebného programu, ale bojuje těžce s nedostatkem financí na letenky i na samotnou léčbu, na kterou si musí přispívat sama.

 

 

Přečtěte si rozhovor se Zuzkou a zvažte, zda byste rádi pomohli. Formy pomoci jsou různé. Kdo je v Soluni, může se se Zuzkou spojit a domluvit, jak pomoci fyzicky. Někdo má zase kontakty na lékaře nebo dobré nápady. My, co jsme daleko, můžeme pomoci hezkým slovem (za to si ale letenky ani drahou dietu pro holčičku bohužel nezaplatí), nějakým finančním obnosem, příspěvkem do naší Aukce pro Eleni na této facebookové stránce http://www.facebook.com/#!/pages/Aukce-pro-Eleni/153183121514490?fref=ts

 

nebo vydražením něčeho v aukci. A pokud nemůžeme pomoci finančně, můžeme alespoň sdílet.

 

Facebooková akce Aukce pro Eleni se rozběhne od příštího týdne, hned, jakmile seženeme dostatek předmětů ke dražbě. Prosíme, posílejte fotografie předmětů, které chcete do aukce věnovat, na adresu pavla74@hotmail.com a napište nám jejich vyvolávací cenu. Na FB pak můžete  pod jednotlivými fotkami přihazovat. Po skončení aukce vás poprosíme o zaslání přislušné částky za vydražený předmět na číslo účtu pro Eleni a hned, jakmile Zuzana potvrdí přijetí, dárce pošle daný předmět vydražiteli, který se s ním domluví přes vzkazovou schránku.

 

Pokud nechcete dražit, ale přesto poslat nějakou korunu či euro, můžete sem:

Řecký účet Zuzky  878/651455-33 Ethniki trapeza, jméno Zuzana Alhusseini

Český účet 0554300013/0800 na jmeno novakova marcela heslo Eleni

 

Pokud chcete poslat peníze jen tak, uveďte do zprávy heslo Eleni. Pokud budete posílat peníze za vydražený předmět po skončení aukce, napište číslo předmětu a vaše jméno.

 

Dražba bude trvat od vypuknutí deset dní. Teď tedy prozatím sbíráme předměty (peníze můžete klidně posílat hned).

 

Po skončení dražby zůstane FB stránka pro Eleni v provozu a Zuzka nás bude informovat o Elenčiných pokrocích a její léčbě a taky o tom, za co darované peníze utrácí.

 

Pravidla jsou snad jasná, jinak rádi vysvětlíme v komentářích níže. Prosím, nezapomínejme na to, že mít zdravé dítě je dar, nikoliv naše vlastní zásluha a zkusme pomoci alespoň malou částkou těm, kdo takové štěstí v životě nemají.

 

Rozhovor se Zuzkou Alhusseini, maminkou Eleni:

 

Ahoj Zuzko, jak dlouho už jsi v Řecku a jak ses do Řecka dostala?

 

Do Řecka jsem se konkrétně dostala již před 18 lety a to na Cofru na svoji první dovolenou, na kterou jsem si ušetrila z brigád. Přijela jsem se svojí tehdy nejlepší kamarádkou a Corfu mi tak učarovalo, že jsem si tam našla práci v supermarketu, toto kolečko se opakovalo ještě další dvě léta, to poslední jsem si dokonce udělala rychlokurz řečtiny.

 

Co se stalo potom? Zamilovala ses tady?

 

Do Řecka jsem přijela znovu asi tři roky poté jako delegátka cestovní kanceláře a zamilovala se a z této lásky mám dnes již osmiletou Markelu, která mluví česky (a zlepšuje se díky České školičce) a je velký milovník knedlíků. Bohužel vztah nedopadl, tatínek se zapletl s novodobým bičem v Řecku a to jsou automaty a sázky na fotbal, a jelikož situace
byla neúnosná, odešla jsem od něj.

 

Má Marcelčin táta s dcerou nějaký kontakt? Přispívá na ni?

 

Ne, o svou dceru se nestará, peníze na ni neposilá, volá jí maximálně dvakrát do měsíce.

 

Pak se tedy zamilovala podruhé a porodila jsi další miminko. Narodila se Eleni, ale ta měla problém. Můžeš nám k tomu něco bližšího říct?

 

Když jsem byla rozhodnutá k návratu do ČR, tak se mi do cesty připletl nový přítel, se kterým mám svou druhou holčicku Eleni. Mimochodem, k velké dceři se chová jako vlastní táta a M8ca mu říká tati již od začátku a sama od sebe..

 

Bohužel na3e Eleni se narodila s epilepsií, to jsme zjistili asi 20 dní po porodu, pak po 2 nebo 3 očkováních se u ní projevil Syndrom West, což je v podstatě neléčitelná forma epilepsie, jejíž původ se těžko zjišťuje.

 

Tato nemoc se projevuje epileptickými záchvaty, které se opakují i šedesátkrát denně, zasahuje mozeček a s tím je spojená těžká hypotonie, dítě v podstatě nevidí a nedá se to léčit, je to vada mozku. Tyto děti mají celkově nejasnou prognozu.

 

Samozřejmě mají další problémy, u Eleni třeba těžké dýchací potíže, kvůli kterým musí být často hospitalizována v nemocnici, být na kyslíku, na kapačkách a třeba i hloupá rýma ji může ohrozit na životě.

.

Eleni je ale velká bojovnice a velmi by jí pomohly lázně,  konkrétně Klimkovice, aby se jí zpevnily svaly, aby se mohla posadit. Ve svém věku totiž nejen nechodí, ale ani nesedí. Z dvou a půl roku strávila totiž skoro půlku života v nemocnici.

 

L To znamená, že si s vámi osud docela krutě zahrál. Jak se k tomu celému staví tvůj nynější partner, Elenčin otec?

 

Její táta si to nechce přiznat nahlas, snaží se nás zajistit, ale bohužel situace je velmi těžká. Eleni je na speciální léčbě, která se jmenuje Ketogenní dieta a stoji 1200eur měsíčně, ani v ČR se nehradi celá. A přitom je to jediná šance na zlepšení stavu.

 

Celá tato situace se odrazila na našem společném životě. Z bezstarostné holky jsem se stala unavenou matkou postiženého dítěte, jsem uvázaná doma, nikam nemůžu jít. Málokdo se odváží mi s Eleni pomoci a náš osobní život se úplně vytratil.

 

Do toho se hádame kvůli financím, únavě a nedostatku času na jakýkoliv osobní zážitek.

Vyřizovat cokoliv na řeckých úřadech je o nervy.

 

Nepřemýšlelas někdy, že by ses vrátila do Čech? Nebyla by tam péče o Elenku v tomhle případě jednodušší a účinnější??

 

Asi  by v Čechách péče o Eleni byla lepší co se týče cvičení. Ale upřímně řečeno, nemám tam kde bydlet a na podnájem ze sociálních příplatků si nevydělám, do práce nemůžu, a tak bych život tam neutáhla.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Aukce pro Eleni

 1. Jana Stojanová napsal:

  PROSÍM, kamarádi, SDÍLEJTE !!!

  Elísek si to opravdu zaslouží, strávili jsme spolu celé poslední léto, je to malá bojovnice, krásná holčička, ale život ji zatím bohužel moc štěstí nedopřál…. Je to smutné. Je stejně stará jako naše Rozárka, jenže Elísek strávila po nemocnicích už spoustu měsíců, má těžkou epilepsii a spoustu dalších potíží jako atropické svalstvo a dýchací problémy, potřebuje speciální péči, nákladnou dietu a terapii, aby se s mými dětmi mohla v budoucnu honit a hrát si

  🙁 Prosím, kamarádi, sdílejte a zkuste také pomoci, moc předem všem děkuji…. !!!!!
  Budeme vděční za jakýkoliv „dar“, ta maličká to skutečně potřebuje, jen její speciální dieta stojí 1.200,- Euro měsíčně, rádi bychom, aby se holkám podařilo sehnat dost financí, aby mohly přijet do ČR na léčbu do Klimkovic, kde by Eleni postavili na nožičky a byl by to začátek jejího lepšího, šťastnějšího a hodnotnějšího života….

  Prosím, kamarádi, sdílejte, ať se to dostane mezi co nejvíce lidí, nikdo nevíme, kdy budeme sami potřebovat pomoc druhých !!!! Moc Vám děkuji, vím, že pomůžete rádi, každý podle svých možností.
  Moc díky !!!!

 2. Romana napsal:

  Zdravím všechny kamarády a známé.Elísek je zlatíčko a zaslouží si dostat šanci v podobě Lázní.Maminka Zuzka je jí oddaná 24h/d,Mácínek pomáhá,jak může a tatínek,ten má dvě zaměstnání,aby finančně zajistil svoje holky.Myslím si,že tato rodina si zaslouží naši pomoc.

 3. ostrovanka napsal:

  tak drazit uz se muze. nejake predmety uz mame, a zatimco cekame na dalsi, je mozne prihazovat. diky vsem!!

 4. Renča napsal:

  Klobouk dolů před lidmi jako Vy! Všechno bylo řečeno a já se samozřejmě přidávám. Obrovskou úctu chovám k Zuzce, protože to zvládá i když by sama potřebovala vydechnout. Zuzko, nejsi sama, ale to Ty dávno víš! Mám Tě ráda, kočko, drž se 🙂 Teď teprve začne kolotoč, počkej 🙂

  Pusu Renča http://qenda.rehec.cz/

 5. Bára napsal:

  Protože FB nemám, je dobře, Pájo, že jsi sem dala i číslo účtu, kde se dá přispět přímo.
  Využiji této možnosti a alespoň trochu pomohu.

  • ostrovanka napsal:

   diky, baro! ale jen kvuli tehle akci by stalo za to FB na par dni zalozit. protoze se o hodne pripravujes. je tam spousta neskutecne originalnich veci a zacona to byt sklvela zabava!!! premyslej o tom. kazdopadne za jakoukoliv castku predem dekujeme!!!!

   • Renča napsal:

    A to je velká pravda. Já rano vstala a ještě než se mi uvařila voda na kávu, hned jsem běžela podívat se na aukci, protože MY všichni můžeme pohnout světem. Krásným, bezbranným dětským světem. Jstě úžasní, a vážím si moc toho, že každý z vás věnuje část svojí drahocenné energie na nezištnou pomoc pro Eleni. Jste opravdu úžasní!!!

    Renča
    http://qenda.rehec.cz/

    • Bára napsal:

     No jo, děvčata, ale u mě je ta nepřítomnost na FB životní postoj :-))).
     Takže já zůstanu u bankovního převodu.
     Ale přiznám se, že jsem tam nakoukla přes Alexin profil a klobouk dolů, jak to tam žije a jak se lidi rozhýbali pro dobrou věc, z toho jsem měla velikou radost!!!

     • ostrovanka napsal:

      🙂 bato, u me to byl taky zivotni postoj. ale ted musim rict, ze fb je skvela vec, kdyz chces udelat necemu reklamu nebo v co nejkratsi dobe oznamit co nejvice lidem neco. holt si musi clovek davat pozor na zavislot na nem a nezneuzivat ho. ale jinak ti rozumim. tak koukej pres alexin, to mas prece jedno:))

     • ostrovanka napsal:

      promin, baro, udelala jsem z tebe batu…

 6. ZUZKA napsal:

  DIKY MOC ZA KRASNA SLOVA…. A POMOC V DNESNI TEZKE DOBE…ZUZKA,ELENI MACA

 7. HonzaPraha napsal:

  Mel by pomoci kokosový tuk. Staci vyguglovat epilepsy coconut.

 8. Jan Lobl napsal:

  Ahoj,
  mám dceru, která tento problém měla. Přivedlo mě to k tomu, že jsem se začal zabývat možnostni vyléčení.Podařilo se. Pokud rodiče chcete, dejte nám vědět a uveďte celé jméno dcery. To je náš dar pro vaši dceru.

 9. ostrovanka napsal:

  aukce skoncila, muzete precist zde: http://www.cesivrecku.cz/konec-aukce-pro-eleni/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *